Volkswagenov pickup Amarok stigao na njemačko tržište!

Volkswagenov pickup Amarok stigao na njemačko tržište!

BHT Ovisnik
Volkswagen gospodarska vozila s Amarokom i u Njemačkoj ulaze u segment pickupova srednje klase, kojih se godišnje u svijetu proda oko dva milijuna primjeraka

Uvođenje na tržište Amaroka, prvog Volkswagenovog pickupa srednje klase, u Njemačkoj je u punom jeku. Prvih 700 Amaroka stiglo je u luku Emden na brodu ' Grande San Paolo'.

Volkswagen gospodarska vozila s Amarokom i u Njemačkoj ulaze u segment pickupova srednje klase, kojih se godišnje u svijetu proda oko dva milijuna primjeraka. Amarok će se prvo prodavati kao 'dupla kabina' s četiri vrata. Ovaj model se proizvodi u tvornici Volkswagen gospodarskih vozila u argentinskom Pachecu.

'Amarok po našem mišljenju ima dobre šanse u Njemačkoj i Europi. Izrazito pozitivan odjek u javnosti koji trenutno bilježimo u Europi potvrđuje da smo proizveli pickup koji odgovara današnjem vremenu', rekao je Harald Schomburg, član uprave Volkswagen gospodarskih vozila zadužen za prodaju i marketing.

Kao prvi model u konkurentskom okružju pickupova s nosivošću od 1 t Amarok će se nuditi s motorima koji već udovoljavaju Euro-5 normi. S prosječnom potrošnjom goriva od 7,8 l/100 km Amarok je k tome najštedljiviji pickup u klasi te dokazuje da jedan veliki i snažan auto može djelotvorno koristiti energiju. S 2,0-l-TDI Biturbo motorom (120 kW/163 KS), s kojim će se ispočetka moći naručivati, Amarok kao prvi pickup u svojoj klasi postiže CO2 vrijednosti ispod 200 g.

'S prvim pristiglim vozilima opskrbili smo partnere Volkswagen gospodarskih vozila u Njemačkoj za uvođenje ovog modela na tržište, kako bi se kupci u prodajnim salonima i pri probnim vožnjama mogli uvjeriti u dizajn, štedljivu potrošnju i nadmoćne vozne osobine našeg pickupa', izjavio je Schomburg. 'Sa svojim cjelokupnim modernim konceptom Amarok ima potencijala da postane trendsetter u svom segmentu'.

U sljedećim tjednima će u Njemačku biti uvezeno ukupno oko 2.000 Amaroka, kako bi se pripremilo uvođenje na tržište. Za luku Emden pickup Volkswagen gospodarskih vozila donosi oživljavanje posla pretovara automobila. Nakon istovara s broda Amarok će se individualizirati u jedinici specijalnih vozila tvornice u Emdenu, odnosno po nalogu kupca uslijedit će specijalne dogradnje na vozilima, npr. ugradnja ukrasnih držača.

1VW_286599S1.jpg

vw11_286600S1.jpg
 

MTR

Član
sve za deset , super izgleda itd , samo u Pick-Up staviti 2,0 ?? ok je i snaga ali na ovom terenu vlada Nissan Navara ... imaju samo takih motora , za ovog je mjera 2,5 , 3,0 TDi-jevi
 
Član
Mislio sam da će taj novi biturbo TDI vw-audi bit preko 200ks kako bi i priličilo ak sad imaju sa jednom turbinom 170ks iste zapremine, je da ak su dvije bit će manje, al ipak snaga nebi trebala past..

Jeben auto ;)
 
Član
MTR je napisao(la):
sve za deset , super izgleda itd , samo u Pick-Up staviti 2,0 ?? ok je i snaga ali na ovom terenu vlada Nissan Navara ... imaju samo takih motora , za ovog je mjera 2,5 , 3,0 TDi-jevi

drug , znam šta govoris ,ali i ovo sasvim zadovoljavajuce za evropske kupce
 
Ne znam koliko obrtong momenta ima ovaj motor, ali 163KS nije lose za SUV-a, u porodici imamo XC90 D5 163KS ide prilicno dobro, a tezak je skoro 2,5tone...
 
