vozilo nema snage

vozilo nema snage

Član
Pozdrav drugovi. Imam problem sa vozilom Golf 4 1,9 TDI 4 Motion od momenta kada sam ga kupio. Išao je normalno, vukao kao lud do nekih 120 KM/h da bi onda izgubio snagu sve dok se ne ugasi vozilo. Odvukao sam vozilo majstoru pri ćemu je na dijagnostici javljena greška regulacije kontrole pritiska. Zamjenjen je ventil regulacije pritiska i MAF senzor. vozilo je jedan dan nakon toga išlo normalno a sada ponovo nema snage dok se nabije na nekih 3000 obrtaja, a u brdu neće nikako.[/color]
 
Član
bio je jedan isto problem nije imao snage sa tuaregom ja mislim na forumu .... pa se ispostavilo da je filter goriva ....
 
Član
znaci ipak si mijenjao maf senzor
ja sam bio siguran da je do njega, jer je na ovom passatu sto sam ti vec govorio bilo tako, i mijenjali su maf senzor, i neko crijevo od vakuma, al sad ti ne znam tacno, cim dodje ovaj drug ja ga pitam sta je bilo na passatu pa pokusajte, znam da je kod njih passat bio i sedmicu mozda u garazi, dok nisu skuzili sta je problem
 
Član
Ne treba da menjas nista, problem ti je ventil turbine - zaglavljuje. Treba da odes kon nekog dobrog mehanicara da ti skine turbinu i da je rasklopi i da osisti peraja na turbini.... znaci treba da rasklopi izduvni deo turbine, ono gde dodje ono burence sa prikljuckom za vakum.
Znaci, sta se desava.... kada dodje do velikog opterecenja turbine, to BURENCE (vakum ventil) sluzi da rastereti turbinu tako sto ce osloboditi turbinu izduvnih gasova i sprovesti ih direktno u auspuh pomocu nekih PERAJA. To ti ne modu objasniti kako radi dok ne rasklopis sam i ne vidis. Na ta peraja se nakupi dosta garezi i ona pocnu da zaglavljuju i turbina ostane otvorena sve dok ne ugasis auto i dok ne nestane pritiska izduvnih gasova u turbini i tada peraja ostanu bez opterecenja i vrate se u pocetni polozaj.

Nadam se da sam ti uspeo objasniti bilo sta.
 
Član
Pozdrav meni se ovo isto desi ali u brdu..znas auto po ravnom ide sve normalno..ii u brdu kad vozim na oko 1800rpm i spucam gas samo ga baci u safe mode...ii auto nema snage..bude gori od SDI-a ..znaci sve kao i kolegi gore se desava..ali ja sam cistio peraja i to se isto desava ..kao i prije ..do cega bi meni moglo bit..a na dijagnostici izbaci istu gresku kao i kolegi :icon_rolleyes: :icon_rolleyes: :icon_rolleyes:
 
Član
Taaky je napisao(la):
Pozdrav meni se ovo isto desi ali u brdu..znas auto po ravnom ide sve normalno..ii u brdu kad vozim na oko 1800rpm i spucam gas samo ga baci u safe mode...ii auto nema snage..bude gori od SDI-a ..znaci sve kao i kolegi gore se desava..ali ja sam cistio peraja i to se isto desava ..kao i prije ..do cega bi meni moglo bit..a na dijagnostici izbaci istu gresku kao i kolegi :icon_rolleyes: :icon_rolleyes: :icon_rolleyes:
He he he isti problem otkad sam ga uzeo, znaci sibne me u safe mod cim ga opteretis.
Sad naisao sam na bruku savjeta ali nijedan ono pravo konkretan.
Neki kazu senzori, drugi turbina da se cisti itd.
Izgleda da je to problem kod vecine auta sa turbinom, pogotovo njemackih vozilica.
Ja sam nekad davno isao u ASA auto bas zbog tog problema. Stavili ga na dijagnostiku, pretresli ga konplet sve udure ali rekli mi da je oslabila turbina i da moram iskesirati 2200km:icon_eek:
Rekoh nema sanse otici cu da je neko ocisti...i nikad.
Sto je najludje jedno vrijeme nije se gusio na 3000 obrtaja i odjednom opet pozeo zjb.
Sad ima li neko da je provjeren da mi to ocisti(bojim se da turbina nerikne) ovdje. Jbg daleko mi je uzice, a ima neki momak u Tuzli da to cisti, neznam jeli provjeren ima oglas na PIK-u.
 
Član
ima u Gradaccu covjek, popravlja samo novija auta, fantastican majstor...ko god je imao problem a da majstori nisu znali rijesiti on je popravljao bez problema...
...meni je davno na Audiju A6 sredjivao turbinu, auto posle toga islo k'o nevrijeme, a dizel bio...:D
Zrnic se preziva, radi na Požarikama, imam i broj negdje ako treba...
 
Član
Mozda ce zvucati malo glup odgovor al se to desavalo i meni i jaranu i mi smo dosli do nekog rijesenja.Kod obojice je TDI 74kw.desava se da u voznji "propadne" gas i auto se ponasa kao obicni dizel,kad se ugasi i ponovo upali auto vrati se u normalu.
Uglavnom se to desava zbog cestih gradskih voznji,valjda se nakupi cadji na turbini ili sta ja znam gdje pa je iskljucuje.

