Vozacka i motori

Vozacka i motori

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Bezpotrebno vodite polemiku iz licnog iskustva sa policijom, a onda naknadno provjereno sa auto skolama za voznju skutera od 50 ccm MORAS imati A1 kategoriju, odnosno za sva motorna vozila do 125 ccm.

Tek nakon 2 godine sticete pravo da polazete A kategoriju.
Ovo govorim sa 100% sigurnoscu vazi za Kanton Sarajevo, mozda tako nije u dr., stvarno ne znam.

Ali ko sljedeci napise da ti treba samo PSP ili B1, taj samo LUPA NAPAMET
Ovaj zakon je na snazi vec par godina, a ja sam to osjetio na kozi proslo ljeto
 
vwfan je napisao(la):
Bezpotrebno vodite polemiku iz licnog iskustva sa policijom, a onda naknadno provjereno sa auto skolama za voznju skutera od 50 ccm MORAS imati A1 kategoriju, odnosno za sva motorna vozila do 125 ccm.

Tek nakon 2 godine sticete pravo da polazete A kategoriju.
Ovo govorim sa 100% sigurnoscu vazi za Kanton Sarajevo, mozda tako nije u dr., stvarno ne znam.

Ali ko sljedeci napise da ti treba samo PSP ili B1, taj samo LUPA NAPAMET

A kategoriju mozes polagati sa 18, i prethodno ne moras imati A1, znam jer sam ja polagao odmah A kategoriju, a imao sam B prije toga samo, nisam imao A1, tako da moras imati dvije godine A1 pa tek onda polagati A je pogresno, ako sam te dobro svatio! A1 mozes polagati sa 16 god, i regularno se voziti, pa sa 18 A, il' direkt A s' 18!

Ako sam te svatio dobro sta si htjeo reci, to bez obzira na godine moras imati A1 dvije godine pa poslije tog' perioda mozes A polagat???
 
Član
Evo vam slika kako izgleda ta vozacka, a ne neki papir za upravljanje bicikla sa motorom. To se treba imati u TK da bi
se upravljalo biciklom sa motorom. Eto kad su je izradivali stavili pogresan mjesec izdavanja, znaci toliko se obraca paznja tokom izrade, a to se vidi i u saobracajnoj jer mi tamo pise vrsta karoserije MOTOCIKL, tak da cini mi se stvarno ne obracaju veliku paznju.
Znaci bicikl sa motorom ima maximalnu kubikazu od 49.9ccm dok vec za 50ccm ti treba A1. Tako je u TK a za ostale kantone ne znam trebalo bi biti isto al opet......... A sto se tice policije nisam imao problema otkad sam polozio, zaustavljan sam i sve je bilo ok, dok je druga stvar kad pocnu murjaci srat i izmisljat neke zakone samo da te zaj*u i uzmu ti koju marku.
 
Član
neznam kako je u TK al u Sarajevu nemozes vozit skuter od 49 ccm bez polozenog A1 vozao sam skuter 2 godine ( i sad provozam kad se nema benzina za auto :D ) i znam kako ide sve a bilo je situacija kada su drotovi pisali kaznu ljudima koji imaju B1 u vozackoj a sto se tice polaganja ako imas od 16 do 18 polazes za A1 a preko 18 direkt za A proceudra polaganja je potpuno ista, motocikl na kojem polazes je potpuno isti jedino kad imas prethodno A1 i hoces za A netreba ti puno casova (cini mi se 3-5) i netrebas se opet oko testova j*avat.
 
Član
almir_gr je napisao(la):
vwfan je napisao(la):
Bezpotrebno vodite polemiku iz licnog iskustva sa policijom, a onda naknadno provjereno sa auto skolama za voznju skutera od 50 ccm MORAS imati A1 kategoriju, odnosno za sva motorna vozila do 125 ccm.

Tek nakon 2 godine sticete pravo da polazete A kategoriju.
Ovo govorim sa 100% sigurnoscu vazi za Kanton Sarajevo, mozda tako nije u dr., stvarno ne znam.

Ali ko sljedeci napise da ti treba samo PSP ili B1, taj samo LUPA NAPAMET

A kategoriju mozes polagati sa 18, i prethodno ne moras imati A1, znam jer sam ja polagao odmah A kategoriju, a imao sam B prije toga samo, nisam imao A1, tako da moras imati dvije godine A1 pa tek onda polagati A je pogresno, ako sam te dobro svatio! A1 mozes polagati sa 16 god, i regularno se voziti, pa sa 18 A, il' direkt A s' 18!

Ako sam te svatio dobro sta si htjeo reci, to bez obzira na godine moras imati A1 dvije godine pa poslije tog' perioda mozes A polagat???

Tako je u Kantonu Sarajevo, ne znam odakle si ti, ali to je sada na snazi.
 
Ne znam stvaro, ja sam u Gradačcu i ja sam polagao A kategoriju po novom zakonu, tacnije u 4. mjesecu ove godine, i nisam imao nista osim B kategorije, i polagao sam direktno A kategoriju bez A1 polozeno, a u vozackoj mi je upisana i A1 i A kategorija nakon sto sam polozio A!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top