Vožnja auta u Hrvatskoj sa bosanskim tablicama i hrvatskom dozvolom

Vožnja auta u Hrvatskoj sa bosanskim tablicama i hrvatskom dozvolom

valjda nisam pogrijesio podforum!!!

problem glasi: stari mi radi u hrvatskoj i ima stalni boravak,njihovu licnu kartu al nema drzavljanstvo...al takodjer ima i ovdje boravak..a tamo je prijavljen u firmi....i kad je dobio taj stalni boravak morao je zamijeniti vozacku....sad mu je hr vozacka...
i nedaju mu da vozi bosanske tablice po hrvatskoj a ima auto koje je tek kupio i ne bih ga mijenjao... a jednog njegovog prijatelja su kaznili na granici policijski 1700 KN i carinski 15000 KN..to je oko 2000 eura... morao je to platiti...
postoji li kakav nacin da se nesto smuti da se moze voziti auto preko granice????
on ima pravo voziti rent a car...auto je sad prepisano na moju mamu tako da ako bih ga zaustavili mogu ga kazniti samo policijski jer nemogu tudje auto cariniti ...da li se moze napraviti neki ugovor sa firmom rent a car al da to auto ostane na mojoj mami a ko fol ona iznajmila auto firmi pa oni njemu iznajmili na 1 god da on vozi...? da li ta firma moze oduzeti auto???
ili mora u saobracajnu da se uvede da je na rent a car??
ako mora onda je to rizicno moze se ostati bez auta...
radi se o skupom autu koje covjek nesmije riskirati...
lijep pozz
 
Član
RE: molim vas dajte savjet

a zasto jednostavno ne kupi nekog punta, ili tako neko manje auto na Hr tablama, oni su bar jeftini, i rahat .. bez ikakvih muljaza, prevara
osim ako mu ne treba bas to auto :icon_rolleyes:
 
RE: molim vas dajte savjet

kavaz je napisao(la):
a zasto jednostavno ne kupi nekog punta, ili tako neko manje auto na Hr tablama, oni su bar jeftini, i rahat .. bez ikakvih muljaza, prevara
osim ako mu ne treba bas to auto :icon_rolleyes:

pa druze kupio je passata 6 u tip top stanju i sad pored njega da vozi punta...ipak je dalek put tuzla-dubrovnik....

nermin suljagic je napisao(la):
mozda sa medjunarodnom vozackom???
pitali smo nemoze.....pozz
 
Član
RE: molim vas dajte savjet

jel morao u mupu u Kalesiji deponovat bosansku vozacku kad je vadio hrvatsku,ako nije nek vozi auto sa bos.vozačkom i nek nista ne govori o mjestu boravka....
 
RE: molim vas dajte savjet

elvis_h je napisao(la):
jel morao u mupu u Kalesiji deponovat bosansku vozacku kad je vadio hrvatsku,ako nije nek vozi auto sa bos.vozačkom i nek nista ne govori o mjestu boravka....

morao je predati u hr svoju bosansku vozacku a oni su je poslali u mup u kalesiju....
 
Član
pa u mene je isto hr vozacka i imam hr i bih boraviste,a vozam auto sa BiH tablama koji je na starom i nikad nikakvih problema nisam imao na granici
 
Član
a nezz sta komplikuju fkt voza auto na tablama one drzave od koje ima drzavljanstvo, da ima samo hrvatsko drzavljanstvo bilo bi logicno da mozda postoji neka muljaza i da ne daju da se vozi auto na BiH tablama, zar ne postoji mozda nacin da izvadi potvrdu o drzavljanstvu BiH i da je nosi sa sobom, a uostalom ko ce bolje znati od mupa RH tamo mu je najbolje pitati jer ce dobiti pravu info a ovdje sto se tice tih problema uvijek se vode diskusije kako nekom prolazi nekom ne
 
Član
pa cim ima boravak moze kupiti auto na hr tablama i registrovati ga i voziti ga.
nek proda passata i nek kupi istog u hr i to je to.
 
Član
nek izvadi medunarodnu kosta bagatelu u bihamku ili nekom drugom klubu..ja vozim na bih tablama sa austrijskom vozackom vec 4g po bih i austriji i uvjek pametuju a nemogu mi nista po zakonu
 
a to im je novi zakon od prosle godine pokusavaju da razgranice to dvojno drzavljanstvo rodjak takoder ima hr papire kao i ovdje ali ovdje boravi tamo radi...i kad je preko granice prelazio pokazao hr licnu i trazili mu vozacku i on dao bh vozacku i kazna 500kn cini mi se...meni su takoder trazili vozacku prosle godine kad sam isao preko granice kada sam im pokazao putovnicu haha al nemogu mi nista...nego jedino mozda tu internacionalnu da uzme ili da auto prebaci na mamu ili tebe i da kod notara napravi punemoc, mislim da mu tad nebi nista mogli...sa srecom :cool:
 
slican problem mi stari imao,iako je on u sloveniji...ima njihovu vozacku dozvoli,ali ne smije da vozi auto sa bh tablama.Nekoliko puta opomene kazne itd.Morao uzet auto na slo table i miran :123:
 
Član
zivim u hrvatskoj na privremenoj vizi , imam sve bosanske dokumente i furam sa tima nemam problema, trebam prekosutra da kupim auto u mostaru i tamo cu ga i registrovat, isao sam u mup pitao da li moze oni su 90% SIGURNI DA NEMA PROBLEMA sto se tice voznje po cesti, znaci nemaju pojma, moje pitanje je hocu li se zajebat i djaba bacit pare ili smijem to radit jer mi je u cilju da kupim to auto i vozam ga po hrvatskoj
 
HR auto sa BiH dozvolom možeš voziti

BiH auto sa HR dozvolom ne možeš voziti

I ovo zadnje (u Mostaru) BiH papiri, BiH auto, zašto da ne.... ;)
 
Član
Porschefan zar nije obrnuto,moj stari i ja vozimo auto na BiH tablama,a posjedujemo obojica HR vozacku,auta su na starog registrovana i nikakvih problema nikad,jedino na granici pokazes HR dokumente i to je to
 
Top