Najbolje je malo ga pritisnuti npr.uz igman druga-treca ili na auto put da procepi i poslije bude sve uredu.(bar kod mene je tako bilo)
:icon_smile:
 
Član
Daa ovo je jako cest problem i niko ga ne zna rjesit..dobro sam s momcima i iz ovlasteni servisa..all ne znaju ...turbina ciscena..ii ako ga u brdu vozis preko 2500 rpm nece se ugasit ....aa ovo propuhavanje ne trebas ni spominjat..bar mnei :D ..uvijek je procepljen :p ...izgleda da ovaj problem niko ziv nije rjesio :icon_question:
 
Član
:icon_cry: zalosno ali je tako. Jos mi se niko nije javio da je stim i stim rijesio taj problem....jbg
 
Član
dakon je napisao(la):
:icon_cry: zalosno ali je tako. Jos mi se niko nije javio da je stim i stim rijesio taj problem....jbg

daa...prelistao sam milione foruma..ii svi su mjenjali svasta..od ona 3 ventila prije turbine,maf senzora,egr ,ciscenja turba..stavljanja novog..ciscenja usisne ,ispusne i nikom nije nista pomoglo :icon_cry::icon_cry:
 
Član
E drugari moji ja sam sa tim kuburio 5 mijeseci bilo mi je doslo da ga cekicem razlupa....

A evo sad par savijeta kako sam ja to rijesavo....U pitanju je passat 1.9 tdi 81 kw
1.pregledaj sva crijeva od vakuma....ili cak nisu skupa uzmi i izmjenja ih...
2.zacepi EGR ventil sa limicem
3. nek ti neko pregleda n7 ventil dali otvora
4.otkopcaj MAF senzor i probaj jer ako je otiso auto bi trebalo bolje vuci...
5.naj ludze rijesenje koje sam ja uradio da vidim jel turbina uredu....ima jedna polugica ispod burenceta onog na turbini...uzmi komad zice i podigni je do kraja i zavezi sijedni u auto i upali,ali samo pazi da negdije ne udaris posto je se meni tako nesta desilo:cool: znaci tako ces saznati dali ti baca u safe mod zato sto ti krilca ne otvore na turbini...
:123:
 
Član
To kad auto odjednom ne vuče je česta pojava kod novijih auta....Kod par mojih jarana koji vozaju mk4 ili audi a4 je bilo isto..Kod jednog je bila turbina začepljenja, a drugi tačnije audi a4 je morao turbinu reparirati ona otišla....a može biti i do egr ventila...to je sve iz iskustva govorim što su mi ljudi pričali a isto s edešava kao i vama...pozzz
 
Član
dino_ze2 je napisao(la):
E drugari moji ja sam sa tim kuburio 5 mijeseci bilo mi je doslo da ga cekicem razlupa....

A evo sad par savijeta kako sam ja to rijesavo....U pitanju je passat 1.9 tdi 81 kw
1.pregledaj sva crijeva od vakuma....ili cak nisu skupa uzmi i izmjenja ih...
2.zacepi EGR ventil sa limicem
3. nek ti neko pregleda n7 ventil dali otvora
4.naj ludze rijesenje koje sam ja uradio da vidim jel turbina uredu....ima jedna polugica ispod burenceta onog na turbini...uzmi komad zice i podigni je do kraja i zavezi sijedni u auto i upali,ali samo pazi da negdije ne udaris posto je se meni tako nesta desilo:cool: znaci tako ces saznati dali ti baca u safe mod zato sto ti krilca ne otvore na turbini...
:123:

Ja negovorim po pricama drugih ja sam i sam kuburio sa istim problemom nek odradi ovo i nek javi 100% garantujem da cemu se auto vratiti u normalu...

jer postupci su ako nema vuce idi na crijeva,ako nisu crijeva probaj blokirati egr ventil,ako nije ni to onda mogucnost n7 ventila i zadnja opcija polugicu gore i sve ove kvarove zaobidzes i vidis dali je do turbinini krakova daal otvora ili je zacepljena...

volio bi da se ovaj momak javi da odradi ovo i da javi jel uspijelo;)
 
Član
dino_ze2 je napisao(la):
dino_ze2 je napisao(la):
E drugari moji ja sam sa tim kuburio 5 mijeseci bilo mi je doslo da ga cekicem razlupa....

A evo sad par savijeta kako sam ja to rijesavo....U pitanju je passat 1.9 tdi 81 kw
1.pregledaj sva crijeva od vakuma....ili cak nisu skupa uzmi i izmjenja ih...
2.zacepi EGR ventil sa limicem
3. nek ti neko pregleda n7 ventil dali otvora
4.naj ludze rijesenje koje sam ja uradio da vidim jel turbina uredu....ima jedna polugica ispod burenceta onog na turbini...uzmi komad zice i podigni je do kraja i zavezi sijedni u auto i upali,ali samo pazi da negdije ne udaris posto je se meni tako nesta desilo:cool: znaci tako ces saznati dali ti baca u safe mod zato sto ti krilca ne otvore na turbini...
:123:

Ja negovorim po pricama drugih ja sam i sam kuburio sa istim problemom nek odradi ovo i nek javi 100% garantujem da cemu se auto vratiti u normalu...

jer postupci su ako nema vuce idi na crijeva,ako nisu crijeva probaj blokirati egr ventil,ako nije ni to onda mogucnost n7 ventila i zadnja opcija polugicu gore i sve ove kvarove zaobidzes i vidis dali je do turbinini krakova daal otvora ili je zacepljena...

volio bi da se ovaj momak javi da odradi ovo i da javi jel uspijelo;)

Dobro druže probat ću navedeno pa ću vidjeti
 
Top