vw golf mk2 gtd+i

vw golf mk2 gtd+i

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Pozdrav svima, eo i ja sam ponesto radio na svom autu, pa mozda bi bilo pametno da se to i ozvanici jel :) hehe

Prije svega rekao bih nesto o svom autu, pa onda ostalo..

Auto je kupljen davne 1996 godine i tada je imao nekih 70.000 na satu.. Motor je GTD (51kW) sa GL opremom.. (centralna, duboke karambolke, siber, tonirana stakla..), izgledao je ovako :)





Zatim je pocelo "usminkavanje auta.." prvo su stavljene plasticne "obrve" na blatobrane, tako da je auto dobilo na neki nacin drukciji izgled..


poneka sitnica nije na odmet.. :)

Ofarban je prednji i zadnji znak (u crno), kupljene su zelene opruge i bbs rm 15" felge sa gumama prednje 195/50 r15 i zadnje 195/55 r15.. stopke su ofarbane u crno (gonji dio) custom made..

da bi na kraju auto ovako izgledalo :)






Opruge jos cekaju bolje dane..

U buducnosti, treba da se postave opruge, uradi spura, prednji spojler od GTIa 16v, intercooler ceka na psotavljanje jer je stavljena jaca turbina (59kW) i jos neke prerade na motoru :)

Bijeli zmigavci, maglenke, i plasticni prag (GTI look

Cristalni farovi (4 komada), angel eyes i xenone, kad bude logistike :)..


do pisanja :) pozz vwc
 
Legend
RE: da se i ja parkiram :)

ev ga jos se radilo
znaci opruge su tu, kao i bijeli zmigavci :)



 
Legend
RE: da se i ja parkiram :)

Jos se radilo..
Promjenjeni su amortizeri, skinuti neki stari zahrdjali


i stavljeni novi, bilstein



Nakon toga ismirglani su dobosi kao i klijesta kocnica,

premazani temeljnom bojom

pa onda i crvenim sprejom za visoke temperature (pise do 300stepeni)..

S jedne strane da se zastiti dobos i skine prljavstina a sa druge strane estetski je ljepse ;), pa to je sve ovako izgledalo..


Baterija me zeznula pa nisam uspio slikati kad su i klijesta ofarbana sprejom, kao i ukupan ucinak kako se to sve vidi kroz relativno zatvorene bbs felge.. ja sam prezadovoljan, diskretno je :)

pozz
 
Legend
RE: da se i ja parkiram :)

ehehe
hvala svima na komentarima, znam sta radim tako da kica nece biti sigurno, a i ako bude, prvi ko ga vidi u gradu nek polupa ono sto mu se ne svidja na autu :D


Evo jos updatea..
stavio sam ukrasni nastavak na auspuh kod dodexa,nervirala me ona cijev (fabricka) nekako sugavo izgleda :p..







i ev jedna friska


pozz
 
Legend
RE: da se i ja parkiram :)

evo ga
zatamnjen golf..




no to zadovoljstvo nije dugo trajalo, nekih 2-3 sata..



i nekad davno sam obecao slikati klijesta kako su "ispala" pa eo slike..



pozz
 
Legend
RE: da se i ja parkiram :)

eo danas se radilo na autu, stavio sam GTI spojler naprijed, sad valja uzeti ove obrve sto idu za njega (duze su malo) i onda se mora mjenjati i lajsna, ide ona uska od GTIa, pa onda prag, uff nikad stati :D





stavio sam neke shit kvaliteta zmige sa strane, tako da nikom ne preporucujem ove sa auto pijace..
 
Legend
RE: da se i ja parkiram :)

ne napisah ni ja odavno nist ovdje..
eo ga kako sam i obecao, dakle prvo su "dosli" angel eyes kristalni farovi by liga..


Poslije toga sam uzeo i male kristalne farove,koji na zalost nemaju angel eyes, al et ako nista tu je i nova maska, bez znaka pa to sve izgleda ovako :




Poslije toga, pun pogodak, nasao sam recaro sjedista, orginal od g2, iz neznam kog modela, predpostavljam 2.0 16v neka posebna izvedba.. predobra su..
jako udobna, po meni dosta udobnija nego ova sto sam ja imao GL fabricka.. kako se podesavaju na struju (visina) trebam skontati to napajanje i kako sam ih uzeo na otpadu, fale neke stvari kao sto je naslonjac na suvozacevom sjedistu i ovaj RECARO signature na vozacevom sjedistu, tako da ako neko ima te sitnice nek mi se javi ,)..
ovako izgledaju :



i za kraj, pozdrav iz suncanog dubrovnika :)

 
Legend
RE: da se i ja parkiram :)

kod tebe su fk
i malo su drukciji..

juce sam oprao motor..
tako da ev slika :)







sad jos treba da se sredi farbanje nekih komponenti, i to je to..

pozz
 
Legend
RE: da se i ja parkiram :)

ev slika zmigavaca koje sam ostao duzan..



ovog nindzu svi znate :D


i jedna za kraj :)
 
Legend
RE: da se i ja parkiram :)

trenutni izgled auta








za sada toliko od mene..
naravno, nece se stati na ovom, ima jos mnogo stvari da se radi, ali krajnji cilj je 100% german look, stock gti, i vr ispod haube
 
Legend
RE: da se i ja parkiram :)

ev ga update
danas sam stavio sigurnosne sarafe..



i ev ga jedna fina :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top