Vožnja na stranim tablicama

Vožnja na stranim tablicama

Član
Sahman_Turbe je napisao(la):
ako imas punomoc i zeleni karton mozes vozati...ALI u slucaju sudara..najebao si...

Jel' iko cita sta Tiburon pise? Covjek je 100% u pravu, a to sto vi "mozete" vozati, ne znaci da je to legalno, nek' se nadje jedan policajac s dvije ciste u glavi, moze vam oduzeti auto uz pjesmicu, ne znam koliko punomoci da imas......dvije rijeci.....CARINSKI PREKRSAJ
 
Član
ovdje jebe lud zbunjenog,halo ljudi zakon u sake pa malo citajte majku mu staru, pa na jebenom internetu imate sve zakone i propise koji postoje.... NEMA VOZANJA AUTA NA STRANIM TABLAMA ... a ovi sto voze je pitanje samo kad ce imati problema na cesti,ma kakve punomići i čuda,nema toga..
 
Član
Ja vozim MNE tablice u BiH sa srpskim licnim dokumentima jer imam MNE radnu dozvolu, a kad pređem u SRB pokazujem BiH licna dokumenta. U suprotnom, teško bi i prešao granicu

Ranije, dok ste Vi još uvek vozili autiće po tepihu, mutio sam svašta sa lažnim vizama i falš dokumentima, i to je uglavnom prolazilo. Francuski sežur, osiguranje na 6 meseci, a auto iz Jagodine:lol:



p.s.(ja sam sada bosanski zet:D)
 
Član
@Tiburon

b9104abf81c30814fbfab537b86ed6ca.jpg


:D:D:D
 
Član
BEMWE je napisao(la):
Ja vozim MNE tablice u BiH sa srpskim licnim dokumentima jer imam MNE radnu dozvolu, a kad pređem u SRB pokazujem BiH licna dokumenta. U suprotnom, teško bi i prešao granicu

Ranije, dok ste Vi još uvek vozili autiće po tepihu, mutio sam svašta sa lažnim vizama i falš dokumentima, i to je uglavnom prolazilo. Francuski sežur, osiguranje na 6 meseci, a auto iz Jagodine:lol:



p.s.(ja sam sada bosanski zet:D)

De se ti pohvali na internetu, niko ovo ne čita.:D
 
ja kolko znam drzavljanin bih ne moze vozit auto na stranim tablama, nije bitno cije je auto...jedino meni nije jasno jel to znaci da ja kao drzavljanin bosne i zivim u becu i ako kupim auto na svoje ime na austrijskim tablama...jel to znaci da ja ne mogu u bosni vozit to auto? iako mi je austrijska vozacka...bila je prije jedno 5 godina diskusija na nekom forumu oko one drzave Vanuatu gdje ljudi offshore registruju auta...nema poreza, registracija za svako auto iste cijene, table se dobiju postom, a sve papire saljes mailom...i bila su dva auta takva u sarajevu, al znamd a je zakljucak na kraju bio da to nije legalno...
 
Član
Evo info iz prve ruke, vozam takvo auto vec dvije godine, na slovenske table, redovno registrujem i sve jer mi je otac tamo, nemam ni punomoci ni nista, prelazio i preko granice i trazili mi i saobracajnu al mi niko nije rekao da nesmijem preci ili da mi trebaju oduzet auto. E sad da je legalno, nije, kao sto neko kaze nemoze ti pomoci ni punomoc ni nista ako te policajac uzme na zub i ako hoce da ti oduzme auto i napise kaznu, jer nijednu punomoc ti nemozes dobiti legalno ako nisi drzavljanin te drzave il ako nemas boravak u toj drzavi. Imam prijatelja policajca koji mi je rekao da svaki policajac moze da mi uzme auto, samo sto je to procedura za njega jer mora pisat izvjestaj i jos svasta nesto mora on kasnije ispunjavat, tako da nece nasi policajci da se zezaju sa takvim stavrima, nego te pusti ili ti naplati kaznu ako si kriv pa ti vozi dok se neko nenadje kome se nesvidjas i on ti lagano sve to uradi po zakonu i ti placaj kaznu i cekaj vlasnika auta da ti vrati auto.
 
Član
Deyo je napisao(la):

Bez rahat lokuma neću da pričam :D

tito_i_partija je napisao(la):
ja kolko znam drzavljanin bih ne moze vozit auto na stranim tablama, nije bitno cije je auto...jedino meni nije jasno jel to znaci da ja kao drzavljanin bosne i zivim u becu i ako kupim auto na svoje ime na austrijskim tablama...jel to znaci da ja ne mogu u bosni vozit to auto? iako mi je austrijska vozacka...bila je prije jedno 5 godina diskusija na nekom forumu oko one drzave Vanuatu gdje ljudi offshore registruju auta...nema poreza, registracija za svako auto iste cijene, table se dobiju postom, a sve papire saljes mailom...i bila su dva auta takva u sarajevu, al znamd a je zakljucak na kraju bio da to nije legalno...

Možeš, ako imaš prijavljeno prebivalište gore.
 
BEMWE je napisao(la):
Ja vozim MNE tablice u BiH sa srpskim licnim dokumentima jer imam MNE radnu dozvolu, a kad pređem u SRB pokazujem BiH licna dokumenta. U suprotnom, teško bi i prešao granicu

Ranije, dok ste Vi još uvek vozili autiće po tepihu, mutio sam svašta sa lažnim vizama i falš dokumentima, i to je uglavnom prolazilo. Francuski sežur, osiguranje na 6 meseci, a auto iz Jagodine:lol:



p.s.(ja sam sada bosanski zet:D)
E,a koliko si puta gledao "Vidimo se u citulji"?
@Deyo:Imas li srpski pasos?Ako imas,punomoc izvadi i mogu da ti sisu karu.
 
Član
BlackPrince86 je napisao(la):
BEMWE je napisao(la):
Ja vozim MNE tablice u BiH sa srpskim licnim dokumentima jer imam MNE radnu dozvolu, a kad pređem u SRB pokazujem BiH licna dokumenta. U suprotnom, teško bi i prešao granicu

Ranije, dok ste Vi još uvek vozili autiće po tepihu, mutio sam svašta sa lažnim vizama i falš dokumentima, i to je uglavnom prolazilo. Francuski sežur, osiguranje na 6 meseci, a auto iz Jagodine:lol:



p.s.(ja sam sada bosanski zet:D)
E,a koliko si puta gledao "Vidimo se u citulji"?
@Deyo:Imas li srpski pasos?Ako imas,punomoc izvadi i mogu da ti sisu karu.

Jel neko uopste cita ono sto pisem? Nema veze sto si strani drzavljanin..bitno je da li imas prijavljeno prebivaliste vani ili ne.
Po toj logici svi koji imaju Hr drzavljanstvo bi vozali auta kod nas na HR tablicama
 
Top