Vreca za boks

Vreca za boks

Član
ja treniram u teretani u kojoj su sve sprave pravljene,mislim da ih je radio covjek u zivinicama i sprave su ekstra..sad ne znam kakve cu cijene..

a cime ces usiti,nikad to neces moci sam odraditi da ispane dobro,nadji nekog snajdera da ti to odradi..
 
Član
Jooj, čovjek je pravio profi sprave, a on ako misli uraditi slicne trebat ce dosta keša uložiti, ne isplati se ni bezz one praviti, vreća 100km, tegovi minimala 100 km, sada željezo poskupilo, tako da je i to minus veliki, još ako on ne zna baratati sa aparatom za varenje i fleksom, mora i majstora platiti, tako da ga niđe nema, i bolje mu je da te pare ostavi da moze mjesecno uplacivati u pravoj teretani
 
Član
zAaKy je napisao(la):
Jooj, čovjek je pravio profi sprave, a on ako misli uraditi slicne trebat ce dosta keša uložiti, ne isplati se ni bezz one praviti, vreća 100km, tegovi minimala 100 km, sada željezo poskupilo, tako da je i to minus veliki, još ako on ne zna baratati sa aparatom za varenje i fleksom, mora i majstora platiti, tako da ga niđe nema, i bolje mu je da te pare ostavi da moze mjesecno uplacivati u pravoj teretani

pa govorim da bi mu te sprave bile jeftinije od orginalnih ako vec hoce kuci da trenira,a od tog da on sam napravi nema nista..moze bench napraviti a od njega samog nema nista..
 
Član
semma je napisao(la):
pa govorim da bi mu te sprave bile jeftinije od orginalnih ako vec hoce kuci da trenira,a od tog da on sam napravi nema nista..moze bench napraviti a od njega samog nema nista..


Slažem se
;)
 
Član
ibizasa je napisao(la):
Eh, za ovo sto je serialgf napisao djelimično se slažem iako ne u potpunosti s obzirom da baš u Sarajevu ima tip-top ručno rađena teretana s spravama za prednju i zadnju lozu, takodje i smit masina iako ne znam sto si nju naveo :) i jos jakoooo mnogo sprava kao sto je presa za noge, lat masina, cross over itd itd, ako te zanima javi mi se na pm pa te odvedem do te teretane :) naravno bicikla i trake za trčanje mislim da nikome nikada nije ni palo na um da pravi :p a licno sebi sam pravio bench - podesiv za ravni, kosi, ramena i jos stosta, odvojene nosace tegova tako da preko njih radim i bench, i cucnjeve i ramena i ... itd, skotovu klupu, lat masinu (za nju sam imao djelimicnu pomoc profesionalca :)), razboj i vratilo - sitnica i vertikalnu presu za noge i jos neke sitnice - sve funkcionise predivno i prekrasno i odnos ulozeno i dobijeno je jednostavno neuporediv. Ukoliko se osoba nikada nije susretala s fitness treninzima - bodybuilding treninzima ili cisto rekreativno trenirala na spravama u teretani nije podobna za implementiranje sprava iz glave već joj je daleko jednostavnije otići u teretanu, premjeriti sprave i adekvatnoj osobi dati materijal, alat i skice da zavrsi posao ali - to kosta :)

A recimo ja sam ulozio u sve ovo sto sam radio zajedno sa eko kožom, spužvama, ljepilima, šarafima i svim ostalim sitnicama nekih cca 300 KM - bez tegova (manje al eto zaokružimo na toliko) i nekoliko dana rada. Mislim da za toliko novca nisam mogao kupiti ni adekvatan ravni bench koji bi trpio ono što ovaj trenutni masovno trpi i bezobrazno odolijeva svakom izazovu :)

A sto se tice vrece, preko jarana radim s njima, tj ja bih od njega uzeo praznu pa tebi punio - najvjerovatnije bih ti je napunio sitnim komadima kože (ako bude na stanju u fabrici) ili odjeće a o materijalu o kojem se radi i ostalim sitnicama samo mi se javi na pm pa ću ti sve objasniti.

