Voznja pod dugim svijetlima,novi trend ili??

Voznja pod dugim svijetlima,novi trend ili??

Član
funky je napisao(la):
ja stvarno cesto putujem, ali nisam toliko to primjetio :D mozda je do mene :D ali i moze biti da je i do vas :D
ne kazem da ne voze sa dugim, ali broj je daaaaleko manji od ovog gore :D

nije sad bas ova cifra,naveo sam samo radi poredjenja... :D

ima i onih kamikaza,na jednom faru mu radi pozicija ili kratko,na drugom dugo xD
raznoraznih kombinacija :lol:
i kad mu zablicas,cudno te gleda :lol::lol:
 
Član
1. Da potrose vise goriva,
2. Da sto vise smetaju suprotnom smjeru,
3. Ne rade im kratka, pa da ne plate kaznu,
4. Da me iznerviraju da jednom skrenem, vratim u nizu i direktno se zabijem u nekog.

Nema mi nista mrze od tog kad sretnem na putu tako nekog a davno sam primjetio i ne kontam u cemu je fazon, prvo glup je zakon skroz, drugo dokazano je da je pogresan i da se cak i vise malo od 10% goriva trosi sa upaljenim svjetlima i cak da to odvlaci paznju a ne pomaze, trece ako vec vozi sa dugim i ja mu blicnem u susret to znaci da mi smeta i da ne vidim nista od njega, ne treba i on meni da blica niti da me pozdravlja nego samo da prebaci na kratka makar dok se mimoidjemo, ali ... :icon_question::icon_question::icon_question:

Neki dan mi se desilo idem i lik prilazi iz daleka i ne pomislja da ugasi duga i ja blicam i blicam i blicam i kad pridje blizu on dize ruku kao pozdravlja i gleda u mene ????

Po svoj prilici ce biti ovo pod brojem 4. :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Ma ima i za takve debile resenje, malo ruzno izgleda ali u dosta slucajeva pozelim da imam na krovu ovo:lol::lol:
129_0605_12_z+honda_ridgeline_trophy_truck+lights.jpg
 
Član
Ma nemoze kvari mi aerodinamiku, bolje da se zabijem u nekoga kao primjer a ako ne prezivim vi pricajte zasto sam :lol::lol::lol::lol:
 
menjic je napisao(la):
Ma nemoze kvari mi aerodinamiku, bolje da se zabijem u nekoga kao primjer a ako ne prezivim vi pricajte zasto sam :lol::lol::lol::lol:

hahah, ti bi se zrtvavo zbog ostalih:) ma na kakvog dzipa ugraditi i pici. Skoro sam se vracao iz Banja Luke, mrak bio, iza mene kamion sa ovakvim svjetlima, i dolazi u susret lik upalio duga zeleno zuto ljubicasto, one glupe sijalice sto nikad ne bi stavio , nista s nicim, kad lola sa kamionom opici ja se pogubio, ja kont'o svanulo, a ovaj jado sto je dolazio u susret bukvalno stao! I samo zbog takvih je efikasno i upotrebljivo:)
 
ja to rijesavam pomocu paljenja kratkih,dugih,maglenki u faru,maglenki u karambolci,hehe
...a jos sam malo zadigao farove jer sam slabo vidio od kad sam malo blizi zemlji sa borom... :D

nije to nista,gori mi je seljakluk kada mi blicne odpozadi prije preticanja,cesto i bez davanja adekvatne signalizacije(zmigavca),mene je prije mjesec dana tako preteklo policijsko auto i kad ne sletih u jarak jer sam bas u tom trenutku gledao u retrovizor...F... THE POLICE :icon_mad:
 
Član
A primjetili ste da stariji ljudi kada vam idu u susret (ako imas ksenon) pale duga misleci da ja vozim pod dugim i onda mu ja opali svoja duga i tu je kraj!:lol:
 
Član
menjic je napisao(la):
3. Ne rade im kratka, pa da ne plate kaznu,

Ja sam u subotu zbog ovoga vozio sa dugim svjetlima. U po' voznje mi se ugasise svjetla i morao sam duga raspalit'. Ako sam naletio na nekoga tako nek' halali! :lol:
 
Član
Svakavi su se seljaci dokopali malo para ili mu se 80% plate odbija za lizing, tako da sad svaka fukara vozi auto. Kultura ponasanja vozaca je opala. Moj stari koji evo dobrih 35 godina hljeb za volanom zaradjuje kaze da ovo nije ovako prije rata bilo i poslije do neke 2000 god. Fenomen Bosnjo je teska dijaliza (za sve narode u ovoj napacenoj zemlji) jer smo mi ovdje opce nekulturan narod kako na ulici, tako i za volanom, u skoli na poslu... Danju su opaljena duga zbog nekog vida kurcenja, kao vidite sta vozam, imam xenone bla bla (a nije svjestan da vozi obicno auto sa vidom elegancije i sminke 0% jer cetvorke, astre, audiji obicni su samo prijevozna sredstva) a voznja nocu pod upaljenim dugim je vec prica za kakvog dobrog doktora jer te osobe ocigledno nisu svjesne da ugrozavaju saobracaj. Ja sam nasao neki hajmo reci "lijek" za to pa tako kad na otvorenoj cesti neki saban ide na mene sa upaljenim dugim ja automatski palim svoja i palim maglenjake i uz to sviram. Reakcije su pozitivne, u vecini slucajeva ih ugase i valjda tad zapamte da ne ide tako. Imao sam jednom i scenu da je neki idiot stao da se bije, al kad mu je mrcina (ne ja suvozac:D) od 111kg misicne mase izasla samo se izvinuo.

Bitno je vodit vako pametne i kulturne rasprave, da i mi saznamo sta i kako pa da mozemo i druge uputit sta i kako.
 
Samo i ti upalis duga i rijesen problem, meni vise smetaju nekakvi ''rejseri'' sto kontaju da je dvica GTI najbrze auto na svijetu, pretknem ga i onda on upali duga, da li iz nekog revolta ili sta vec, ne znam :icon_rolleyes: .
 
Član
Od sad ću samo pod dugim da vozim.:D

Naravno, neću ni maglenke zaboraviti, pogotovu zadnju, ona oči kopa koliko je jaka, a po kiši i super blješti, tako da neće nikog iza mene biti bar 500m.:D
 
Top