VW 1.8T 20V Tuning

VW 1.8T 20V Tuning

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo da otvorim temu za 1.8T tuning, posto planiram dizati snagu na ovom motoru pa da razmjenimo misljenja, neko ko vec vozi na neko setupu ovog motora....

Moj plan je K03S ili K04 turbo sa jacim injektorima jedno 300 ccm i cip na sve to do nekih 240-280 konja u zavisnosti od turbine!

Sto se tice motora sve sam spremio za tkz Stage 2, znaci set kvacila od vr-a, veliki IC,izbacen katalizator uradjen down pipe,na motoru sve izmjenjano od ulja filtera,remenja,sjvecice.... sve u top stanju!

Prijedlozi dobro dosli, molim za misljenja iskusnih!;)
 
Član
pa promijeni je... svakako ces i ako stavis k03s kad-tad vaditi jer neces bog zna sta dobiti od nje i trazit ces k04 i eto ti duplog posla... tako sam se i ja zajeb'o...

sto se tice pronalaska, potrazi po kiseljaku, ja sam tamo nasao i proslu i sadasnju
 
KO4 turbina,, vece dizne, remap, uz to sto vec imas,, i mozes komotno
na 250ks ;) ne znam koliko gura 1.8t benzinska pumpa ???
evo ti primjer jedan, doduse tdi ali znamo svi koliko je 1.8t pogodan za tjuning,,
uz kvalitetan remap 250 bez ikakvih problema

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=493727787327077&set=a.360546843978506.90856.185466698153189&type=1&theater
 
Član
sub3r je napisao(la):
pa promijeni je... svakako ces i ako stavis k03s kad-tad vaditi jer neces bog zna sta dobiti od nje i trazit ces k04 i eto ti duplog posla... tako sam se i ja zajeb'o...

sto se tice pronalaska, potrazi po kiseljaku, ja sam tamo nasao i proslu i sadasnju

Obisao sam sve nema trenutno, koliko si platio ko4,moze i na pp i jesi li dizne mjenjao i od cega si stavio?
 
Član
Pratit cu ovu temu :icon_smile: Nedavno sam i ja zeni kupio Passata 1.8T 2002 godina,i kontam samo da mu uradim chip.Tiptronic je mjenjac,nema potrebe da ga jace nesto sredjujem kada nemam gdje ovde da ga stisnem kako treba,svako 800 metara kamera:icon_cry: a ogranicenje 70km/h. Medjutim u razgovoru sa nekim Norvezanima odavde i informišući se onako čisto informativno,jedna tjuning kuca mi je dala ponudu ako bih zelio da za 16 hiljada kruna(4 milje maraka) urade mi auto na 280-300 KS sa svim novim/zamjenskim njihovim djelovima koje bi bilo potrebno zamjeniti da bi se dobila ta snaga.

Mene bas interesuje dokle ces ti dogurati sa tim projektom sto se tice ostvarivanja snage,a i ako ne bude tajna koliko ce te finansijski kostati, i ako nista imas ovako na neki nacin moju podrsku da uspijes u tome;) Volim te 1.8T motore,to je moja stara ljubav od prije 12 godina,a evo sudjeno da ga opet vozim...

Pratim temu:cool:

I usput da te napomenem i ako ti to vjerovatno znas:ako nisi cistio karter i uljnu pumpu,obavezno to uradi.Meni se nedavno bas pojavila ona famozna greska ''oil pressure low'' ,ali srecom nije bilo nikakvih problema,karter i pumpa odmah rastavljeni i ocisceni
 
Član
Prva stvar koju nisi napisao koji imas 1.8 t 150ks motor jer nisu svi isti ?

Koje je godiste i koja oznaka.

da ces lako napraviti 250 ks iz toga motora to nije tacno,to mozes mjeriti na inercijskom dynu kao ovom gore sa linka i tako mozes imati i 300 ks ali u stvarnosti na dynu sa kocnicom 250 ks je mnogo i svasta mora da se mjenja za tu snagu.
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
KO4 turbina,, vece dizne, remap, uz to sto vec imas,, i mozes komotno
na 250ks ;) ne znam koliko gura 1.8t benzinska pumpa ???
evo ti primjer jedan, doduse tdi ali znamo svi koliko je 1.8t pogodan za tjuning,,
uz kvalitetan remap 250 bez ikakvih problema

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=493727787327077&set=a.360546843978506.90856.185466698153189&type=1&theater

Kod mene su dviije pumpe trenutno ima i viska :lol:
Kako sam mjenjao ove motroe tako su i pumpe isle.... trenutno imam u rezervoaru od abf-a i ispod malu digifant tako da obe naguraju oko 4 bara, tako da ce dobro doci kada nadjem regulator 4 bara!
Ma moze ovaj motor ici na 300 konja ali sve preko 270 je rizik po masinu klipnjace... tako da sa jeddno 250 konja bi bio presrecan, za korada je to i vise nego mjera, bio bi ekstra brz auto!


SM chip tuning je napisao(la):
Prva stvar koju nisi napisao koji imas 1.8 t 150ks motor jer nisu svi isti ?

Koje je godiste i koja oznaka.

da ces lako napraviti 250 ks iz toga motora to nije tacno,to mozes mjeriti na inercijskom dynu kao ovom gore sa linka i tako mozes imati i 300 ks ali u stvarnosti na dynu sa kocnicom 250 ks je mnogo i svasta mora da se mjenja za tu snagu.