:)


brate 11 godina drzim teretanu tako da mi ama bas niko ne moze pricati sta je pravljeno ,a sta kupovno . Ako ja smith masinu platim 3000 eura ti je napravi upola takvu za isto para tebi svaka cast donesi je meni ja cu je kupiti. Svi presvlacimo eko kozom jer smo bijeda i nemam pora za pravu kozu koja je 150 x izdrzljivija. Ima znaci 50000000 razloga zasto treba kupiti od pravih proizvodzaca spravu mozda su precjenjene malo ali ih ne moze niko napraviti ja stojim iza toga jer nemozes ti kao pojedinac uz ulozeni materijal i vrijeme biti u profitu kao fabrika. Dakle imao sam susreta sa svakakvim majstorima za teretanu pravili su mi svasta nesto sve se to fino raspalo ,a ono sto sam kupio od life fitnesa i techno gyma stoji poslije 10 godina. Znaci slikama sve mogu potkrijepiti kako je u 11 godina koja sprava trpila trenje i sve ostalo. Boki je trenirao kod mene i vidio je sve kako je i sta je ,a ti bujrum dodji da ti ja pokazem polomljeno i ispravno sto se skupljalo . Ne potcjenjujem nicij rad ali ne moze se neko porediti sa fabrikom . Tj . moze ali ako nema za bolje para. platite bench 500 eura i 15 godina ce isti biti .pozdrav i bez uvrede
 
Član
serialgf je napisao(la):
I ja sam druze misljenja kao i ti da se ne mogu napraviti sprave osim bench,skot klupa i sl.Al zaboravio sam napisati da bi trebao dobiti jednu spravu(ne znam jos koja je marka)ono komplet tijelo da se moze raditi,sa dva sjedista sa obadvije strane.Druze kod nas je teretana 40KM sto i nije skupo,srednje opremljena,ima dobre sprave al brate dva bicikla(jedno radi samo kako treba)bez i jedne trake za trcanje pa ti vidi niti ima vrecu za udaranje + lokalni kreteni koji dolaze.I ja sam konto napraviti samo benck klupu podesivu,skot klupu,i za zgibove.Biciklo mogu nabaviti iz njemacke povoljno sto mislim da je dovoljno za mene jer ja bi tu sam trenirao sa jos jednim drugom koji bi popola ulozili pare,a plus nebi meni bilo dosadno;) Druze mozes mozda samo reci gdje ima kod nas povoljno tegove da se kupe? Pozdrav

ibizasa je napisao(la):
Mogao si nam postaviti slike ako nije problem ili na pm:)
A posalji druze cijenu

semma je napisao(la):
ja treniram u teretani u kojoj su sve sprave pravljene,mislim da ih je radio covjek u zivinicama i sprave su ekstra..sad ne znam kakve cu cijene..

a cime ces usiti,nikad to neces moci sam odraditi da ispane dobro,nadji nekog snajdera da ti to odradi..

Pa nebi ja to radio odnio bi nekom al me interesovalo mozel se cerada koncem;)

zAaKy je napisao(la):
Jooj, čovjek je pravio profi sprave, a on ako misli uraditi slicne trebat ce dosta keša uložiti, ne isplati se ni bezz one praviti, vreća 100km, tegovi minimala 100 km, sada željezo poskupilo, tako da je i to minus veliki, još ako on ne zna baratati sa aparatom za varenje i fleksom, mora i majstora platiti, tako da ga niđe nema, i bolje mu je da te pare ostavi da moze mjesecno uplacivati u pravoj teretani
Druze imam dva prijatelja koja bi mi besplatno to uradili a obadvojica su ;)Ja jednim od njih radim ograde tako da i ja znam dosta toga a + je njemacki kvalitet radnika a uz to besplatan sto je najvaznije ;)



Pozdrav svima:cool:
 
Član
Bolje za tebe, jer stvarno se ne isplati praviti fuš, em puno košta, em nije ni blizu ko origigi sprave, pa na tebi je da izaberes druze.
Ja sam se zajebo posteno, sprave su dobre, i moze se trenirati na njima, al mi zao para sto sam dao, jer je stvarno previse, sve me oko 500 km izislo, ako nei vise
200 km zeljeza
150 km tegovi
100 km vreca
50 km elektrode, rezne plate, temeljna farba....
uglavnom 500 joja ako ne i više, za 4 sprave:
-bendž
-kosi bendž
-sprava za trbusnjake
-lat masina
vreca (punjena tekstilom, rođak mi radio, dobro ispalo, pa ću ga pitait kako, šta ako misliš puniti tekstilom)
 
