Volkswagen po prodaji pretekao Toyotu i postao svetski broj 1

Volkswagen po prodaji pretekao Toyotu i postao svetski broj 1

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
nije ni po čemu najpristupačniji, imaš samo opel i ford, a tu je i seat, škoda.. (od "njemačkih")
 
Član
Opel u redu, tu su nedje...skoda (ceska republika) i seat su isti koncern dakle vw group dok ford nikad nije bio njemacki nit ce bit a i ova treca pozicija najprodavanijih auta je vecim dijelom zasluga prodaje u americi...ponavljam, nemam nista protiv njih nek budu i u buduce isto tako uspjesni samo podvlacim liniju izmedju dva pojma koja se obicno u ocima vw fanova poistovjece kad su ovakve stvari u pitanju...da nepreraste ovo opet u vw raspravu dosta od mene :)

:icon_exclaim:
 
Član
Ljudi ovo gore nije Volkswagen, nego Volkswagen Grupa (znaci i svi brendovi njihovi spadaju u ovu prodaju, znaci i Audi, Skoda i sl).

Druga je stvar da ova vijest vjerovatno nije tacna, to su njemacki mediji izgleda malo napuhali.

Jer Toyota GRUPACIJA je do septembra ove godine prodala 5,65 miliona , a Volkswagen AG 4,76 miliona.
 
Član
Treb'o sam kako treba procitat temu i vidit da je o grupi rijec :smajli43: a sad dal su svabe napuhale ili ne to ne znam...
 
Član
nodiash je napisao(la):
Nije naj al jest jedan od najpristupacnijih...bar sto se svaba tice jest...necemo sad gledat fijata, francuze i indijsku tatu jbg :D da se razumijemo, nemam ja nista protiv vw-a...dok god je svabo ja sam zadovoljan :icon_biggrin: al kad je rijec o ovoj temi i njenim komentatorima tj vw fanovima treba podvuci crtu izmedju najprodavanijeg i najboljeg uz svo duzno postovanje prema njima naravno :icon_biggrin:

Upravu si treba napraviti razliku između najpristupačnijeg i najboljeg i 99,9% ljudi na ovom svijetu kupuje pristupačno a 0,1 % vozi ferari i ostalo...A ni Vag nije baziran samo na pristupačnost imaju i oni modela koji se mogu uključiti u borbu sa ovim "kvalitetnim".
 
Član
darko13 je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
Nije naj al jest jedan od najpristupacnijih...bar sto se svaba tice jest...necemo sad gledat fijata, francuze i indijsku tatu jbg :D da se razumijemo, nemam ja nista protiv vw-a...dok god je svabo ja sam zadovoljan :icon_biggrin: al kad je rijec o ovoj temi i njenim komentatorima tj vw fanovima treba podvuci crtu izmedju najprodavanijeg i najboljeg uz svo duzno postovanje prema njima naravno :icon_biggrin:

Upravu si treba napraviti razliku između najpristupačnijeg i najboljeg i 99,9% ljudi na ovom svijetu kupuje pristupačno a 0,1 % vozi ferari i ostalo...A ni Vag nije baziran samo na pristupačnost imaju i oni modela koji se mogu uključiti u borbu sa ovim "kvalitetnim".

VAG moze naravno...ja sam preletio preko teksta teme a da nisam procitao da je o grupaciji rijec, tako da je my bad a sve ovo sto sam ranije rekao vazi samo za vw...
 
Član
Kao sto netko rece ovo je navjerojatnije BOMBA, jer toyota je jos uvije NO1, po proizvodnji i prodaji, kada pogledamo koje kontinente drzi tojota,a koje vw totalno je nemogu da su oni NO1,al dobro kad pomislim da VW za marketinsku kampanju koristi slogan "Vozi VW i zivi vjecno" ljudi i popuse... :lol:
 
Ma Toyota zakon, znaju ljudi šta valja a pristupačno im je :) VW kolko jeste toliko i nije baš pristupačan a ne opravdavaju nešto posebno cijenu :icon_rolleyes: al eto šta o Toyoti tek govori ako čitava VW AG ne može da ih nadmaši :D
 
Član
Deyo je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
Ljudi ovo gore nije Volkswagen, nego Volkswagen Grupa (znaci i svi brendovi njihovi spadaju u ovu prodaju, znaci i Audi, Skoda i sl).

Druga je stvar da ova vijest vjerovatno nije tacna, to su njemacki mediji izgleda malo napuhali.

Jer Toyota GRUPACIJA je do septembra ove godine prodala 5,65 miliona , a Volkswagen AG 4,76 miliona.

Bravo Boki.
VW su dobra auta, da se razumijemo :D

Ti bi bubreg dao za jednog golfa bilo koje generacije priznaj :D
 
VR6Boki je napisao(la):
Ljudi ovo gore nije Volkswagen, nego Volkswagen Grupa (znaci i svi brendovi njihovi spadaju u ovu prodaju, znaci i Audi, Skoda i sl).

Druga je stvar da ova vijest vjerovatno nije tacna, to su njemacki mediji izgleda malo napuhali.

Jer Toyota GRUPACIJA je do septembra ove godine prodala 5,65 miliona , a Volkswagen AG 4,76 miliona.

:lol:


Ovi vw frikovi vidjeli sliku i odmah pohitili hhh :D

A i slika je patka,tako da Japan forever :D:D
 
Član
kaćeš ti erol uzeti kakavog japanca jel još seata ganjaš :lol: :cool:

Toyota pravi dobra auta imo je moj rođak onu karinu nepoderivo auto :cool:
 
Član
djavolica je napisao(la):
Ma Toyota zakon, znaju ljudi šta valja a pristupačno im je :) VW kolko jeste toliko i nije baš pristupačan a ne opravdavaju nešto posebno cijenu :icon_rolleyes: al eto šta o Toyoti tek govori ako čitava VW AG ne može da ih nadmaši :D

Toyota je takodjer grupacija ako mogu tako reci, samo sto se vode pod istim imenom, dakle kada kazete 4 miliona primjeraka, nisu to samo putnicki automobili, ima tu dosta dijelova trzista na koje je Toyota udarila i koji se pretezito prodaju na podrucju Azije pa i Amerike.

Bilo kako bilo, ja licno sam veliki fan VW-a, ali sam i objektivan, trenutno je Toyota vodeca, ali ako VW nastavi ovim tempom biti ce neprikosnoven, a to ce vrijeme najbolje pokazati.

Das Auto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top