Vozilo sa 7 sjedsita

Vozilo sa 7 sjedsita

Otac mi radi u sloveniji, tamo su mu jos 2 brata, 1 amidzic, 1 rodjak i uskoro bi trebao i ja biti! Htio je da kupi sebi neko auto sa 7 sjedista(VW-sharan,Ford-galaxy), sad dal ima nekih problema pri prelasku granice sa 6 il 7 ljudi? Jel se placa sta dodatno na te ljude? Neki porez il nesto slicno? Hvala svima na odgovoru:icon_question::icon_question:
 
Turan, Zafira i 307 su 7 sjedista a te sto si naveo su 9 i nista se nesekiraj prolazi granicu kao i svaki ostali automobil
 
Administrator
nema nikakvih problema... kakvih bi bilo? Dajdža mi ima Sharana i njih po 6-7 je islo i nikad nije bilo problema. Jer na toliko je registrovano toliko mozes i prevoziti.

mirza_mali je napisao(la):
Turan, Zafira i 307 su 7 sjedista a te sto si naveo su 9 i nista se nesekiraj prolazi granicu kao i svaki ostali automobil

Nije tacno. To su sa 7 sjedista. Preko 8 ti treba druga kategorija, jer fakticki to je mini bus.
 
Sharan i Galaxy zar nisu 8+1 :icon_rolleyes:


Moja greska tek sad na netu vidi da su 7 a uvijek sam mislio da su 8+1 kao kombi npr
 
Član
Do 8+1 ti je B i ne treba ništa, nikakav papir, normalno se prelazi granica. Najbolja solucija je Ford Transit kombi putnički.

images


ab334b38bc0904700b3ae90204dd1883_780x439


P1000220.jpg
 
Član
Ili mercedes Vito,. ili Opel Vivaro... jer ćeš uvijek imati neke prtljage za koju će ti trebati dodatni prostor... a Sharan, Zafira i ostali monovolumeni su u biti dobra auta, ali premalo prostora... Nas 7 išli sa Zafirom u Pariz na utakmicu... slomili se, fali mjesta

Ovaj Tranzit je nekakav visok, i ciganski...

Ili Fiat Scudo....uglavnom ciljaj na manji kombi...
 
BHT Ovisnik
u susjeda je sharan 5+2,posto ima puno djece i nema problema:icon_smile:

ako ti nije mnogo novca uzmi renault trafic,drama udoban za putovanjag,samo sto je malo veci od navedenih
 
Član
Do 7 sjedišta i do veličine Sharana ,Espacea ne bi trebao imati problema , sve preko (8+1 ,Tansit , Sprinter , Traffic...) te može zezati.
Hrvati znaju zezati , traže kao neku dozvolu za taxi prevoz putnika (vjeruj mi nemam pojma o čemu je riječ:icon_question:)
Mi smo sa Sprinterom putovali (8+1 putnički ,najkraći i najniži model) ,pređeš 50 puta bez problema i onda 51. put se napravi neko pametan i nađe problem ,uglavnom se riješi sa 20 Evra:lol: , al ti ne treba da te neka budala dribla sat vremena na granici.
Ja bi na tvom mjestu išao na Grand Espacea , povoljniji je od Sharana ,a dosta je veći , jer uz 7 sjedišta , ostane mu nešto gepeka , dok kod Sharana kad je svih 7 sjedišta u funkciji , nema ništa gepeka.
 
Član
Moja preporuka ide za Sharan ili Galaxy.
Svi dijelovi za motor su isti, sto se moze naci i sto je prednost, a isto tako i Alhambra. Udobna su auta. A ako ti treba prtljag, stavis kofer na krov i to je to.
A Zafira je manja od Sharana/Alhambre/Galaxya.
 
Član
grande scenic nekako je najljepsi i fino sve uklopljeno jest da je skuplji nije losa opcija ni fiat scudo od 2007 ali to te sigurno ne zanima http://images.caradisiac.com/photo/3/3/3/9/23339/S0-GRAND-SCENIC-2-DESSIN-photo
S0-GRAND-SCENIC-2-DESSIN-photo4108-23339.jpg
4108-23339.jpg
 
Član
Reno Espace moze i Grand Scenic, Peugeot 807 ili Citroen c8 ili c4 Picaso...
Uglavnom koje god od ovih modela odaberes neces se sjebat, jedino sto je Reno ljepsi izvana i iznutra.

Od amera imas Voyager, mada kolko se sjecam nije dobio bas najbolju ocjenu na testovima sigurnosti.
 
Top