Vozilo ucestvovalo u Pljacki

Vozilo ucestvovalo u Pljacki

Član
Sta se desi sa vozilom , koje je uredno odjavljeno imaju svi papiri naravno , ali je ucestvovalo u pljacci benzinske pumpe , da li to auto policija sada trazi , i ako trazi sta mogu uraditi od auta .
AUto je npr promjenulo 3-4vlasnika od pljacke i sta se desi tad .

I takodjer jos jedno pitanje :
Sta se desi sa autom npr uzmem ja auto od vlasnika na kome je auto , i nakon toga napravim par kazni ( neplatim ih ) dodju vlasniku auta , i on stavi zabranu i npr nakon nekog izvjesnog vremena , auto se ne odjavi , moze li vlasnik podnjeti prijavu da je auto ukradeno njemu ili sta vec , moze li ista , A svi papiri od auta su kod mene .

Ovo samo govorim u prvom licu navodim sebe kao primjer , jer me zanima ova situacija , nisam ja ovo nista uradio . :D
 
Član
ja ti mogu reci sto se tice kazni, napravi se kupoprodajni ugovor na kojem pise datum, i ako dodju kazne starom vlasniku pise datum kazne, ode covjek sa ugovorom u MUP i dokaze da nije on napravio kazne. ako ne napravis ugovor, logicno da moze reci da mu je auto ukradeno, a ti se pati i dokazuj da si mu platio auto.

zato kad kupujes auto, provjeri u mupu da li je regularno, napravi odma kupoprodajni ugovor i ne razmisljaj... ;)
 
Član
Sto emir kaze, kupoprodajni ugovor i datum sve govori, sve sto se prije desilo, nema veze.sa.tobom
 
Član
A dajte ljudi ozbiljno jbt , treba mi to :D
da znam dal da idem u pljacke sa svojim il tudjim autom od sad :p
Sad bez sale i sprdanje ozbiljno treba mi ovo za kolegu nabaso je na takvo auto , i zanima nas sta ce sad biti , hoce li mu policija uzeti auto ili praviti probleme , auto je odjavljeno , ali nije pravio kupoprodajni na sebe
 
Član
pa sve zavisi od tog slucaja konkretno, da li je prije svega to auto ukradeno, da li su prepoznati pocinioci krivicnog djela pljacke pumpe, da li je istraga jos u toku.... mislim moze se sad nabrojad hiljadu stvari zbog kojih policija moze trazit to auto. u sustini jaran ti se malo zajebo sto je kupio to auto, al gotovo je sad. ja da sam na njegovom mjestu otisao bi u mup i rekao sta je i kako je.

ps

a kako on u opste ima informaciju da je to auto koje je on kupio koristeno u pljacki?
 
Član
Nije Kalibra BMW 525 24v 93godina .
Otiso u Mup da se raspita za auto i registraciju , auto je uredno odjavljeno nije ukradeno .
Ali kad je pitao za autooo kaze policajac za automobilom se traga , jer je ucestvova u pljacci , i pitao kolegu znatel ista o autu kaze kolega ma neznam nista , to me kolega zamolio da provjerim za njega , ( da se izvuce da ga netuse za auto odma , nije znao sta da kaze drugo ) i tako sad neznamo sta cemo . Nebi nikome prodavali auto i da neko nas onda trazi , nevolimo tako da radimo nikako . radije cu ga dati na vagu i dobit par stoja i jbtg .
Vidjet cu sta ce se desiti , javit cu vam . ;)
 
Početnik
nema kupoprodajni, pravno gledano nije ga nit kupio, tj ima veze s tim autom koliko i ja. umjesto kemijanja po forumu nek pita u policiji za savjet al prvo kupoprodajni neka riješi, jer ovako nema ništa na šta se može pozvati da je platio auto i da je vlasni. tj ako budu pale presude pljačkašima (vjerovatno vlasnik auta umješan) da se pare moraju vraćati a on nebude imao para ode i auto pod račun, džabe poslje vikat ja ga platio..a de ti kupoprodajni?

dajte ljudi počnite više mislit glavom! kupujete aute pa se poslje 5 godina neko sjeti kupoprodajni napravit i uvest vlasništvo na papir
 
Član
pa jel ti kolega ima kupoprodajni ugovor?? trebao je to provjeriti prije nego je kupio auto, mada bolje mu je nek prijavi policiji AKO IMA UGOVOR O KUPOVINI AUTA, obzirom da auto nije ukradeno a traga se za njim, mislim da njima nije bitno auto, nego vlasnik auta da ga pronadju. to sve pada u vodu ako nema kupoprodajnog ugovora, na kojem ce se vidjeti da je on kupio auto nakon te pljacke ili sta vec...

ili sto kolega iznad napisa, ako nema ugovor, neka zove tog lika da naprave ugovor, nema veze, nek stoji sadasnji datum, jer bi mu svakako prilikom prijave auta, trebao ugovor. ne mora liku nista spominjati oko toga da se za autom traga. neka kaze, treba mi ugovor da prijavim auto...
 
Top