Vracanje staklenih farova u zivot

Vracanje staklenih farova u zivot

Posto su mi farovi iznutra bili prljavi i umazani i vise ih nisam mogao gledati takve ,rijesio sam da ih ocistim :D

Skinuo sam far sa auta
IMG_20170217_145225.jpg
Ovakav je far bio prije obrade :D
IMG_20170217_145408.jpg
Zatim sam isjekao komadice spuzvica na 1cm - 1,5 cm sirine i ubacio ih lagano u far iznutra.
Treba dobro provjeriti spuzvice da li su 100% ciste i da nemaju nekakvog trunja da ne izgrebete sijenilo i unistite far.
Nemojte stavljati prevelike komade jer ce biti teze izvaditi i zaglavice se izmedju fara i onoga sto dodje ispred sijalice (ne znam kako se zove :D )
IMG_20170217_145954.jpg

Zatim sam usuo CISTU vodu bez ikakvog deterdzenta ili destilovane vode ili nedaj Boze benzina ( na ovo sam naisao guglajuci ) i dobro mucao i vrtio u krug nekih 10-15 minuta i onda izvadio spuzvice i izaprao vodom bez spuzvica. Dalje sam ubacio komadic maramice i lagano prstom kroz rupu presao far iznutra i skinuo kapljice vode koje su ostale, ali morate opet biti oprezni i raditi polako da ne dodje do ostecenja

I na kraju je far ispao ovako :D
IMG_20170217_185751.jpg
Znam da neko smatra da za to nema potrebe ali zasto ne uraditi i uljepsati auto ?
 
Bila je jednom tema ista ovakva isti sistem...
Posao sam da te pitam jel to razbijen far a ono kako si ga oprao vidi se lim iza vjerovatno tu dodje pozicija...
Fino je ispalo svaka cast..
 
To nije razbijen far to je linija koja odvaja gornju polovinu fara koja je rebrava i donju polovinu koja je tanka, stavicu ti slike dole
Ne znam na koji lim tacno mislis, pozicija ti dodje u tu malu rupicu sto se vidi na sjenilu
Screenshot_2017-02-18-08-17-03.png Screenshot_2017-02-18-08-16-37.png Screenshot_2017-02-18-08-17-23.png
 
Član
Dok si se peglao sa spuzvicama i to , mogao si za to vrijeme oba fara otvoriti ...bar to nije tesko sa dvicinim farovima.. super posao al si mogao na laksi nacin :D
 
Top