Vrh Porschea podnio ostavku nakon dogovora oko prodaje tvrtke VW-u

Vrh Porschea podnio ostavku nakon dogovora oko prodaje tvrtke VW-u

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
WW_Porsche_nV.jpg


IZVRŠNI direktor Porschea, Wendelin Wiedeking, i direktor financija te kompanije, Holger Haerter, podnijeli su momentalnu ostavku. Kako prenosi BBC, dogodilo se to nakon što su se članovi uprave Porschea, njemačkog proizvođača luksuznih automobila, i Volkswagena, najvećeg europskog proizvođača automobila, sastali zbog planova oko preuzimanja i novih ulagača. Podsjećamo, prošlog je tjedna objavljeno da bi Volkswagen trebao preuzeti Porsche za 8 milijardi eura.

Otpremnina od 50 milijuna eura

Ranije su iz Porschea, koji je vlasnik 51 posto VW, najavili da će mu se time povećati kapital za najmanje pet milijardi eura te je odbor potvrdio pregovore za prodaju udjela Kataru kako bi podupro bilancu. Najave ostavki došle su nakon cjelonoćnog sastanka o budućnosti kompanije. U izjavi stoji da će Wiedeking, jedan od najbolje plaćenih direktora u Njemačkoj, dobiti otpremninu od 50 milijuna eura, od čega će polovica otići u "društvene svrhe". S druge strane, Haerter će dobiti paket vrijedan 12,5 milijuna eura.

Wiedekinga će zamijeniti Michael Macht, dosadašnji član uprave odgovoran za proizvodnju, dok će mu zamjenik biti Thomas Edig. U izjavi stoji da su Wiedeking i Haerter prošlog tjedan došli do zaključka "da će daljnji strateški razvoj kompanije biti bolji ukoliko oni više ne budu odgovorni ljudi u upravi".
 

MTR

Član
za 50 mil , i ja bi otisao odma i to na mjesec , boli me za za razvoj . pametan cova
 
Član
ja ovo niss ne kontam,porsche vecinski vlasnik vw-a,a sad ih vw preuzima:icon_rolleyes:
pa ko je tu onda glavni
 
Član
ma jest,al opet,cudno da mjesec dva nakon sto je porsche postao vecinski vlasnik (ak sam dobro upratio),vw preuzima porschea:D
ne mogu schwabe da ne zakomplikuju:lol:
 

MTR

Član
peru lovu , sakrivaju dobit , napucavaju cijenu dionica itd itd , hoce arape da oderu hahah , svabe su to .
A niko ne spominje pokrajinu Saksoniju - oni imaju najvise dionica ccccc :cool:

sad ce Wendelin doc u ASA auto umjesto Imamovica , reko je da ce djaba radit hahahahahahahahahahah
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top