VW GOLF 2 1.6 D

VW GOLF 2 1.6 D

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

187

Član
Eh ovako, znaci radi se o vw golf 2 1.6 D, bijeli 4 vrata, centralna brava, duboke karambolke..

Posto je auto uzeto iz privatne firme i bilo je citavo razdrndano, i dosta stvari je trebalo da se zamijeni i dotegne...







Tako je izgledao kada je dosao, zao mi je sto nemam slika kakav je bio posto stvarno nisam mogo da ga gledam u tako ocajnom stanju :icon_cry:

Normalno odma sam se prihvatio posla, u poslu mi je pomagao zile clan foruma :icon_biggrin:
Odmah smo se bacili na skidanje prednje i zadnje karambolke da idu na smirglanje kitovanje i farbanje... zatim skidanje farova i maske koja mi se nije svidjala, skidanje stopki i farbanje u crno..









Radilo se do kasno uvece, a ujutru sam odma otisao da trazim da kupim masku bez znaka i sve sam obisao, isao i na auto pijacu i po odpadima i nekim radnjama al bez uspjeha...I onda sam vidio da nista od tog nema pa sam odlucio da kupim obicnu masku i da napravim dok ne kupim pravu:icon_smile:





Maska zavrsena doslo vrijeme da se vrati i da vidim kako izgleda sa pravljenom maskom i sa ofarbanom karambolkom..







Kada sam to sve postavio onda sam odlucio da kupim neke felge i nasao sam felge 15-ke kod SPAHE iz GFC-a...
Normalno ko i svak jedva doceko da ih stavim na auto da vidim kako ce stajati... hehhe





Nakon felgi odlucio sam da promijenim volan, da stavim sportski onaj mi bio velik ko da vozim dajc :lol:
Usput unutrasnjost je promijenjena stavljeno je sve novo jer nisam imao gdje da stavim cd player i prekidaci od grijaca su visili u zraku, zatim oko mjenjaca je bila izderana koza i isresan pepeo :S tu sam stavio novu kozu i sve to fino usisao i ocistio te dobro ucvrstio....









Eh onda je doslo vrijeme da se jadni pod renovira posto je otisao jer su kederi izderani i voda je ulazila unutra a niko je nije sklanjao..



Posto to nisam mogao ja uradit jer ne znam aparat za varenje drzat u rukama a kamoli varit odvuko sam auto do rodjaka da ga on strucno zavari i skocka :D













Rodjak zavrsio sa radovima, i ja se odma bacio na moje poslove..
Sljedece sta sam uradio bilo je smirglanje felgi tj ono malo falca sto imaju :cool:









Vraceno sve na auto sa prednje strane ;)





Konacno je na red dosao i zadnji dio, posto sam morao da kupim stopke jer su ove bile slomljene odlucio sam da uzmem kristalne, sto je i logicno :cool:



Nakon patnje uklapanja stopki jer se sarafi nisu podudarali morao sam da sredim ovu traku oko gepeka jer i to je bilo ispucalo... Ne znam kako su ovo sve uspjeli da razvale i polome:icon_mad::icon_mad::icon_mad:



Cekao se lijep dan da se moze auto oprat i stavit zadnja karambolka tj da se radovi privedu kraju sad za sad jer se nema vise para :icon_sad:
Naravno cim je osvanuo lijep dan odma se nastavilo sa radovima, a poslije dugih kisa red je bio da ga malo operem i vratim mu stari sjaj...:icon_biggrin:





Mnogo je ljepsi kad je cist...
Onda na red dosla i zadnja karambolka...









To be continoued.....
 
Član
auu brate moj sto si lijepo ovo napisao ispade ko da smo nesto radili :lol: golfic bombona sada utegli smo ga vala drama :cool:
 

187

Član
zile je napisao(la):
auu brate moj sto si lijepo ovo napisao ispade ko da smo nesto radili :lol: golfic bombona sada utegli smo ga vala drama :cool:

hahaha... trudili smo se brate i bice on jos bolji...
 
Član
svaka cast sta sve uradi,samo naprijed mi je nekako cudan mislim da bi bolje bilo kada bi ovu traku ispod prednje maske vratio u boju auta,ostalo za 10 sve :cool::cool::cool:
 

187

Član
_vwfan_ je napisao(la):
svaka cast sta sve uradi,samo naprijed mi je nekako cudan mislim da bi bolje bilo kada bi ovu traku ispod prednje maske vratio u boju auta,ostalo za 10 sve :cool::cool::cool:

hehehh... hvala puno..;) ma to i razmisljam da uradim ljepse ce biti, al reko da vidim ovako kako je ..:icon_biggrin:

.nOKe je napisao(la):
lijepo lijepo
fabrika, zakon ;)

hvala.. ma vala bas fabrika zakon ;)
 
Član
veri najs....aj lajk it....super podloga...super golfic..jos da je kakava benzinjara ili turbak...al sretno u sredjivanju...dosad je super sve....
 
Član
187 je napisao(la):
Got2b je napisao(la):
fin autic takodje i podloga za sredjivanjem...

sretno u daljim radovima;);)

hvala puno:cool::cool:

OggyBoy je napisao(la):
Kupio si auto za koji si znao da je bio sluzbeni:icon_question:

da... jbg jedva doceko da kupim auto, a tu mi bilo jeftino od firme od starog :icon_smile:



E neka je sa srecom, ali sluzbeno auto je zaj*ana kupovina! Govotim ti onako drugarski, nekoliko ih je proslo kroz moje sake! Nisam ih nesto mazio i pazio, a kad sam vidio sta rade drugi, ispao sam zlatan!
 

187

Član
OggyBoy je napisao(la):
187 je napisao(la):
Got2b je napisao(la):
fin autic takodje i podloga za sredjivanjem...

sretno u daljim radovima;);)

hvala puno:cool::cool:

OggyBoy je napisao(la):
Kupio si auto za koji si znao da je bio sluzbeni:icon_question:

da... jbg jedva doceko da kupim auto, a tu mi bilo jeftino od firme od starog :icon_smile:



E neka je sa srecom, ali sluzbeno auto je zaj*ana kupovina! Govotim ti onako drugarski, nekoliko ih je proslo kroz moje sake! Nisam ih nesto mazio i pazio, a kad sam vidio sta rade drugi, ispao sam zlatan!



hvala tebi na savjetim, al ne vjerujem da cu ja ovo dugo vozat... al znas ono kako ide ne svidja mi se ovo daj zamijeni jedan detalj i onda sve dodje nared....:lol::lol:

golf2 je napisao(la):
svaka ti cast na radovima,,vec si ga fino sredio :cool:

hvala trudim se :cool::cool::cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top