vw bora opruge pomoc

vw bora opruge pomoc

imam fabricke amortizere i opruge koje su krace za 3cm u onosu na fabricke i sve ok radi
zanima me ako zelim da spustim auto za jos 2cm
tj da stavim opruge koje spustaju 5cm ,da li treba da menjam amortizere,
bojim se da ce napijati prednji amortizeri
ako neko ima iskustva nek pomogne
 
Član
Ako ces uzimati nove vidi sa proizvodjacem sta kaze po tom pitanju... A naravno ako kupujes i polovne, mozes potraziti vise podataka oko proizvodjaca pa ponovo pronaci podatke o tome... Problem kod opruga je to sto spustanje vozila zahteva tvrdje opruge zbog kraceg hoda amortizera a tvrdje opruge imaju veci otpor pa moraju biti jos krace nego sto se zaista vozilo spusta... Tako da opruge koje spustaju 2cm mogu lako da se dese da su krace 3-4cm od ovih sto sad imas a onda nastaje problem sto opruga ispada iz lezista...

Takodje ne prave ni svi proizvodjaci jednako tvrde opruge pa lako moze da se desi da neki proizvodjac moze a drugi ne moze sa fabrickim amortizerima...
 
nisi me razumeo opruge su sad nize za 3 cm a ja bi hteo da bude 5 ,zanima me dal ce amortizer nabijati,neuzima nove niti znam koje us marke
 
Član
Zaista te sad nerazumem :icon_confused::icon_question: Kako su krace 3 cm, jel si ih sekao, sabijao ili kupio druge i kako si ti mislio da spustis ta dva 2cm, da ih seces, sabijas ili kupis druge?
 
Član
za fabričke amortizere je previše 5cm.. bolje da si odma kupio prednje gewinde, nazad opruge i miran.. nego kupovati 2 set spuštajućih opruga za koje moraš uzeti i aftermarket amortizere ;)
 
hteo sad da ih sabijem jos ta dva cm,jer mi je to naj jetinije resenje.da imam uslove za voznju gevindi nebi ovo ni pitao
 
Član
Najeftinije resenje je retko kad i dobro...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nJH1i5F7-24

Stavi vezicu, provozaj 10-20km auto po putevima kojima obicno koristis auto i vidi da li ima mesta za spustanje... To je najtacnja provera...
 
Top