Član
olensoner je napisao(la):
Ne znam koliko obrtong momenta ima ovaj motor, ali 163KS nije lose za SUV-a, u porodici imamo XC90 D5 163KS ide prilicno dobro, a tezak je skoro 2,5tone...

garant ce i ovaj kao ti sa volvom na more:D


ovom treba neki zesci motor,razgulit ce se 2,0 ako bude tegljenja nekakvog,a s obzirom da je pickup,kad-tad ce vozat za sobom kakav kompresor,mjesalicu il nesto slicno
 

MTR

Član
olensoner je napisao(la):
Ne znam koliko obrtong momenta ima ovaj motor, ali 163KS nije lose za SUV-a, u porodici imamo XC90 D5 163KS ide prilicno dobro, a tezak je skoro 2,5tone...

2080 kg , i mala je patnja ga vozit , pogotovo ako je automatik , onaj sto je dosao poslije od 185 KS je malo bolji . D5 u S60 pravi cuda :icon_biggrin:
 
MTR je napisao(la):
olensoner je napisao(la):
Ne znam koliko obrtong momenta ima ovaj motor, ali 163KS nije lose za SUV-a, u porodici imamo XC90 D5 163KS ide prilicno dobro, a tezak je skoro 2,5tone...

2080 kg , i mala je patnja ga vozit , pogotovo ako je automatik , onaj sto je dosao poslije od 185 KS je malo bolji . D5 u S60 pravi cuda :icon_biggrin:

Onda sam ja pogresno to procitao za tezinu:D, jeste automatik/steptronic. Start mu bas i nije neki, ali na otvorenom i na autostradi ide ko' mecava:cool:
 
Nemoj poredit Volva i ovo, pa i da ga poredis s Touaregom ne vrijedi, jer je XC90 vrh vrhova naspram njega. Ako VW digne ovom cijenu, sto vjerovatno hoce iako tek ulazi u ovo trziste, sumnjam da ce proci dobro. Jedna BT-50 startuje sa 36k KM, i mnogi ostali koji su tu vec godinama, kao i Nissanov pickup za 49 k KM ;)

edit : Volkswagen Amarok price starts at 26,203 EUR in Germany.

Znaci kod nas jos vise.
 
superman je napisao(la):
dva najjača auta u ovom segmentu po meni su Toyota Hilux sada ovaj VW. Ima j*. dobar dizajn

Jest, ima dizajn, ali kad pogledas da Mazda BT-50 i Nissan imaju vecu nosivost za manje para, onda dizajn nije ni bitan, sto vise moze podnijeti u cugu, to bolje ;)
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Mislim da je ovo osuđeno na propast.:icon_twisted:
Sto se tice snage mislim da ce oke, kao i cijena.
I nebi rekao da je osudjen na propast.. Ljudi u VW nisu bas naivni ;)

technoGeek je napisao(la):
superman je napisao(la):
dva najjača auta u ovom segmentu po meni su Toyota Hilux sada ovaj VW. Ima j*. dobar dizajn

Jest, ima dizajn, ali kad pogledas da Mazda BT-50 i Nissan imaju vecu nosivost za manje para, onda dizajn nije ni bitan, sto vise moze podnijeti u cugu, to bolje ;)
Realno gledajuci, vecina japanaca ako ne i svi, su jeftiniji od europskih auta tako da mene necudi ova cijena.

Mislim da je ovaj biturbo super "motorcic" :cool:

Naravno svako ima svoje misljene, ovo je kao i tuning... :cool:
 
Član
2.0TTDI - 163ks 400Nm

mislim da ce biti dovoljno za pocetak, sigurno ce biti sira ponuda. Kad je izaso novi A4 bio je samo 2.0T i 3.2i od motora, a pogledajte sada :)
 
Član
superman je napisao(la):
dva najjača auta u ovom segmentu po meni su Toyota Hilux sada ovaj VW. Ima j*. dobar dizajn

dizajn za ovu klasu i nije presudan,cak suprotno...bolje da izgleda ko toyota iz 80-tiha da ima spere,blokade diffova,nego da je kao rolls royce a neupotrebljiv
 
Top