VW 1.8T 20V Tuning

VW 1.8T 20V Tuning

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
esso_sa je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
Ma ti ne poznajes elementare stvari,a neces da procitas nista sta sam ti napisao.Evo jos jednom cu ti napisati i necu vise nista da komentarisem jer ne vrijedi.

To sto si ti mjerio je pritisak u cilindru,podatak koji si dobio je u barima.
Ono sto si procitao u auto dati je stepen kompresije ili kompresioni odnos,to isti naziv za nesto sto ne mozes mjeriti na manometar i sto se ne izrazava u barima.

Ti mjesas babe i zabe,poistovjecujes dva pojma koja su mnogo razlicita.

To sto si ti mjerio,taj pritisak u cilindru se UVIJEK mjeri tako da se izvade sve svjecice,stisne pun gas,iskljuci struja na svjecice i dizne i vergla,mjeri se uvijek samo na alnaser i bez svjecica jer sve ostalo moze dati laze rezultate,pogotovo ako je pukao dihtung glave jer tako neces ni vidjeti manji pritisak kad upalis motor,to je pogresno sto radis.

Taj rezultat koji si dobio je pritisak u barima i on treba da je veci ako je motor ocuvan,gore sam ti vec napisao koliko je ok.

Toliko od mene,necu vise nista da ti pisem,ako hoces procitaj malo sta sam napisao ako neces misli opet da si u pravu.

Sretno ;)

Srdjane, nemoj gubit vrijeme bezveze i trosit tastaturu.... Ovdje svi sve znaju a kad im ukazes na suprotno onda si bezobrazan, kriticar i prepotentan... Pusti ih nek "cuniraju" kako oni znaju najbolje i nije bitno to sto ne razlikuju kompresioni omjer od pritiska u cilindru...

Al da ne bude da je samo offtopic, da napisem i koju prepotentno pametnu :) VW kaze da zdrav motor sa kompresionim omjerom 9,5:1 pa tako i AGU 1.8T prilikom testa kompresije na svakom cilindru treba pokazati izmedju 12 i 13 bar-a pritiska ! Maximalna razlika izmedju cilindara je do 2 bar-a mada ni to nije bas fino
Donja granica je 8 bar i tada se smatra da je motor definitivno gecrkt

Sto se tebe Eso ti ce nemas potrebe da se javljas na moje postove vidim da ti je cilj da ponizavas i podcjenjujes ne znam iz kog razloga opet nisi procitao tj procitao si ali se pravis pametan fino sam napisao da sam mjerio na alnaseru bez turbine... uglavnom ja sam spakovo motor i radi i ide svih 150 konja su mi na broju i nisam tebe zvao za savjet tako oda ne osjecam obavezu da ti se ista pravdam ovde!

Ovaj form je odavno izgubio smisao tako a vine ne nejeravam pisati dalje u ovom postu, cilj mi je bio da prodiskutujemo i da neko ko zeli da radi prijekat sa ovim motorom nesto sazna, ali najbolje sto bi rekli u sebe i u svoje kljuse!;)

Hvala na savjetima, moze lock ovde, nemam se namjeru svadjatini ni prepirati!

dzinn16v je napisao(la):
Evo imas i ovdje koju pametnu;)
http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?showtopic=69070

;) pratim!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top