Član
zAaKy je napisao(la):
Bolje za tebe, jer stvarno se ne isplati praviti fuš, em puno košta, em nije ni blizu ko origigi sprave, pa na tebi je da izaberes druze.
Ja sam se zajebo posteno, sprave su dobre, i moze se trenirati na njima, al mi zao para sto sam dao, jer je stvarno previse, sve me oko 500 km izislo, ako nei vise
200 km zeljeza
150 km tegovi
100 km vreca
50 km elektrode, rezne plate, temeljna farba....
uglavnom 500 joja ako ne i više, za 4 sprave:
-bendž
-kosi bendž
-sprava za trbusnjake
-lat masina
vreca (punjena tekstilom, rođak mi radio, dobro ispalo, pa ću ga pitait kako, šta ako misliš puniti tekstilom)
Naravno da nece biti fuša jer ne bi se to isplatilo da npr kroz godinu ili manje sve to propadne.Jbg druze ja bi samo bench pravio i mislim da to toliko nije komlikovano napraviti.Samo ne znam sto si pravio kosi i ravni kad mozes u jednom to sve.Ko ja bi bila najbolja dimenzija zeljeza,ja sam konto 4*6cm i 4*4 cm?Moram provjeriti cijene!Sto se tice alata i tog brusilice i to toga imam,cak imam i mogucnost sjece na lezer(valjda se tako to kaze ako ko zna sta je)Farba nije skupa,kompresor je tu ;):icon_winkKvadrat skaja za oblaganje klupe je 12KM,samo ne znam koja je cijena koze jer meni ne treba puno?
Gdje si kupovo tegove nije to skupo?A za vrecu napisi nesto nek ima :)

I postavi nam slike da vidimo kako to sve izgleda:)
 
Član
Ma kosi sam pravio rođaku, i on me zajebo, a za koji dan slike, škola stiskla, mora se štrebat,hehe.
Tegove sam kupovao na otpadu, najeftinije, 1 km kila, i onda odneseš kod nekoga na škrip (ako se tako zove) da ti izbuši rupe.
Ma krpio sam se kako sam mogao.Lezer se kod nas kaže maja (ja mislim)
Mislim da su kod mene cijevi 5*5 na bendžu ravnom, a kosi mi je kod rođaka, kao što sam naveo, zajebo me, odnio bendž i nikada marke nsiam dobio (bar da mi je materijal platio) sunce li mu kalajisano
 
Član
ako vec mozes nesto solidno napraviti, napravi sebi smit, klupu na kojoj ces moci pomijerati polozaj, i par bucica i mocu ces dobar dio vjezbi odraditi..nema logike da pravis odvojeno kosi bench,ravni,kontrakosi.....
 
Član
semma je napisao(la):
ako vec mozes nesto solidno napraviti, napravi sebi smit, klupu na kojoj ces moci pomijerati polozaj, i par bucica i mocu ces dobar dio vjezbi odraditi..nema logike da pravis odvojeno kosi bench,ravni,kontrakosi.....

pa i napravit cu klupu sa mogucnostima podizanja i spustanja za kontra kosi ;)
 
Član
Dobio sam danas jednu dobru ponudu od jednog obucara za kozu,al danas kontam a i on mi je rekao ako napunim tekstilom da to ence biti lako sta vi mislite?
 
Član
Ako mislis da nece biti lako u smislu procesa punjenja, neće, nije ni teško al' dosadno jer ako želiš baš da bude dobro moraš na približne komade rezati materijal (u ovom slučaju tekstil) te prilikom punjenja vreće poželjno je da puniš dio po dio, znači recimo prvih 40ak cm vreće napuniš, zgusneš materijal što je moguće više i onda puniš po 20ak cm te nastavljaš s pritiskanjem istog, ako se potrudiš ispast će profesionalno :)
 
Član
zuka_ je napisao(la):
Dobio sam danas jednu dobru ponudu od jednog obucara za kozu,al danas kontam a i on mi je rekao ako napunim tekstilom da to ence biti lako sta vi mislite?

tesko je samo zato sto treba dosta materijala,da bi dobro "natrpao" da bi vreca imala tezinu..
 
Top