VR6 2,8 vs. 2,9

VR6 2,8 vs. 2,9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
                                  2.8               2.9
Proizvodnja:                92-97                94-97god
Cilindara/Ventila:           6/12                  6/12
Zapremina ccm:            2.792                 2.861
Snaga kw/ps:              128/174             140/190
pri:                             5800               5800 obrtaja
Obrtni moment:              240                  245
Precnik cilindra:               81mm            82mm
Hod klipa:                     90,3mm          90,3mm
Kompresija:                   10,0                10,0
Gorivo/oktani:               95                     98
Sistem:                     Motronic          Motronic
 
Član
Koliko ja vidim ovih 16 konja razlike i +5nm obrtnog daje samo ova sirina cilindara od 1mm a sve ostalo je isto..

Zadajte se na busenje blokova motora.. Malo veci klipovi i eto snage :icon_biggrin:
 
Legend
znaci i tih 16konja.......,al 2,9 je sincro........tu vec ima prednost
neznam da ima 2,9 sa prednjim pogonom
 
Član
ovaj 2.9 jest samo syncro al je zbog takvog pogona i sporiji za koju stotinku od 2.8 koji je prednja vuca!!!imam negdje u novinama poredjenje ta dva auta!!!
 
Član
2.9 je ako govorimo o Golfu, bio samo kao Syncro. Dok je, koliko sam ja upoznat, svaki Corado VR6 bio 2.9 sa 190 KS. Serijski, Golf 3 VR6 ide 7.8 do stotke, dok Golf VR6 Syncro ide 7.5 do stotke, maksimalna brzina je ista kod oba modela - 224 km/h. Ovdje pisem o tvornickim deklaracijama, koje stoje u knjizici vozila. VR6 Syncro je kod nas skroz rijedak, koliko ja znam, imaju dva u Sarajevu. To bi bilo fino imati ispred kuce... :)
 
Član
edo_16v je napisao(la):
Koliko ja vidim ovih 16 konja razlike i +5nm obrtnog daje samo ova sirina cilindara od 1mm a sve ostalo je isto..

Zadajte se na busenje blokova motora.. Malo veci klipovi i eto snage :icon_biggrin:

Mozda malo procesor drugaciji ili pumpa ili dizne...
 
Član
Dizne da ali opet nema potrebe,chip tuning svakako :) a pumpa za gorivo nop :p jer ona ima svoj pritisak veci pritisak ti nece nista donijeti jer motor uzima goriva koliko mu treba ( koliko mu ECU odredi) a ostatak se vraca u rezervuar tako da veci pritisak na pumpi ti nece nista donijeti :) ta dva motora su oba dobra... kod nas imaju 2 golfa VR6 i lete obje hehehe :)
 
Član
btw ima i u corradu 2.8VR6 ,al je po meni 2.9 bolji. i 2.9 u corradu ide 235km/h , zbog bolje aerodinamike nego u golfa (i onaj spojler iza pomaže dosta) nisam ziher za vremena do 100, al nailazi se na brojke između 6.7 i 6.9
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top