Volan 'preskace zupcanike' dok se okrece

Volan 'preskace zupcanike' dok se okrece

Član
Imam problem sa volanom. Prvo mi je otisla spona desna i vozio sam neko vreme pomalo tako i kad predjem preko rupe kleptalo.. I tad ne mogu se sjetiti da li je pre spone ili posle se desilo ovo sa volanom. Kad okrecem volan u desno(vecinom),a redje u levo imam osjecao kao da imaju neki kao plasticni zupcanici i ono kad se izlizu pa proklizava takav nekakav zvuk. Bojim se otkazace mi u krivini volan. I uz to volan se teze okrece, nekad i zabaguje na prvi okretaj kada ostane pravo par sekundi i trebam lagano da namotam levo da obidjem rupicu na putu, on se ukoci moras ga jace cimnut.
Sponu sam zamjenio, i od tad se to smanjilo ali i dalje prisutno. Nekad prodjem 3 krivine ne cuje se, pa 4 cuje.. Uglavnom kad je vise ljudi u autu i krenem negde tad konstantno. Kad sam sam manje..
Golf 4 1.9 TDi je u pitanju. Imam podesavanje volana dubinu i visinu.. Eto i to sam cisto bzv probao svakakve pozicije ali isto.
 
Član
Čim prije idi u najbliži servis. Iz teksta sam zaključio da i nisi baš poznavaoc mehanike, jer u tom slučaju bi ko hitna vozio auto da se pregleda stub volana i letva volana!!!
 
Član
Odvrni sa svakog točka po 3, 4 vijka pa vidi je li bolje stanje.
Bože dragi, sa letvom i volanom se ne igra, rješavaj to dok nisi ubio nekog.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Rijesenje za tvoj problem, ne moze on proklizavat i preskakat koliko ti mozes brzo motat :D

black-spinner-knob.jpg
 
Član
I da napomenem da ne znam da li sam umislio ali mislim da to pre nije bilo. KAda vozim po putu npr 50-60 ako je malo put neravan ako nije novi asfalt imam osjecaj kao da mi auto seta po putu malo levo malo desno zanosi, a ja drzim pravo volan?
I od cega to ode? Da li od cestog okretanja volan dok auto stoji prilikom parkiranja jer svaki dan vozim i parkiram na parking negde u gradu pa moras stati namotat i okretat vecinom u mestu volan.(kontam da je to opterecenje vece za servo pa pre ode)
U cemu je fora da mi seta auto jer mi je pregledano sve dole i rekao je kao da je samo kristicna bila spona.
 
I da napomenem da ne znam da li sam umislio ali mislim da to pre nije bilo. KAda vozim po putu npr 50-60 ako je malo put neravan ako nije novi asfalt imam osjecaj kao da mi auto seta po putu malo levo malo desno zanosi, a ja drzim pravo volan?
I od cega to ode? Da li od cestog okretanja volan dok auto stoji prilikom parkiranja jer svaki dan vozim i parkiram na parking negde u gradu pa moras stati namotat i okretat vecinom u mestu volan.(kontam da je to opterecenje vece za servo pa pre ode)
U cemu je fora da mi seta auto jer mi je pregledano sve dole i rekao je kao da je samo kristicna bila spona.
Aj ti promjeni majstora ako ti tvoj kaze da je spona. Svakakvi se danas majstorima i nazivaju u pm. Samo se zajebavaj sa tim pa kad negdje sletis bit ce kuku meni ;)
 
Top