Voznja spretnosti - Sanski Most

Voznja spretnosti - Sanski Most

Početnik
[attachment=39463]



Evo i mi organizujemo voznju spretnosti drzavnog prvenstva u SM .

Vise info cete dobiti u par nekoliko dana ...



Znaci ovi SVI ste pozvani da se malo druzimo , pogledamo pa cak i da se vrtimo zajedno

STAZA: PARKING IZA ZGRADE OPĆINE S. MOST
PRVENSTVO BiH U AUTO-SLALOMU (A07)
ORGANIZATOR: Auto moto klub 70
 

Prilozi

  • 203544_231460993546284_5757659_n.jpg
    203544_231460993546284_5757659_n.jpg
    27,1 KB · Pregleda: 13
ja sam rekao jednom probati taj test spretnosti...
sam slabo auto imam ,doc onako radi iskustva vise,zabaviti se ...
uglavnom sretno
 
Član
http://www.dnevniavaz.ba/tehnologija/automoto/41946-amk-70-iz-sanskog-mosta-bio-domacin-prvenstva-bih-u-voznjama-spretnosti.html




AMK 70 bio domaćin prvenstva BiH u vožnjama spretnosti


Trideset tri takmičara iz sedam bh autom-moto klubova oduševili su Sanjane i u nekoliko sati sportske zabave pokazali umijeće i brzinu u savladavanju prepreka

Auto-moto klub AMK 70 iz Sanskog Mosta opravdao organizaciju prvenstva BiH u vožnji spretnosti „Sana 2011“. To je povrdio delegat BIHAMK-a Ozren Božanović. Trideset tri takmičara iz sedam bh autom-moto klubova oduševili su Sanjane i u nekoliko sati sportske zabave pokazali umijeće i brzinu u savladavanju prepreka.

Po riječima Božanovića, „Sana 2011“ je prvo od šest takmičenja u vožnji spretnosti koje se vozi za Šampionat BiH. Naredne sedmice domaćin je Ilijaš . Takmičari su bili podijeljeni u tri grupe prema kubikaži vozila (1300, 1600 i preko 1600 kubika), a vožnja spretnosti ogledala se u zaobilaženju, rušenju, garažama, varanju i slalomu kroz gumene čunjeve u dvije poligonske vožnje.

- Iako je brzina bitna, u većoj mjeri se cijeni spretnost, jer se za greške dobivaju kazneni poeni. Vožnja spretnosti je prvi stupanj auto-sporta, ako ne računamo karting, kao dječiju disciplinu. Nakon vožnje spretnosti vozači se odlučuju za brzinske utrke – objašnjava delegat Božanović uz konstataciju da mnogi ostanu u vožnjama spretnosti „do penzije“. Pominje bh. legende ove discipline Aliju Karabašića i Ivicu Malića.

Jajčani neprikosnoveni

Božanovićeva opaska da je Jajce centar države kada je riječ o ovoj disciplini pokazala se tačnom. Jajčani su bili neprikosnoveni u svim kategorijama, a na pobjedničkim postoljima malo su im se „umiješali“ Zeničaci. Sanjani su, razumljivo, bodrili svoje predstavnike i oni nisu razočarali. Malo je nedostajalo da se Adnan Šistek i Osman Jakupović nađu među pobjednicima. U kategoriji invalida Sanjanin Refik Ibragić donio je gradu domaćinu treće mjesto. Najuspješniji klubovi su „Elektromoto mehanik „ i SAK „Komotin“ iz Jajca te „ZAK 1946“iz Zenice. Posebno priznanje dobio je Admir Muhić iz „TUZAMK“-a Tuzla. Sudije Inel Bešlija, Mirza Husetić i Haris Muminović odsudile su „Sanu 2011“ bez greške.






Pobjednici

KLASA 1- Zlatan Dželilović – Elektro Moto Mehanik Jajce,Adis Julardžija – SAK Komotin Jajce, Salko Duranović – SAK Komotin Jajce
KLASA 2-Muamer Julardžija - Elektro Moto Mehanik, Jajce, Muamer Hrnić - Elektro Moto Mehanik, JajceIvica Malić – SAK Komotin, Jajce
KLASA 3 - Josip Deljak - SAK Komotin Jajce,Edmin Aganović- ZAK Zenica, Franjo Deljak- SAK Komotin Jajce
KLASA ŽENE- Majda Aganović - ZAK Zenica,Dženana Hadžirašidović - ZAK Zenica,Nada Dželalić - Elektro Moto Mehanik Jajce
KLASA INVALIDI - Sejfo Muhić – TUZAMK Tuzla,Edin Husetić – ZAK Zenica,Refik Ibragić – AMK 70 Sanski Most

Poseban pozdrav ZUKI , momku iz Zenice s natpisom BHTuning-Zenica kadet zuti :)



Extra bilo , i vidimo se sljedece godine :)



PS : ZAK naucite jos malo igrati bolje nogometa :p :p:D:D

Poseban pozdrav ZUKI , momku iz Zenice s natpisom BHTuning-Zenica kadet zuti :)



Extra bilo , i vidimo se sljedece godine :)



PS : ZAK naucite jos malo igrati bolje nogometa :p :p:D:D
 
Top