VW 1.8T 20V Tuning

VW 1.8T 20V Tuning

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Premjeri obavezno pritiske u cilindru prije svega jer jako cesto 2 cilindar ima oko 8 bara a normalno je oko 11 da budu svi.

Fabricki AGU ima 9.5 kompresiju, mjerio sam tek kada sam ga ubacio oko 9 pokazje na sva 4 cilindra!
 
Član
Stepen kompresije i pritisak u cilindru nije isto.
Na manometar mjeris pritisak u cilindru i on je u barima,stepen kompresije je odnos zapremina(min i max) u motoru i on se mjeri kubiciranjem kad se motor rastavi.

to sto ti kazes kompresija je stepen kompresije i on je 9,5:1 a to sto si mjerio je pritisak u cilindru.

Nije ti ok motor ako imas samo 9 bara pritiske,vjerovatno treba ventile uslajfati.


Dejan 16v je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
Premjeri obavezno pritiske u cilindru prije svega jer jako cesto 2 cilindar ima oko 8 bara a normalno je oko 11 da budu svi.

Fabricki AGU ima 9.5 kompresiju, mjerio sam tek kada sam ga ubacio oko 9 pokazje na sva 4 cilindra!
 
Član
da,ali to je na motoru sa 0 km,oko 11 bara je na odlicno ocuvanom motoru i to je super pritisak ako je 11 bara a za sve preko toga se moze reci da je kao nov :D
 
Član
Srdjane na koju konjicu mozes podici ovakav AGU samim remapom bez ikakvih izmjena na motoru,pitam onako informativno?
 
Član
taj stari motor na sajlu se moze max podici za 30 ks vise,ovi novi sa el.klapnom mogu i 50 ks vise.
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Stepen kompresije i pritisak u cilindru nije isto.
Na manometar mjeris pritisak u cilindru i on je u barima,stepen kompresije je odnos zapremina(min i max) u motoru i on se mjeri kubiciranjem kad se motor rastavi.

to sto ti kazes kompresija je stepen kompresije i on je 9,5:1 a to sto si mjerio je pritisak u cilindru.

Nije ti ok motor ako imas samo 9 bara pritiske,vjerovatno treba ventile uslajfati.


Dejan 16v je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
Premjeri obavezno pritiske u cilindru prije svega jer jako cesto 2 cilindar ima oko 8 bara a normalno je oko 11 da budu svi.

Fabricki AGU ima 9.5 kompresiju, mjerio sam tek kada sam ga ubacio oko 9 pokazje na sva 4 cilindra!

E da,ja sam to mjerio na alnaseru nije ni ic bio skopcan,tako da je to ok!
 
Član
Pa kako inace mjeris,upalis auto na 3 cilidra pa mjeris na jednom ???

9 bara pritisak je ok ako vozis auto dok ga ne prodas,ali ako hoces da pravis 250 ks to nije ok pritisak jer za tako nesto mora da bude 11 ili vise bara !!!
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Pa kako inace mjeris,upalis auto na 3 cilidra pa mjeris na jednom ???

9 bara pritisak je ok ako vozis auto dok ga ne prodas,ali ako hoces da pravis 250 ks to nije ok pritisak jer za tako nesto mora da bude 11 ili vise bara !!!

Da, samo sto ga nisam upalio nego verlo na alnaseru, to je bilo cisto radi testa da vidm da li je jednaka kompresija, a motor je odlican sigurno spreman za ovo!
Pogledaj u auto dati compresion ratio 9.5 turbo otori inace imaju manju kompresiju na leru naravno nego atmosferci!

nisam mjerio sa skopcanim ic-eom i upaljenim morotom!;)
Tu se nismo razumili!
 
Član
Dragi Dejane ako vec neces da citas sta ti pisem,pogledaj onda ovde http://en.wikipedia.org/wiki/Compression_ratio

:icon_cry:

Pritisak u cilindru se ne mjeri tako kako ti radis,sve radis pogresno :icon_confused:
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Dragi Dejane ako vec neces da citas sta ti pisem,pogledaj onda ovde http://en.wikipedia.org/wiki/Compression_ratio

:icon_cry:

