voda zaledila - 100 problema

voda zaledila - 100 problema

Član
Nema smisla covjeka kritikovat dovoljno je u crnjaku, ali ovo je on svjesno sam skrivio.

Nadati se da je samo dihtung otisao. -17 nije mali minus.
 
Član
dihtung ne odlazi od minusa i bas da igrom slucaja upareni cilindri nemaju kompresije....

on kaze...

auto je zaledio
on je uterao auto u garazu, otkravio
odvezao auto majstoru...

jesam li to samo ja ili u ovoj formuli nesto nedostaje...

Vidoviti Milan kaze:

Zaverglao je auto, kad je cuo cudne zvukove, otkravio ga i odvezao majstoru i sad se pravi toša a na majstora se bezveze bacaju neke lose insinuacije.

ko jos otkravi auto i onda ga odslepa majstoru, ako i postoji toliko savjestan vlasnik, za njega je neprihvatljivo i nezamislivo da napravi tako trivijalnu gresku da mu zaledi voda u motoru,minus nije dosao iznenada ove godine...




PS: iskreno se nadam da dvije svjecice nisu stegnute, jer to je najjeftinija dijagnoza za cilindre koji nemaju komopresije...mada... eto... nadam se :D
 
Član
Ima smisla to sto kazes.

Nije rekao kako je auto utjerao u garazu. Je li samo gurao/slepao, ili je pokusao pokrenuti motor.

A da dihtunng glave nece puci od minusa i zaledjivanja, nisam znao. thx za info :cool:
 
Član
rekao je da ga he slepao, normalno da jeste kad auti nije milom htjeo da ide pa je morao silom.


imao sam ja takve slucajeve u servisu pa bude da smo mi pomotali ventile....nekako....imaju uvjek teoriju.
 
Član
da razjasnim, auto sam zaverglao kad sam cuo cudan zvuk prestao, onda podigao haubu vidio da je voda zaledila i odslepao u garazu.. kad se odledilo sve onda nasuo antifriz koji je iscurio kroz pumpu, onda sam kod majstora tek odgurao auto, pogrijesio jesam i tu nema sta da se polemise, pitanje mi je sad koliko bi me mogli ti ventili izaci novi i ko to radi?
 
Član
-Suki- je napisao(la):
rekao je da ga he slepao, normalno da jeste kad auti nije milom htjeo da ide pa je morao silom.


imao sam ja takve slucajeve u servisu pa bude da smo mi pomotali ventile....nekako....imaju uvjek teoriju.

Suki majstore svaka ti cast ;)
 
Član
Selmir1 je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
rekao je da ga he slepao, normalno da jeste kad auti nije milom htjeo da ide pa je morao silom.


imao sam ja takve slucajeve u servisu pa bude da smo mi pomotali ventile....nekako....imaju uvjek teoriju.

Suki majstore svaka ti cast ;)

ako koga zanima hoce li imati musko dijete, hoce li dobiti nasljedstvo i to nek se javi na PM


@PUG106... druze ventil kao ventil ne bi trebao biti skup, nek majstor nastavi dalje, nek otvori stavi stetu na papit i lagano to zavrsavajte..

ako te bas kopka otiđi sa saobracajnom u autodijelove i pitaj koliko kosta jedan usisni i jedan izduvni ventil...nemoras kupovati set samo kupi one koji su osteceni..

max 4 koma ali ako si sretan onda 2...ja msm u ovom slucaju da su otisli jedan usisni i jedan izduvni...
 
Član
rijesio sam ovaj problem, skinuta glava i uradjena, 4 ventila su bila kriva, tefloni svi promjenjeni i poravnata glava, vraceno sve montirano radi ko sat, ali sad novi problem, pukao i mali hladnjak od grijanja i ne znam kako da dodjem do njega da ga zamjenim je li se mora skidati citava tabla ili samo neki dijelovi?
 
Top