Vracanje starog dihtunga

Vracanje starog dihtunga

Član
Ne znam na ovom deklu ali na onome sa dvije bregaste deklo ima kao kanal pa dihtung je gumeni i dio dihtunga upadne u kanal a dio stoji izmedju dekla i bloka kad ga zavrnes. Ne znam kako to bolje da objasnim ali ako znas o cemu pricam shvatices.

E sad sto se tice silikona, ja ne bi crveni nego imas kupiti Vicrot Reinz Sprej diht masa crna koja se maltene nece ni vidjeti posle, a da ne pricam koliko je kvalitetnija od crvenog silikona :)

Ako je ovo deklo kao sto je na d16a9 prvo malo stavis u taj kanal na deklu ravnomjerno okolo rasporedis pa onda lagano postavis dihtung i pritisnes malo da ulegne kako treba i ocistis okolo sta se istisne sa strane, onda tanko namazes po dihtungu i stavis na blok i zavrnes.

A ako je ravni obicni dihtung samo ga tanko i ravnomjerno namazi s obe strane i montiraj.

I nemoj zaboraviti ventile nastelovat kad je vec otvoreno :D

Ovako nesto izgleda:

sil_reinz200_2.jpg
 
dihtung vracen, a dal ce bit problema znat cemo tek kroz mjesec dana, jer je rezervoar ispraznjen i dovod je odvojen zato se mora varit na tom mjestu, dakle mjesec il nesto manje.

Veci mi je belaj sto sam prilikom vracanja stezo i haman pretjero na jednom sarafu pa sad vrti u prazno, iako sam manje snage upotrijebio nego na ostalim sarafima koji su se uredno zavrnuli.

Necu ni vozit dok to ne skontam.

@Menja: Isto je takvo deklo i na sohc, mislim sa tim kanalicem. Ja sam turio dihtung u kanal pa potom namazo dihtung (neka tuba pise gasket nesto) i takvog ga vratio na glavu, mislim da ce bit i to dovoljno, ako ne bude, opet skidanje :)
 
Član
Treba u kanal, pa stavit dihtung pa tanko po dihtungu, a to sto ne valja saraf bi trebao rijesiti, mada ako je ta masa dobra mozda i bude drzalo.
 
oticu ovih dana do Tz i do mog uber majstora Hondasa koji ima sve sto pozelis, pa i jedan sarafic uzet, jer koliko sam vidio pod onim neonkama saraf je haman dobio malo, a ovaj klinac na glavu na sta se navrce saraf je uredu.

nego sto se tog gasket srredtsva tice, mislim da je dobro, jer sam juce namazo bio glavu i postavio deklo i onda se sjetio da nisam stavio one gumice ispod od otvora za svjecice (jbg, zaboravan cojek :D) i kad sam skido dihtung osto na glavi, ostavio tako do sutra, zurio nesto, danas kreno da skinem dihtung sa glave, jedva, bas je dobro uhvatila ta diht masa
 
Član
Pa ok je onda samo prekontrolisi posle kad se upali i odradi malo, vidjeces odma dal je dobro :D
 
ha valjda, jer planiram ja nju i gasirat s vremena na vrijeme, iako je 1.4 :D malo ebay 4-2-1 grana, malo ovo, malo ono :icon_biggrin:
 
Član
Cu gasirati s vremena na vrijeme,bolan to je Honda,naravno da ces gasirati iako je 1.4:D Znaci li to da je uskoro varacas u pogon i koriscenje:icon_question: :icon_biggrin:
 
bijelu ne, sivu da, al ko sto rekoh vec par puta, tek za jedno mjesec dana, pa onda skupljanje za registraciju :D
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
bijelu ne, sivu da, al ko sto rekoh vec par puta, tek za jedno mjesec dana, pa onda skupljanje za registraciju :D

De ajd to ubrzaj malo dok je jos lijepog vremena:D a i sad je svakako na tebe red da ispostujes dolazak kod nas bijeljinskih cunera,nemoj zajebavat' :icon_biggrin:
 
pa docu ***** mu, docu cim je registrujem, eto, imas moje obecanje, ti me samo napomeni i dogovaramo meet odma sutra, zovemo i Menju i Ljuboja da se priduze ;) a ni Pukiju ne bi tockovi otpali da se dopelja :D
 
Top