Pritisak u cilindru se ne mjeri tako kako ti radis,sve radis pogresno :icon_confused:
Ti pravi kriticar postao!
Hehe a sta to "sve" radim pogresno, ja sam premjerio kompresiju prije nego sto sam ga i upalio (na alnaseru) cisto da znam na cemu sam, kao i svaki motor do sad, meni je bilo bitno da vidim da li je jednaka, da se nezezam oko instalacije i ostalih stvari ak je los motor suludo je bilo mjeriti kompresiju na mtoru koji je stajao dvije godinei to bez ulja, tako da je bilo cisto test na alnaseru i sto mi je bitno jednaka je bila na sva 4 cilindra!
A sto se tice svega znam kako ide motor tako da nisam imao potrebe mjeriti kompresiju kada je upaljen motor!
Ne treba mi enciklopedija sve sto sam naucio naucio sam iz licnog primjera, Istade po tebi Dejan veze nema!;)
 
Član
Ma ti ne poznajes elementare stvari,a neces da procitas nista sta sam ti napisao.Evo jos jednom cu ti napisati i necu vise nista da komentarisem jer ne vrijedi.

To sto si ti mjerio je pritisak u cilindru,podatak koji si dobio je u barima.
Ono sto si procitao u auto dati je stepen kompresije ili kompresioni odnos,to isti naziv za nesto sto ne mozes mjeriti na manometar i sto se ne izrazava u barima.

Ti mjesas babe i zabe,poistovjecujes dva pojma koja su mnogo razlicita.

To sto si ti mjerio,taj pritisak u cilindru se UVIJEK mjeri tako da se izvade sve svjecice,stisne pun gas,iskljuci struja na svjecice i dizne i vergla,mjeri se uvijek samo na alnaser i bez svjecica jer sve ostalo moze dati laze rezultate,pogotovo ako je pukao dihtung glave jer tako neces ni vidjeti manji pritisak kad upalis motor,to je pogresno sto radis.

Taj rezultat koji si dobio je pritisak u barima i on treba da je veci ako je motor ocuvan,gore sam ti vec napisao koliko je ok.

Toliko od mene,necu vise nista da ti pisem,ako hoces procitaj malo sta sam napisao ako neces misli opet da si u pravu.

Sretno ;)
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Ma ti ne poznajes elementare stvari,a neces da procitas nista sta sam ti napisao.Evo jos jednom cu ti napisati i necu vise nista da komentarisem jer ne vrijedi.

To sto si ti mjerio je pritisak u cilindru,podatak koji si dobio je u barima.
Ono sto si procitao u auto dati je stepen kompresije ili kompresioni odnos,to isti naziv za nesto sto ne mozes mjeriti na manometar i sto se ne izrazava u barima.

Ti mjesas babe i zabe,poistovjecujes dva pojma koja su mnogo razlicita.

To sto si ti mjerio,taj pritisak u cilindru se UVIJEK mjeri tako da se izvade sve svjecice,stisne pun gas,iskljuci struja na svjecice i dizne i vergla,mjeri se uvijek samo na alnaser i bez svjecica jer sve ostalo moze dati laze rezultate,pogotovo ako je pukao dihtung glave jer tako neces ni vidjeti manji pritisak kad upalis motor,to je pogresno sto radis.

Taj rezultat koji si dobio je pritisak u barima i on treba da je veci ako je motor ocuvan,gore sam ti vec napisao koliko je ok.

Toliko od mene,necu vise nista da ti pisem,ako hoces procitaj malo sta sam napisao ako neces misli opet da si u pravu.

Sretno ;)

Srdjane, nemoj gubit vrijeme bezveze i trosit tastaturu.... Ovdje svi sve znaju a kad im ukazes na suprotno onda si bezobrazan, kriticar i prepotentan... Pusti ih nek "cuniraju" kako oni znaju najbolje i nije bitno to sto ne razlikuju kompresioni omjer od pritiska u cilindru...

Al da ne bude da je samo offtopic, da napisem i koju prepotentno pametnu :) VW kaze da zdrav motor sa kompresionim omjerom 9,5:1 pa tako i AGU 1.8T prilikom testa kompresije na svakom cilindru treba pokazati izmedju 12 i 13 bar-a pritiska ! Maximalna razlika izmedju cilindara je do 2 bar-a mada ni to nije bas fino
Donja granica je 8 bar i tada se smatra da je motor definitivno gecrkt
 
Član
Uvijek sam imao namjeru da nekom pomognem,nikad nisam nista pisao da bi nekoga uvrijedio ili nesto drugo,ako nikom nisam pomogao nisam ni odmogao to je sigurno :)

Tako je i sada,pokusao sam da ukazem sta nije uredu i sta ne razumije,neznam kako drugacije sam mogao da to napisem.

Najmanje mi je stalo da nekoga vrijedam ili tako nesto.

I on, kao i svako drugi, moze da prihvati moje misljenje a i ne mora.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top