Volvo XC 90 D5 DPF / Momentum

Volvo XC 90 D5 DPF / Momentum

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Evo nas opet!!
BHTUNING u saradnji sa firmom "Remex" d.o.o. iz Tuzle (ovlašteni zastupnik za Tuzlanski kanton).

Nije nas bilo jedan period, a razloga je dosta.
Godišnji odmori, velike obaveze u poslu, jer Juli/August period kada se kola kupuju, a bogami u Fordu se i više nego kupuju, ipak ostavimo to za neku drugu storiju.

Prije cca 10 dana sam imao "Čast" voziti novi XC90.
Malo je riječi kojima se može opisati taj osjećaj, a sama agresivnost vozila, masa i gabariti, daju vam feeling kao da ste gospodar ulica, i sve brige prestaju, ljudi vam se sklanjaju sa puta, prednost je uvjek na vašoj strani, a na rupe i ležeće policajce zaboravite.
Volvo je bio opremljen "MOMENTUM" paketom opreme, kojeg se jednostavno neusuđujem pisati, jer nemam ni vremena ni prostora (ako nekoga baš zanima neka mi pošalje PM, i dostavicu kopiju) kožna sjedišta, kožni volan, navigacija, park senzori, dvoznoska klima, su samo neke od "sitnica" koje posjeduje.

Motor: D5 DPF 5cilindara/2500 kubika
Snaga: 185 KS
Mjenjač: GT6 (G=geartronic)= autmatski + mogučnost manuelnog šaltanja
V max: 195 km/h
Ubrzanje 0-100: 11,5sec
Potrošnja: 9.0 l/100
Cijena testnog modela: 114.000 KM sa PDV.

Nadam se da ću u narednih nekoliko dana biti u mogučnosti da predstvaim ga sa nešto više fotografija unutrašnjosti i pojedinih detalja.

Ispred bhtuning tima; fotke i tekst Damir Katkić
(neka vam fotke kažu ostatak)

2001394197521149057_rs.jpg
 
Član
Umene stari ima takog ali nije D5...i crven je...:lol: ma super auto...ali ne da mi da ga probam...:icon_cry:
 
Član
ovakav je bas jedan skoro kupljen u B1 na stupinama, ista boja, al ne znam za motor...ja mislim da jest...extra auto...bas car na cesti...
 
Član
Vozio sam jednog istog, čak je i boja slična.
Iznenadjujuće je dobar i na offroadu, samo mu je mana što je velik. Ali mu veličina i težina daju onu moć....jako dobar auto..inače je to 2.5 TDI motor....
 
Član
Da,
to je taj motor, isao je i u prethodnog passata(ne znam za ovog b6), audija 4, 6....ide sada u volva xc90, s80...vozio sam ova dva zadnja upravo sa tim motorom, imam osjecaj da su dobro eliminisali buku i vibracije cak i kada se hladni pali i idu sasvim ok, premda oba volva su elementu tek sa 4.4 v8 :)
mozda da su u volvu se malo igrali sa elektronikom, ali u sustini to je taj motor.
 
Legend
Za tezinu vozila, meni je solidno ovaj isao. Moram uzeti u obzir i cinjenicu da je auto glomazno pa je osjecas sasvim drugaciji.
 
Član
daki je napisao(la):
Za tezinu vozila, meni je solidno ovaj isao. Moram uzeti u obzir i cinjenicu da je auto glomazno pa je osjecas sasvim drugaciji.
Zapremina i moment ga vuku, S80 sa ovim motorom bez probelme održava tempo 200kmh+

@
sporting
Imao je već redizajn, nije lijep, ali je moćan.
 
Član
Posted by Faya_M5 - Today 01:32 AM
ovakav je bas jedan skoro kupljen u B1 na stupinama, ista boja, al ne znam za motor...ja mislim da jest...extra auto...bas car na cesti...

Pa to je ovaj sa slike Volvo....Direktorov...:)
 
Član
Vozao sam i ja danas, čini mi se odličan.
...prije sam probao D5 7 sjedišta, Summum s puno dodatne opreme!
Imamo jednog u salonu, u dolasku, a prodamo ponekad i koji polovan.

Volvo je prije direktno preuzimao mašine od Audia. 2,5 TDI
Nisam siguran ali mislim da ova ima vrlo malo sličnosti sa spomenutim.
Možda neke komponente ali ne puno ako se već radi o D5 sa 185 KS
..i napomena, on je 2,4 litra obujma...ima od 163 i 185 KS
 
Član
Kenno je napisao(la):
Da,
to je taj motor, isao je i u prethodnog passata(ne znam za ovog b6), audija 4, 6....ide sada u volva xc90, s80...vozio sam ova dva zadnja upravo sa tim motorom, imam osjecaj da su dobro eliminisali buku i vibracije cak i kada se hladni pali i idu sasvim ok, premda oba volva su elementu tek sa 4.4 v8 :)
mozda da su u volvu se malo igrali sa elektronikom, ali u sustini to je taj motor.

grijesis, u ovog sada Volva ide 2.4 diesel sa 185 KS, koji nema bas nikakve veze sa VW-ovim koncernom...to je bas Volvov motor koji je sam razvio...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top