E da upravu si to sam zaboravio, motor je 2000 godina AGU sajlas, sto mislis da je tesko izvuci tu snagu sa vecim turbom i diznama, vidim da se sa ovim agu ljudi igraju, najpogodniji je za te stvari!;)
 
Član
Za 250 ks na tom motoru moras da mjenjas dizne,pumpu,regulator pritiska,MAF,IC,turbo,izduv i na kraju remap i tako se moze napraviti 250 ks ali vidis sta sve moras mjenjati.
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Pratit cu ovu temu :icon_smile: Nedavno sam i ja zeni kupio Passata 1.8T 2002 godina,i kontam samo da mu uradim chip.Tiptronic je mjenjac,nema potrebe da ga jace nesto sredjujem kada nemam gdje ovde da ga stisnem kako treba,svako 800 metara kamera:icon_cry: a ogranicenje 70km/h. Medjutim u razgovoru sa nekim Norvezanima odavde i informišući se onako čisto informativno,jedna tjuning kuca mi je dala ponudu ako bih zelio da za 16 hiljada kruna(4 milje maraka) urade mi auto na 280-300 KS sa svim novim/zamjenskim njihovim djelovima koje bi bilo potrebno zamjeniti da bi se dobila ta snaga.

Mene bas interesuje dokle ces ti dogurati sa tim projektom sto se tice ostvarivanja snage,a i ako ne bude tajna koliko ce te finansijski kostati, i ako nista imas ovako na neki nacin moju podrsku da uspijes u tome;) Volim te 1.8T motore,to je moja stara ljubav od prije 12 godina,a evo sudjeno da ga opet vozim...

Pratim temu:cool:

I usput da te napomenem i ako ti to vjerovatno znas:ako nisi cistio karter i uljnu pumpu,obavezno to uradi.Meni se nedavno bas pojavila ona famozna greska ''oil pressure low'' ,ali srecom nije bilo nikakvih problema,karter i pumpa odmah rastavljeni i ocisceni

Bolan zensko to vozi ne diraj to,imaces extra brzu zenu! hehe
Salim se, polako plan mi je do proljeca prikupiti dijelove pa vidjecemo koliko ce kostati i sta cu dobiti ,zelja mi je preci 200 konja preko prezadovljan!
Ipak zelim sacuvati motor, a to sto ti se palila lapmica zna se desiti i kada stavis obicni filter ulja od dvojke, mora ici originalni njegov jer u njemu ima neki regulator pritiska ulja!;)


SM chip tuning je napisao(la):
Za 250 ks na tom motoru moras da mjenjas dizne,pumpu,regulator pritiska,MAF,IC,turbo,izduv i na kraju remap i tako se moze napraviti 250 ks ali vidis sta sve moras mjenjati.

Ok, Ic vec imam veliki od opelal frontera 2.7 dzela, veci nije mogao stati, izduv je odradjen nema katalizatora,vidim da maf stavljaju od vr-a!
Dizne svakako mislim staviti 300 kubika u kombinaciji sa ko3s ili ko4 vidjecu sta budem u stanju naci i kupiti!Ma sve preko 200 konja pa i 200 je pobjeda!



Liga je napisao(la):
Drug... imas zdrav motor... ocuvan, sredjen... uradis sad Chip i miran... ;)

Ma strah me da cu htjeti jos pa ajd opet daj pare za remap vako preci 200 konja i miran, ne diram vise nista, pricali smo, a nisma katil cuvam motor tako da se nadam da ce me posluziti!;)
 
Član
Ma nije problem ni 200 a ni 250 ks ali moras sve da uradis kako treba,
Taj motor mehanicki ide do 300 ks,ja sam ih pravio nekoliko na 300 ks bez otvaranja.
Ovi noviji mogu i vise snage izdrzati.
Za 250 ks dizne od 300 ccm su ti kanp,ako budes nekad isao na vise moraces opet dizne da mjenjas.

Na tom motoru je najveca mana izduvna grana ona nije dobro fabricki napravljena i 2 cilindar se mnogo grije i cesto se ventili krive zbog toga,kad na orginal turbo zamjenis samo granu puno se dobije tako da bi odlicna investicija bila da zamjenis granu i napravis bolju jer ces mnogo da skines EGT,ta fabricka nije dobra jer svaki cilindar nije direktno spojen na turbo,nego se preklapaju cilindri pa onda zajedno sve ide u turbo a to povacava EGT i gusi motor.
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Ma nije problem ni 200 a ni 250 ks ali moras sve da uradis kako treba,
Taj motor mehanicki ide do 300 ks,ja sam ih pravio nekoliko na 300 ks bez otvaranja.
Ovi noviji mogu i vise snage izdrzati.
Za 250 ks dizne od 300 ccm su ti kanp,ako budes nekad isao na vise moraces opet dizne da mjenjas.

Na tom motoru je najveca mana izduvna grana ona nije dobro fabricki napravljena i 2 cilindar se mnogo grije i cesto se ventili krive zbog toga,kad na orginal turbo zamjenis samo granu puno se dobije tako da bi odlicna investicija bila da zamjenis granu i napravis bolju jer ces mnogo da skines EGT,ta fabricka nije dobra jer svaki cilindar nije direktno spojen na turbo,nego se preklapaju cilindri pa onda zajedno sve ide u turbo a to povacava EGT i gusi motor.

Ma ja primjetio sam da je bas minijaturna izduvna bas mi nije bilo jasno sto su stedili na njoj, vjerovatno radi prostora oko motora, ali doduse pravili su za 150 konja,vidjecu sta nadjem koji turbo pa cu se njemu prilagodjaati!
Hvala Srdjane ti uvjek sve detaljno obasnis!:cool:
 
Član
Premjeri obavezno pritiske u cilindru prije svega jer jako cesto 2 cilindar ima oko 8 bara a normalno je oko 11 da budu svi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top