Volkswagen će otpisati 1.4 TSI?

Volkswagen će otpisati 1.4 TSI?

Član
Volkswagenov napredni bi-turbo punjeni benzinac 1.4 TSI mogao bi da postane istorija i pre nego što su najveći pesimisti očekivali.
15259564494d354e5fa566a403486474_extreme.jpg

Benzinski motor koji kombinuje tehnologiju mehaničkog i turbopunjenja navodno je preskup za izradu, a Volkswagenovi inženjeri veruju da je postojeća tehnologija turbopunjača varijabilne geometrije napredovala u dovoljnoj meri da zameni nepristupačni duo.

Novi motor navodno bi trebalo da nudi slične performanse i potrošnju kao postojeći, ali u jeftinijem paketu.

Za sada nije poznato kada bismo mogli da ugledamo novu benzinsku jedinicu, ali valja istaći kako će pred istom biti veliki zadatak s obzirom na to da zamenjuje motor koji se nalazi u čitavoj paleti automobila iz VAG koncerna i da je reč o dvostrukom osvajaču prestižne nagrade za najbolji motor godine u 2009. i 2010.

Izvor - tportal
 
Član
todorovic je napisao(la):
Za sada nije poznato kada bismo mogli da ugledamo novu benzinsku jedinicu, ali valja istaći kako će pred istom biti veliki zadatak s obzirom na to da zamenjuje motor koji se nalazi u čitavoj paleti automobila iz VAG koncerna i da je reč o dvostrukom osvajaču prestižne nagrade za najbolji motor godine u 2009. i 2010.


@ elvis... i neuke... procitajte :D
 
Član
GolFanatiCars je napisao(la):
ako imaju za bacanje ovih motora kad ga se tako odricu neg meni doniraju 2 3 :icon_biggrin:

ta dva dadnes jednom nasem poznaniku,necemo ga sad imenovat,i on ce od njih napravit 2.8:D
 
ArminM je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
ako imaju za bacanje ovih motora kad ga se tako odricu neg meni doniraju 2 3 :icon_biggrin:

ta dva dadnes jednom nasem poznaniku,necemo ga sad imenovat,i on ce od njih napravit 2.8:D

aha moze nije frke nikakve, cim dodju pohvalit cu se i obavjestit cu :D

meni dosta 1 a mislio sam jos jdan ako bude kakvi kvarova da sam stavim originalne dijelove :D
 
Član
sub3r je napisao(la):
todorovic je napisao(la):
Za sada nije poznato kada bismo mogli da ugledamo novu benzinsku jedinicu, ali valja istaći kako će pred istom biti veliki zadatak s obzirom na to da zamenjuje motor koji se nalazi u čitavoj paleti automobila iz VAG koncerna i da je reč o dvostrukom osvajaču prestižne nagrade za najbolji motor godine u 2009. i 2010.


@ elvis... i neuke... procitajte :D

pa koji ga ***** toliko hvale pa ga odjednom povlace iz prodaje i nisam nepismen nemoras mi boldirati dijelove teksta
 
Član
elvis_h je napisao(la):
pa koji ga ku*ac toliko hvale pa ga odjednom povlace iz prodaje i nisam nepismen nemoras mi boldirati dijelove teksta


ne bih da ne moram :D

Benzinski motor koji kombinuje tehnologiju mehaničkog i turbopunjenja navodno je preskup za izradu, a Volkswagenovi inženjeri veruju da je postojeća tehnologija turbopunjača varijabilne geometrije napredovala u dovoljnoj meri da zameni nepristupačni duo.
Novi motor navodno bi trebalo da nudi slične performanse i potrošnju kao postojeći, ali u jeftinijem paketu.
 
Član
sub3r je napisao(la):
elvis_h je napisao(la):
pa koji ga ku*ac toliko hvale pa ga odjednom povlace iz prodaje i nisam nepismen nemoras mi boldirati dijelove teksta


ne bih da ne moram :D

Benzinski motor koji kombinuje tehnologiju mehaničkog i turbopunjenja navodno je preskup za izradu, a Volkswagenovi inženjeri veruju da je postojeća tehnologija turbopunjača varijabilne geometrije napredovala u dovoljnoj meri da zameni nepristupačni duo.
Novi motor navodno bi trebalo da nudi slične performanse i potrošnju kao postojeći, ali u jeftinijem paketu.
 
Član
vidis kako ti znas :D

sta te imam zajebavati kad zajebavas sam sebe? Procitaj text detaljno prije nego izvalis neku glupost! Procitas samo naslov i to ti je dovoljno da seres o VW-u. :cool:
 
Top