VW Golf mk3 by Maras - Komentari

VW Golf mk3 by Maras - Komentari

to sam mislio sada sa vremenom promijenit jer mi je malo glupo da mi plavo osvjetljenje a crveni radio pa jedino radi toga, baš sam mislio ili vratit OEM zelenu ili se prebaciti na bijelu jer ovo je malo previše boja, a bijela je ipak neutralna :)
 
golfic je sila
pravo si se izmijenjao na njemu, ali extra si ga sredio
koji je motor u njemu, i jel prednji kraj od venta pase sve na golfa 3, ili se moraju neke prepravke raditi?
svaka cast i nastavi dalje sa sredjivanjem, moze on jos bolje izgledait :D
 
hvala hvala :D
motor je u njemu 1.4 AEX oznaka, mislio sam ubacivati AFN TDI ili VRa ali to mi nije baš prioritet možda kasnije kad budem garažu imao jednog dana :D
od Venta ti sve pase doslovno na šaraf, samo ti trebaju farovi, maska i hauba, ne trebaš mijenjat blatobrane i branik kao šta su meni neki govorili :)
 
Član
Golf je odličan, svaka čast. Samo što neko reče, osvijetljenje obavezno u bijelu boju :D
I pravi si sretnik jbt, čuj djevojka ti kupila farove... E živote spuštena roletno :(
PS Ženi to odmah! :p
 
Član
Sve uredno, samo je guma predebela, i spusti ga. :)
Usput, Vento ima drugačiji branik nego Golf, 1 cm duži.
 
@Zuro hvala puno :) budem haha iznenadila me ful sa svijetlima.

@Carbon. a znam gume su došle sa felgama praktički nove pa mi bilo zao kupiti druge kad ove još idu :)
istina da, razlika između Ventovog i Golfovog branika je to šta je od Venta izduzeniji i vrh branika mu ima pad, ali najprije ćeš prepoznat razliku između branika je što Golf ima 6 vertikalnih plastika dole ispod tablica, a Vento ima 4 :)
 
Član
Dobro si poceo, samo se nemoj gubiti u pravcu u kojem zelis da ide auto. Plavo osvjetljenje je vec odavno djikansko kao i milijun tuning nalja po staklima, profilirani sicevi i upari platno neba sa tapacirunzima, opruge i tanju gumu i vec imas dobru vozilicu.
 
Dobro si poceo, samo se nemoj gubiti u pravcu u kojem zelis da ide auto. Plavo osvjetljenje je vec odavno djikansko kao i milijun tuning nalja po staklima, profilirani sicevi i upari platno neba sa tapacirunzima, opruge i tanju gumu i vec imas dobru vozilicu.

Već sam u dogovoru za tapeciranje auta, oplate i središte siceva bi mi išle uz krov, a bočne strane bi stavio u nešto drugo samo trebam vidjet šta, sad ću poraditi na unutrašnjosti stavio bi kao šta su mi savjetovali u bijelu sve, a za opruge i gume ću se malo strpiti :D
 
hvala hvala :D
motor je u njemu 1.4 AEX oznaka, mislio sam ubacivati AFN TDI ili VRa ali to mi nije baš prioritet možda kasnije kad budem garažu imao jednog dana :D
od Venta ti sve pase doslovno na šaraf, samo ti trebaju farovi, maska i hauba, ne trebaš mijenjat blatobrane i branik kao šta su meni neki govorili :)
Golf 3 1.4 je sad htio bih da ubacim jaci neki motor 1.9 tdi od cega mi najbolje pase bez nekih pretjeranih prepravka?
 
Golf 3 1.4 je sad htio bih da ubacim jaci neki motor 1.9 tdi od cega mi najbolje pase bez nekih pretjeranih prepravka?

Ja ti imam 1.4 i Jubi 1.9 TDI afn, iskreno po meni ti se ne isplati osim ako imaš donora 1.9TDI, jer poluosovine su ti drugačije ( glavčine možeš zadržati ) i nosači motora za TDI su ti uljni radi velikih vibracija. To ti je što se tiče mosta. A motor ti je druga priča, prvo i osnovno, razvodna kutija i instalacija od TDI motora, zatim pumpa u rezervaru ( rezervoar ti je isti, pumpa unutra nije ), mjenjas sat i papučice dole ( benzinci ti idu na sajlu, TDI na elektriku preko Bosch pumpe ) pa onda mjenjač ( benzinci do 1.8 ne znam za 2.0 su ti na šipku, na TDI su ti na sajle ) zatim nosači za kutiju filtera zraka, nosač za filter nafte, nosač za interkuler i tako te sitnice. Iskreno po meni se ne isplati osim ako imaš donora i auto viska, i puuuuuno slobodnog vremena. Najbolje uzet TDI original i prepravke sa benzinca prebaciti na njega osim ako je tvoj u limarskom odličnom stanju pa misliš ubaciti TDI-a. Po meni rade 2.0 8v ili 16v staviti gore uz ful sitne prepravke i udri ( 16v je bolji izbor, sa potrošnjom je tu negdje sa 8v ali on je duplo bolji što se tiče ubrzavanja i iz njega se može izvući jako puno za razliku od 8v )

Nadam se da sam ti pomogao :)
 
Ja ti imam 1.4 i Jubi 1.9 TDI afn, iskreno po meni ti se ne isplati osim ako imaš donora 1.9TDI, jer poluosovine su ti drugačije ( glavčine možeš zadržati ) i nosači motora za TDI su ti uljni radi velikih vibracija. To ti je što se tiče mosta. A motor ti je druga priča, prvo i osnovno, razvodna kutija i instalacija od TDI motora, zatim pumpa u rezervaru ( rezervoar ti je isti, pumpa unutra nije ), mjenjas sat i papučice dole ( benzinci ti idu na sajlu, TDI na elektriku preko Bosch pumpe ) pa onda mjenjač ( benzinci do 1.8 ne znam za 2.0 su ti na šipku, na TDI su ti na sajle ) zatim nosači za kutiju filtera zraka, nosač za filter nafte, nosač za interkuler i tako te sitnice. Iskreno po meni se ne isplati osim ako imaš donora i auto viska, i puuuuuno slobodnog vremena. Najbolje uzet TDI original i prepravke sa benzinca prebaciti na njega osim ako je tvoj u limarskom odličnom stanju pa misliš ubaciti TDI-a. Po meni rade 2.0 8v ili 16v staviti gore uz ful sitne prepravke i udri ( 16v je bolji izbor, sa potrošnjom je tu negdje sa 8v ali on je duplo bolji što se tiče ubrzavanja i iz njega se može izvući jako puno za razliku od 8v )

Nadam se da sam ti pomogao :)
Hvala,a reci mi mjenac ostaje linkad ubacujem 2.0 16v ibsta treba prepravit
 
Hvala,a reci mi mjenac ostaje linkad ubacujem 2.0 16v ibsta treba prepravit

Za 16v samo trebas uzeti komplet birač sa sajlama, paše ti sve na šaraf. Skineš od ispod limenu zaštitu od katalizatora i drže ga 3 ili 4 šarafa i on ide dole i ubacis mjenjač na sajle. Kako ovaj skidas tako ovaj vratiš. Znaci treba ti komplet taj, možda se može i prepraviti sa poluge na sajle ali ne bi ti preporučio
 
Dali bi moglo za pocetak se vozit sa ovim mjenjac jer ako sve pase moze da se stavi 2.0 16 v na onaj mjenjac samo sto ce biti sporiji? Jbg naso sam motor a nemam strpljenja da cekam da nadjem mjenjac sa sajlama i biracem
 
Top