vožnja stranog auta u BiH

vožnja stranog auta u BiH

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Neki su me pitali da li mogu voziti auto sa stranim tablama sa našom vozačkom ovde u BiH,
znam da je prije moglo moj stari imao auto sa stranim tablama i ja ga ovuda malo vozao a sad mislim da ima neki zakon pa nemože više,
ako ko šta zna nek javi ;)
ako su uveli zakon i treba naši se nama dočepali renoa 5 iz slovenije,nemre više kapak :lol:
 
Član
Bila je vec tema podavno o ovome...kao uveden je zakon da ako si bih drzavljanin auto sa stranim tablama mozes vozati samo odredjeni vremenski period, ne mogu se tacno sjetit koji, al ja znam lika koji voza bimera na stranim tablama vec godinama i tamo ga registruje sasvim normalno tako da....
 
Član
Jarane ovako ....

Momak moj kolega inace iz Jezernica (trozicu znas gdje je to , plaza kozara i tako ) stari radi u sloveniji .. dovukao mu daewoo nexia bijela sa naprijed zelenim branikom (mozda si je vidjao po gradu) i fino napravio mu punomoc stari u slo da on moze voziti to auta cijena oko 3 eura ...
Mi odemo u skolu i znas da uvijek ima policije gore i fino pitaamo gospodina i za taj zakon i za sve.. kaze zakon ima bla bla , sad se vise i nevrijedi vise se odnosio na ljeto.. al imas pravo voziti ako je vlasnik auta tu ... i citiram policajaca :" Ma bolan smijes da vozis , uhvatite a ti kazes kreno kupiti kruh, ako te pitaju gdje je vlasnik ti kazes otisao brati pecurke i eto , necemo mi za njim ici u pecurke" tako mi je odgovorio...

od tada nijednom nisu zaustavili, i da nas zaustave fino bi im rekli culi brate 3 policajca 3 razlicite price ...

kako god samo nek ti napravi punomoc i to je to ... i polako
 
Član
mozes da vozis kolko os samo ako imas vazecu punomoc a ako imas onu kao medjunarodnu vozacku mos da ides dje oces
 
Član
kao sto rece nodi tema vec bila...i po pravilu ne smijes vozit nasim cestama zato sto placas njima cestarinu,eko taksu,porez a ovdje handris nase puteve (sto i jest ispravno) ali prolazi kod nasih drotova dok ne naidjes na nekog malo obrazovanijeg ako ga ima:D
 
Član
badboy je napisao(la):
Jarane ovako ....

Momak moj kolega inace iz Jezernica (trozicu znas gdje je to , plaza kozara i tako ) stari radi u sloveniji .. dovukao mu daewoo nexia bijela sa naprijed zelenim branikom (mozda si je vidjao po gradu) i fino napravio mu punomoc stari u slo da on moze voziti to auta cijena oko 3 eura ...
Mi odemo u skolu i znas da uvijek ima policije gore i fino pitaamo gospodina i za taj zakon i za sve.. kaze zakon ima bla bla , sad se vise i nevrijedi vise se odnosio na ljeto.. al imas pravo voziti ako je vlasnik auta tu ... i citiram policajaca :" Ma bolan smijes da vozis , uhvatite a ti kazes kreno kupiti kruh, ako te pitaju gdje je vlasnik ti kazes otisao brati pecurke i eto , necemo mi za njim ici u pecurke" tako mi je odgovorio...

od tada nijednom nisu zaustavili, i da nas zaustave fino bi im rekli culi brate 3 policajca 3 razlicite price ...

kako god samo nek ti napravi punomoc i to je to ... i polako

to ste naišli na neke dobre ja prije kad sam
tek položio vozo domaće auto,u prijedorskoj zaboravim upaliti farove i kad sam ugledo dvojicu murjaka upalim ustave me naplate kaznu za neupaljena svjetla,
a mogli su samo opomenu, prvi prekršaj a i upalio sam farove kad sam ih vidio al hoće on da piše :D
a neću ja voziti,ima ovde raje pa me pitaju možel,
ja mislim da bi ih jedino ona kantonalna policija kaznila da ih ufate :smajli04:
reću im kad uđu u auto proučite šta punomoć u auto a cener u saobraćajnu :lol:


@arminnn
to sam i ja konto,nije fer ja ovde regam auto plaćam sve a oni vozaju strano troše cestu a ne plaćaju :D
 
Član
Vozao forda godinu dana na Svicarskim tablama,zaustave samo kazem uzeo auto od tetke da provozam a normalno tamo je bilo sve uredno registrovano :) Nahebao bi jedino kad bi rekli ae vodi nas kod tetke :D :lol:
 
Član
OTISLA TETKA U PECURKE :::: :lol::lol::lol::lol::lol::lol:


tako nama policajac rekao hehehe
 
Član
Mislim da bi trebao potražiti zakon o saobraćaju ili kako se već kaže i lijepo to pročitati. Ovo ti je sve rekla kazala i u to se ne možeš pouzdati.
Možda da pitaš nekog pravnika da ti on to potraži, što se tiče policije to su većinom neke kursadžije s 3 razreda škole i velikim odmorom oni samo znaju par članova zakona na osnovu kojih pišu kazne:D
 
znam momka koji vec 2 god. vozi na njemackim tablama,tamo ga registruje :icon_rolleyes:

a to sto kazete za ceste,zar se moze potrosit nesto sto je vec istroseno :D
 
Član
po zakonu ne mozes,mozes ako je auto na tebi ili od uzeg clana porodice,ali auto po zakonu ne smije duze biti od 90 dana ili 30 dana u bosni,nisam siguran,ali ima zakon.ako imas vozacku te drzave i auto je na tebi ili tudje a imas punomoc ne mogu ti nista :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top