Voltaza u autu

Voltaza u autu

Član
Pozz e ovako prob je sljedeci golf 2 gti digifant ugradio sam voltmetar auto kad je hladan pokaziva mi 14.7 v bez potrosaca sa njima ide na 14.3 , e sad prob je kad se zagrije napon opada na 13.8 sa potrosacima bez 14.1 - 14v . Stavio sam novi aku 75 ah banner 680A , nove svijecice, novi alternator od 90 A , novi regler, kontakti svi ocisceni . Voltaza mi je bitna zbog muzike odprilike volio bi imati 14.5v stabilan napon , e sad ako neko zna u cemu je prob ili kako da ustabilim napon neka pomaze
 
Član
probaj ti unimjerom provjeriti to moguce da taj volmetar laze kad je hladan a normalno punjenje ako je fabricki regler je 13.8 do 14.0 i pod svjetlima nek je 13.8 to je ok
 
Član
probaj ti unimjerom provjeriti to moguce da taj volmetar laze kad je hladan a normalno punjenje ako je fabricki regler je 13.8 do 14.0 i pod svjetlima nek je 13.8 to je ok

Makar da je sa svijetlima 14.1 v sa svijetlima znaci onda i kad bi sa muzikom padalo na 13.8 ja bi bio prezadovoljan .. Sto se tice mjerenja mjerio sam svakako isto sve , negdje sam citao da regler tu igra veliku ulogu sad neynam moye svasta biti uglavnom voltaya je nestabilna
 
Član
u tebe je to odlicno..ja kad upalim svjetla,grijanje,radio i maglenke padne napon i do 12.8 V...a inace kad radi na leru bez ičega varira od 13,8 do 14,1 V....u tebe ako puni na leru 14,7 to je savršeno :D
 
Član
To ti je odlicno punjenje ne diraj nista... ja sam dosad na sve jednom imao oko 14 bez potrosaca sa njima islo kad se sve popali na 12 i nesto... tako da ti je to dobro sve...
 
Normalno je da napod malo padne kad se alternator zagrije, mada bas dobar alternator treba odrzavat 14+. Ali to je ok, i bolje podebljaj mase i kablove od alternatora do akumulatora ako vec imas muziku.
 
Član
da upravo tako samo dobar presjek kabla plus i masa dobra i nemas problema drug jos alternator 90a bez problema ce da goni a sto se tice reglera fabricki regleri drze manje nego napr cargo zamjenski stavi i vidices da ce drzati vise
 
Član
u tebe je to odlicno..ja kad upalim svjetla,grijanje,radio i maglenke padne napon i do 12.8 V...a inace kad radi na leru bez ičega varira od 13,8 do 14,1 V....u tebe ako puni na leru 14,7 to je savršeno :D
Jeste druze al da ostane 14.7 vec primjetio sam kako se grije da opada voltaza na 14.2 kad upalim svijetla pada na 14-13.9v nekako nebi trebalo toliko da ostupa a kad ubacim muziku ici ce sigurno ispod 13.7 . Volio bi da nekako mogu ustabiliti napon na 14.3v sa svijelima bi imao 14.1v taman za muziku ...
 
Član
To ti je odlicno punjenje ne diraj nista... ja sam dosad na sve jednom imao oko 14 bez potrosaca sa njima islo kad se sve popali na 12 i nesto... tako da ti je to dobro sve...
Sad sto se tice napona da ide ispod 13.5 nevalja tako mi je rekao elektricar kad sam prije isao kod njega , kod tebe ako puni 12.7 ili malo vise valjda to nije dobro za akulumator opet ne razumijem se toliko puno u struju :)
 
Član
Normalno je da napod malo padne kad se alternator zagrije, mada bas dobar alternator treba odrzavat 14+. Ali to je ok, i bolje podebljaj mase i kablove od alternatora do akumulatora ako vec imas muziku.
Kod mene skoro za 1 volt se spusti sad neznam da li je to ok , a mase i to sve sam radio vec davno podebljavanje kablova i td .
 
Član
da upravo tako samo dobar presjek kabla plus i masa dobra i nemas problema drug jos alternator 90a bez problema ce da goni a sto se tice reglera fabricki regleri drze manje nego napr cargo zamjenski stavi i vidices da ce drzati vise
Regler sam uzimao nov i to uzeo skuplji neki Huco marka al ne svidja mi se sto ima dosta odstupanja u voltazi skoro 1 volt :(
 
Član
Jeste druze al da ostane 14.7 vec primjetio sam kako se grije da opada voltaza na 14.2 kad upalim svijetla pada na 14-13.9v nekako nebi trebalo toliko da ostupa a kad ubacim muziku ici ce sigurno ispod 13.7 . Volio bi da nekako mogu ustabiliti napon na 14.3v sa svijelima bi imao 14.1v taman za muziku ...
tesko ces to napravit da imas tako stalan napon...pogledaj onu bakarnu piksnu u alternatoru sto se od nju trljaju cetkice reglera..ne smiju biti duboki oni kanali..mozda se istrosio bakar vremenom
 
Član
to je kolektor druze a ne bakarna piksna regler moze biti hugo marka druze najbolej nadji orginal bosov zaletuj nove cetkice na njega i on drzi najbolje i kvalitet je najbolji i nemas brige nek drzi 13.8 dobro je stavi aku malo veci 66 ili 72 ampera i uz taj altentor od 90a i dobar plus kabal do pojacala i masu neces imati nikakvih problema nema veze bio ti napon 13.8 ili 14.2
 
Top