Vozacka i motori

Vozacka i motori

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Interesuje me po novom tj. aktuelnom zakonu do koliko kubika se moze voziti motor bez vozacke dozvole, tj. samo sa papirima motora?
 
Do 50 ccm ides samo na predavanja i izvadis potvrdu da mozes voziti, tj. biciklo sa pomocnim motorom i to mozes imati sa 14+ god!
 
Član
moras izvaditi PSP (poznavanje saobracajnih pravila) za motor do 50. takodje te motore mozes da vozis sa B kategorijom, ali samo na papire od motora ne moze
 
Član
almir_gr je napisao(la):
Do 50 ccm ides samo na predavanja i izvadis potvrdu da mozes voziti, tj. biciklo sa pomocnim motorom i to mozes imati sa 14+ god!

nemozes sa tom potvrdom vozati. Moras imat 16 godina minimum i polozit a1 kategoriju, znam da su mene peglali i da sam moram polozit a1 sve ostalo ti ovi nasi drotovi nepriznaju. Imaj na umu da ce te svaki drot koji te vidi zaustavit cim vidi skuter odma evo ga nema vozacke, nema papria, nema kacige itd itd... Pozz
 
Član
sad ne znam kakav je zakon u bih. ja sam sa 13-14 god izvadio psp i vozio motor do 50 kubika a sa 16 polozio za A (do 125kubika mada to nigdje nije pisalo u vozackoj) i vozio sam 250 kubika i nikad mi ni jedan policajac nije prigovorio za tu vozacku niti su znali. i u bih je bio slican zakon ako ga nisu sad promijenili. Idi u auto skolu i raspitaj se malo bolje
 
Član
vozim i ja motor 50ccm ..sace mi 15 god..gledacu da izvadim ovaj psp ..jer kod nas samo traze to i da nosis kacigu..mene su zaustavljali i traze psp..i nista vise...zna li neko usput kolika je cijena toga
 
zile je napisao(la):
almir_gr je napisao(la):
Do 50 ccm ides samo na predavanja i izvadis potvrdu da mozes voziti, tj. biciklo sa pomocnim motorom i to mozes imati sa 14+ god!

nemozes sa tom potvrdom vozati. Moras imat 16 godina minimum i polozit a1 kategoriju, znam da su mene peglali i da sam moram polozit a1 sve ostalo ti ovi nasi drotovi nepriznaju. Imaj na umu da ce te svaki drot koji te vidi zaustavit cim vidi skuter odma evo ga nema vozacke, nema papria, nema kacige itd itd... Pozz

Nisam znao da se izmijenilo, prije je moglo, ja sam direktno polozio A kategoriju sa 18 mada sam motor sa 17 poceo ganjati, no spadao je u A kategoriju pa tako nisam ni polagao do 18-e!
 
Bolje ti je polozi, nemoj se igrati bez vozacke, policajac kad te ustavi gore prodjes neg' neki kriminalac sto prevozi drogu (vjeruj, znam iz iskustva), ganjaj ako mozes da polozis, ako nista onda sebi ganjaj dobru stelu u policiji (ja sam tako se morao izvlacit :p)!
 
Član
E vako ja sam polagao za skuter u maju ove godine. Izadje sve oko 200KM. Znaci ides na predavanja, i poslije polozis testove imas cini mi se 20 pitanja i dobijes za koji dan dozvolu za upravljanje bicikla sa motorom znaci do 50ccm. Za sve preko 50ccm do 125ccm ili 150ccm ne znam vise tacno ti treba A1, a za ono preko A
Proces ti traje oko mjesec i koji dan;)
 
Član
Reša je napisao(la):
E vako ja sam polagao za skuter u maju ove godine. Izadje sve oko 200KM. Znaci ides na predavanja, i poslije polozis testove imas cini mi se 20 pitanja i dobijes za koji dan dozvolu za upravljanje bicikla sa motorom znaci do 50ccm. Za sve preko 50ccm do 125ccm ili 150ccm ne znam vise tacno ti treba A1, a za ono preko A
Proces ti traje oko mjesec i koji dan;)

dali u saobracajnoj pise bickil sa motorom ? u tome je stvar sto vecina skutera do 50ccm u saobracajnoj se vodi kao moped a ako ti u saobracajnoj pise to a ti imas papir na kojem pise da mozes vozit bickil sa motorom do 50ccm taj papir slobodno mozes bacit. Ukupna cijena za A1 kategoriju je negdje oko 350KM neznam tacno al mene je toliko izaslo prije 3 godine.
 
Do 50 ccm u vozackoj ti se vodi kao B1, od 50 do 125 ccm A1, sve preko 125 ccm ti se puni ove dvije rubrike A kategorije, mene interesuje cemu su dvije rubrike kod upisivanja A kategorije?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top