Vozanje auta stranih tablica!!!

Vozanje auta stranih tablica!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozz ljudi, imam pitanje jedno!!

Ukoliko je tema vec bila, ja je nisam mogao naci, jer sam pretrazivao forum!! Onda, da krenem :cool:

Dal' se iko sa foruma vozao autom koje je registrovano u inostranstvu, sa nasom vozackom??? Mislio sam sebi u prvu ruku nesto strano jeftino dovuc pa se neko kratko vrijeme vozati, ako je neko vec se vozao dobro bi mi dosle neke informacije da li policija previse zafrkaje, da li je potrebno neke posebne dokumente ganjati da bi to bilo ostvarivo, ja gdje zivim ima osoba koje se vozaju sa autima stranih tablica, a nasa vozacka, zive tu, mada niko nece nista konkretno reci, nego svi se kurce, kao smiju oni, sta ce im policija bla bla!! Gluposti neke, nije mi u principu dati pare za auto, to mi je najlakse, odmah mogu dovuci jedno, sve to sredjeno imam, al' ako ce me kostati pun ***** para koje cu davati na kazne, il' u najgorem slucaju da mi oduzmu autu, jebat ga onda!!!

P.S. Radi se u autima koja se ne mogu carinit ni registrovat kod nas, znaci ona starija!!!
 
Član
Koliko ja znam strane table i naša vozačka ne ide ja sam prije par godina platio kaznu još na starom auto,sad čuo sam ako imaš punomoć da može nisam siguran...Ne znam koliko se to isplati rega i osiguranje tamo tije dosta skupo...
 
Član
darko13 je napisao(la):
Koliko ja znam strane table i naša vozačka ne ide ja sam prije par godina platio kaznu još na starom auto,sad čuo sam ako imaš punomoć da može nisam siguran...Ne znam koliko se to isplati rega i osiguranje tamo tije dosta skupo...

samo punomoć i kad istekne reg. ne možeš više voziti dok ne platiš ponovo, a to je jako skupo!:icon_smile:
 
Član
punomoc i ima neko osiguranje na carini i onda si rega ja mislim, al opet lesinari mogu naci nesto tako da ti niko ne moze garantovat 100%
 
Član
eee ovako...


policija te zaj*ava u svakom slucaju...

od koga kupis auto,nek ti izvadi punomoc da ti daje da mozes da vozis , e sad imas to na mjesec, 5mjeseci,godina ..
ta punomoc ti je oko 2 eura... kolega mi voza takvo auto ...

ovdje te ustavi zezat ce te sigurnooo,mog kolegu svaki put zezali...



ili moze ona kad te zaustavi , das mu saobracajnu pita te gdje je vlasnik auta, kazes otisao u pecurke...
:lol:





nije se stim zezat mozes i bez dokumenata ostat na licu mjesta...



AL MOZES DA VOZIS AKO JE VLASNIK AUTA STRANoG U PODRUCJU BOSNE I HERCEGOVINE....
 
Član
Neces imati nikakvih problema ako je vlasnik auta sa tobom u srodstvu! Moj komsija voza tatinog focusa, nista mu ne mogu! Pise da ga SIN ovlascuje, a i ovaj je kao tu u drzavi, a on samo pozajmio kola! Te fore kod njega prolaze evo vec peta godina!
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Neces imati nikakvih problema ako je vlasnik auta sa tobom u srodstvu! Moj komsija voza tatinog focusa, nista mu ne mogu! Pise da ga SIN ovlascuje, a i ovaj je kao tu u drzavi, a on samo pozajmio kola! Te fore kod njega prolaze evo vec peta godina!

;)
 
Član
falsifikuj punomoć sa PEČATOM
i osiguraj ga na 3-6 meseci polisom za ino vozila

kad te zaustave
PRAVI se pametan i reci da si pred razvodom braka i čekaš rešenje kod kuće
 

EJ2

Član
Kod mene je bio obrnut slucaj, dakle imam stranu vozacku a kadeta sa nasim tablama.

Prije koju godinu se nasao neki pametnjakovic medju "plavim andjelima" i poceo brojati kako ne smijem voziti auto sa bh-tablama a stranom dozvolom. Tada je kadet bio registrovan na majku, koja je jos i strani drzavljanin. E, sad je on mene stvarno raspizdio, broji "ne smijes, ne smijes" i ja mu kazem "dobro, pa de mi samo pokazi gdje to pise" kad ce on "pa dovoljno je sto ti ja kazem" i kao "ajd sad, ali drugi put ces platiti kaznu". A, da, govorio mi kako moram, ako hocu voziti bh-table, moram izvaditi tzv. medjunarodnu dozvolu. Navodno, nju kad dobijem, onda moram kad dodjem u BiH predati ovu stranu dozvolu, uzeti medjunarodnu pa se vozati. Na pitanje kako ja to da izvedem kad cesto dodjem u subotu ujutru u Bosnu a vec u nedelju ujutru odlazim odgovorio je "sta cu ti ja".

Onda ja obidjem 4 patrole i na kraju odem i u saobracajnu policiju da bas pitam, i svi do jednoga su mi rekli da ja smijem voziti auto bez obzira na stranu vozacku, ni punomoc mi nije trebala jer se radi o materi.

A kakvo osiguranje spominjete sto se plati na granici? Zar nije dovoljno da uz auto ima zeleni karton koji se dobija besplatno od osiguravajuceg drustva inostranog vozila?

poz
 
Član
Ja znam da sam presao granicu iz Hrvatske u BiH sa autom na Slovenskim tablama, imao sam samo saobracajnu dozvolu od auta, ni punomoci, ni vlasnika, niti ja imam slovensko drzavljanstvo, nista s nicim... Stanem na hrvatskloj granici i pitam covjeka moze li, kaze ne moze, ali ajde vozi... :icon_biggrin: Na nasoj me nisu ni legitimisali, samo mahnu rukom...
Sve to zavisi od slucaja do slucaja, ali ako vozis takvo auto, sigurno ce se naci neki pametnjakovic koji ce te zafrkavati. Zato se dobro raspitaj, vidi sta pise u zakonu, pa ako neko pocne da "kaki" ti kazes taj i taj clan kaze to i to i nemas problema...;)
 
Nista, jedan poznanik mi radi na granicnoj policiji, pa cu morati kad ga sretnem se raspitati dal' on zna tacno dal' se moze i kako, il' ne moze nikako!! Ipak, hvala svima na informacijama!!!
 
Član
ja vozim strane table bez vozacke hahahaha :D

a mislim ako je registrovano auto i sa svojom vozackom da mozes voziti ...nije mi logicno ..isti k* da uzmes od prijatelja auto ... mislim da mozes e sad nisam siguran

moje misljenje :D:cool:
 
e da ti dobacim i ja svoj slucaj,evo stari mi u sloveniji radi,dovuko mi auto,ja vozem vec 3 mjeseca.policija me zaustavljala par puta,samo mi trazili licnu kartu,ja dajem vozacku,kaze momak rekoh licnu,i sve ok,ja nastavim dalje.kontam reko bolje i punemoc da imam od starog,javim njemu da mi sredi,kad nemoze ako i ja neboravim u sloveniji.tako ti ja sad vozem strane table,s nasom vozackom.al normala malo pridrzavanja znakova,pozdravljanja policajaca,bez divljanja s autom i sve ;)
 
Ma nije meni problem za policajce koji rade u gradu gdje zivim, 80% su ocevi poznanici, al' ja puno hodam po okolnim gradovima, modrica, srebrenik i tako, pa mi je problem ako me ustavi policija na drugoj opstini, to je vec veci problemos hehe
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top