VR6 2,8 vs. 2,9

VR6 2,8 vs. 2,9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ide 2.9 VRS puno bolje od 2.8, nije velika razlika u ks ali et 2.9 je nekako elsaticniji i ide bolje :) bolje prima gas i iz niskih obrtaja a i kasnije i u visim...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
2.9 je ako govorimo o Golfu, bio samo kao Syncro. Dok je, koliko sam ja upoznat, svaki Corado VR6 bio 2.9 sa 190 KS. Serijski, Golf 3 VR6 ide 7.8 do stotke, dok Golf VR6 Syncro ide 7.5 do stotke, maksimalna brzina je ista kod oba modela - 224 km/h. Ovdje pisem o tvornickim deklaracijama, koje stoje u knjizici vozila. VR6 Syncro je kod nas skroz rijedak, koliko ja znam, imaju dva u Sarajevu. To bi bilo fino imati ispred kuce... :)

et jbg a u novinama sto ja imam pise da Syncro do 100km/h ide 7.9 sec a obicni VR6 ide za 7.6!!!ne mozes vjerovat ni jednoj informaciji dok ne testiras sam...
 
Član
srdjo ja imam Volkswagenovu knjizicu iz 1997-e godine (onu sto dobijes kad kupis auto) i tu imaju svi motori i detaljno njihove specifikacije. Tu pisu ovi podaci koje sam iznad iznjeo...
 
Član
aha...pa dobro to...to su fabricki podaci...ja ovo razno sto sam nalazio bilo je sa testova i iz nekih drugih knjiga!!!
 
Član
Haj kad je temaa o Vr6 ja nisam toga ljubitalj tih motoraa :).... ja prodajem jedan Vr6 motor ak ima zainteresovani pm. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top