Vožnja na plin - Čarobni napitak

Vožnja na plin - Čarobni napitak

Član
Ja bih samo voleo da imam sekvent, a prelazim i do 30000km godisnje pa se i te kako isplati. Inace obican plin je nuzno zlo, tako barem ja smatram.
 
Član
dellas je napisao(la):
Ja bih samo voleo da imam sekvent, a prelazim i do 30000km godisnje pa se i te kako isplati. Inace obican plin je nuzno zlo, tako barem ja smatram.

Ima tu istine, ali sve zavisi od motora!
 
Član
I ja imam jednog favorita u dvorištu na plinu
Sa 50KM prelazim 200-250km i prrrrrrrrrezadovoljan sam. Max brzina 210km/h i to bez ikakve razlike u odnosu na benzin:cool::cool::cool:
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Ja bih samo voleo da imam sekvent, a prelazim i do 30000km godisnje pa se i te kako isplati. Inace obican plin je nuzno zlo, tako barem ja smatram.

Ima tu istine, ali sve zavisi od motora!

Meni na ovom autu radi bez greske, ali je mnogo velika usisna grana i ako ne daj boze dodje do detonacije ona izleti, sto mi se desilo pre neki dan. Na predhodnom autu je bio opelov 2.0 motor i isto je imao detonacije samo je klapna na kucistu zavrsavala posao, kada sam imao hondu accord 2.0 isto je imala detonacije kad je udavis i sl...obican plin je za karburator.
 
Član
dellas je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Ja bih samo voleo da imam sekvent, a prelazim i do 30000km godisnje pa se i te kako isplati. Inace obican plin je nuzno zlo, tako barem ja smatram.

Ima tu istine, ali sve zavisi od motora!

Meni na ovom autu radi bez greske, ali je mnogo velika usisna grana i ako ne daj boze dodje do detonacije ona izleti, sto mi se desilo pre neki dan. Na predhodnom autu je bio opelov 2.0 motor i isto je imao detonacije samo je klapna na kucistu zavrsavala posao, kada sam imao hondu accord 2.0 isto je imala detonacije kad je udavis i sl...obican plin je za karburator.
To si dobro rekao, za karburator vakum je ko sekvent na ovim novim motorima!
 
Član
Plin je dobra stvar,bitno je samo da je kvalitetno ugradjen,hladjenje ventila.....itd kod nekih motora.
 
Član
RCat je napisao(la):
mislim da bi se i meni isplatilo... za tjedan dana sam presla preko 3000 km..
gdje u tuzli se ugradjuje?
AMC Viba, stari put prema Husinu
Ovlasteni prodavci Suzuki vozila .. oni ugradjuju plin, a za kvalitet ne znam ;)
 
Član
Meni se isplatio nakon 7-8 mjeseci jer prelazim mjesecno oko 2000km, benzina sam sipao oko minimalno 400km mjesecno, a sada se vozim za oko 200km mjesecno.

RCat je napisao(la):
mislim da bi se i meni isplatilo... za tjedan dana sam presla preko 3000 km..
gdje u tuzli se ugradjuje?

Moja preporuka, auto gas Radic 065/563-118 ;)
 
Član
jest da se na dizel ore ali vise volim imati malo jaci dizel motor nego benzin motor sa plinom iste snage... jednostavno ga ne volim, nekako mi se cini opasan, ne daj Boze udesa ili necega... :icon_rolleyes:
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
jest da se na dizel ore ali vise volim imati malo jaci dizel motor nego benzin motor sa plinom iste snage... jednostavno ga ne volim, nekako mi se cini opasan, ne daj Boze udesa ili necega... :icon_rolleyes:

Zivis pomalo u zabludi...

BEZBEDNOST AUTOMOBILA SA UGRAĐENIM AUTOGAS UREĐAJEM


Vozila sa ugrađenim autogas uređajem su višestruko bezbednija u toku korišćenja u odnosu na benzin, iako vlada mišljenje da je gas opasniji od benzina. Potvrda napred rečenog se ogleda u sledećem:



1. Rezervoar za gas je od daleko jačeg materijala nego što je benzinski rezervoar.

2. U slučaju nasilnog kidanja dovodne cevi sigurnosni ventil zatvara rezervoar za gas i onemogućava isticanje gasa.

3. Zapaljivost gasa je manja od zapaljivosti benzina.

4. Kod curenja vetar raznese gas, dok tlo upije benzin koji ostaje satima zapaljiv i eksplozivan.

5. Multiventil ograničava punjenje rezervoara na 80 % od zapremine rezervoara, ostavljajući gasu ekspanzioni prostor.

6. Svaki rezervoar za gas je ispitan i atestiran na višestruko veći pritisak od onog koji se javlja prilikom eksploatacije.

Svako vozilo konvertovano na autogas je provereno prema uputstvima proizvođača, od strane servisera, kao i od ovlaštenog lica koje vrši atest.



Moja preporuka, auto gas Radic 065/563-118 ;)

Gdje dodje tacno taj servis???:D
 
Član
Ee druze to ti ne znam reci jer ni ja ne znam, on dolazi jednom sedmicno u Tuzlu, odradi ugranju i servise, aa u Bijeljini je servis, imas tel pa zovi ;) a brat mu radi u Sarajevu i Novom Sadu.
 
Top