VW Beetle '70.

VW Beetle '70.

Zamolio bih ove bez vozačke dozvole , i bez iskustva u zamjeni i najobičnije sijalice da mi ne pišu u temi stvari o kojima nemaju pojma i o kojima su samo čitali ili gledali na youtube. To mogu i sam. Hvala ljudima koji su dali konstruktivne prijedloge i prvenstveno hvala Chuzi koji mi se privatno javio i objasnio postupak onako kako sam i želio uraditi. Update radova biće nekad včrs ili eventualno sutra. Do tada lijep pozdrav.
 
Kako sam i obećao evo update radova.

Do sad nisam stigao isprobati radio koji sam kupio od člana @Dzeniii pa evo kako to izgleda otprilike.

20icea1.jpg

Pa se krenulo dalje sa rastavljanjem tapacirunga, tepiha i struganja hrđe.
5k0s37.jpg


qphy6o.jpg


Onda sam našao razlog zbog kojeg nisam imao kočnice. Pukla je cijev i ulje je tu curilo i to se i vidi na slici. Uglavnom očišćeno je i to i na sreću ulje nije napravilo nikakvu veću štetu.

359irew.jpg


Auto je skoro u potpunosti rastavljeno i polahko se kreće sa čišćenjem zdravog metala a ovaj što je ko svicarski sir ćemo odstraniti naravno :D

w8nvx2.jpg


dy98k6.jpg


Evo jedna kompletnog stanja unutrašnjosti do sada

efkiuw.jpg


Uskoro nastavak radova...
 
Član
Ma odlicno ti to radis, odmah me povuce neka nostalgija da i ja nabavim skoljku keca i pocnem raditi...
 
Član
Samo bih molio detaljne fotografije jer lijepo vidjeti stvarno kad neko sebi polako radi.
Samo napred.
 
Nastavljamo s radovima...

Izvađen rezervoar i započeta restauracija
1433p8z.jpg


2dbsaqf.jpg


Kad sam skinuo plovak, gledao sam unutrašnjost rezervoara i vidio ŠARAFCIGER, koji tu stoji boga pitaj koliko godina.

2wovl7l.jpg


Sa magnetom nisam uspio da ga izvadim ali uspio sam nekako sa žicom. I evo ga na zraku napokon :D

2u5vtr5.jpg


Mislio sam da imam SKID-a u garaži ali sam se zeznuo, jer nisam imao i onda sam pokušao sa šmirglanjem i struganjem skinuti boju. Da sam ovako skidao trebalo bi mi nekih 10 dana konstantnog skidanja, tako da sam se strpio do sutradan.

2zjgpar.jpg


I naravno kad sam kupio SKID, to je išlo kao po loju.

16bj4vo.jpg


wlx62w.jpg


Naravno ima ovdje još posla da sve bude čisto. I onda će u prajmer, pa na spavanje do ugradnje.

Također iskoristio sam priliku povadio skoro sve unutra s table, prekidače ventilacije, brisača, svjetala, pretinac...

xc902f.jpg


Glavni zajebant :D

2ikt6kn.jpg
 
Poslednja izmena:
Polako radim, za svoj gušt, tako da to sve glatko ide. Biće uskoro još radova, malo sam skučen s vremenom, ali čim uspijem uhvatiti koji sat vremena biće popraćeno slikama.
 
Slikaj sve radi sebe, da znaš gdje šta i kako ide kada budeš vraćao nazad.

Ma to i radim, iako većinu stvari znam gdje ide ali opet obilježim. Doduše 95% šarafa ću morati ponovo uzeti pa o njima ne moram razmišljati. Ali sad se po prvi put susrećem sa strujom u autu i sve obilježavam, slikam i nalazim sheme struje po netu. Hoću i to sam da uradim mada ću kad bude spremna za cestu zovnuti električara da zajedno sa mnom još jednom pređe instalacije za svaki slučaj :D
 
Top