vožnja bez registracije

vožnja bez registracije

Član
ovako raja registracija mi ističe danas,a zbog posla ne mogu otići registrovati auto,zanima me koliko dugo mogu voziti neregistrovano auto i kakve su kazne ako me uhvate?
 
Član
Imas druze mjesec dana roka, reknes da nisi vidjeo. Za kaznu ne znam, znam da ako je auto odjavljeno i uhvate te onda je 100KM pod uslovom da nemas nikakve tablice, iz iskustva :D
 
Član
Ovaj mjesec dana sto je spomenut iznad ti se odnosi na period za koliko mozes registrovati. Ako istekne, moras vracati tablice,placati kaznu, vaditi nove...

A sto se tice toga koliko dugo mozes voziti neregistrovano auto, sve zavisi od tvoje hrabrosti (gluposti). Najmanji je tu problem policija, mozes se mozda izvuci da nisi vidio, al zamisli ne daj Boze da imas udes sa nekom vecom stetom. E onda si donji...
 
Član
Sta god ti mislio, voziti ne mozes ni dana, posle isteka, to je potpuno jasno, nego ljudi tumace kako im se cefne, a registrovati mozes u okviru 30 dana od isteka, posle toga ide kazna, odjava tablica itd. vec receno gore.
Uglavnom, mozes ti pricati policajcu da nisi vidjeo itd.njegova dobra volja hoce li ti vjerovati ili ti se smilovati, voznja neregistrovanog auta, je kaznjiva, govorim za RS, 100 KM, 150 sudskih troskova (ja isao na sud, mozda moze i bez njega), 2 kaznena boda i mjesec dana zabrane-sve ovo je minimalno, propisano zakonom, moze te odrezati i vise.
 
Član
ma to je samo par dana dok ne budem slobodan ne mislim se vozat mjesec i vadit se da nisam vidio
 

EE9

Član
Iskreno, treba hrabrosti (da ne kažem nešto drugo) postaviti ovakvo pitanje! Voziš auto, pretpostavlja se da imaš položeni vozački ispit (što je upitno) a pitaš za neke osnovne stvari koje trebaš znati??? :banghead:
Imaš policu osiguranja koja je vremenski ograničena u minut i nakon isteka tog vremena zaboravi na vožnju jer NE MOŽEŠ i NE SMIJEŠ voziti s isteklom registracijom! U suprotnom, to se graniči s nedostatkom razuma....
 
I
Imaš policu osiguranja koja je vremenski ograničena u minut i nakon isteka tog vremena zaboravi na vožnju jer NE MOŽEŠ i NE SMIJEŠ voziti s isteklom registracijom! U suprotnom, to se graniči s nedostatkom razuma....
A od isteka registracije imas 30dana da ga registriras, i u tom vremenskom periodu ti se nece mjenjaju tablice saobracajna i ostalo....
(ali tih 30dana mora bit parkiran u dvoristu jer nije "legalan" za ceste)
 
Član
ako mogu zamolit' ove što prcaju da prestanu pratit temu,samo pitam jer ne znam kakv je zakon što se tiče toga,uostalom ne planiram ga vozit neregistrovanog to je samo par dana dok ne budem slobodan
 
Član
Kaznene odredbe: član/članak 235. Novčanom kaznom u iznosu od 100,00 KM do 300,00 KM kaznit će se za prekršaj: vozač koji u cestovnom saobraćaju/prometu upravlja motornim ili priključnim vozilom koje nije registrovano član/članak 208. stav/stavak 1. Za prekršaj vozača ili vozača-instruktora uz kaznu se određuje jedan kazneni bod i može se izreći zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od jednog mjeseca do četiri mjeseca. Osim novčane kazne vozaču se određuju i jedan ili dva kaznena boda.

Eto mozes dobit kaznu od 100-300KM, oduzimanje vozacke od 1 do 4 mjeseca i 1 ili 2 boda. Ako udes napravis nek ti je bog na pomoci. :)
 
Da ne se komplikuje ako nisi svario gore navedene odgovore on ukratko glasi : Nema voznje poslije isteka , mozes taj dan do 12 sati navece kada istiice i to je sve. Kazna je 100KM.
 
Top