voda zaledila - 100 problema

voda zaledila - 100 problema

Član
Kad krene krene, prije 10ak dana kupim auto peugeot 206cc 2.0 137ks 2001g. i dok sam se bavio prevodom i registracijom upekne ovaj minus i umjesto antifriza bivsi vlasnik stavio vodu i potpuno zaledi. Cim sam primjetio a vjerovatno nakon 24h odslepo sam auto u garazu i odledio. Onda kod majstora i evo vec 4 dana nesto rade kao vodena pumpa pukla - zamjenjena,bombina otisla - zamjenjena i jos par stvari da bi mi danas rekao da ne radi 1 i 3 cilindar i da bi trebao otvoriti motor da vidi sta je a samo otvaranje motora je 100KM? pa sad vise ne znam sta da radim da li da se upustam u te investicije, sta mi je najpametnije? da trazim dijelove po otpadima ne znam ni sta da trazim nisam vise sa parama pa me zanima koji je ''najbezbolniji'' nacin da to zavrsim. Hvala vam unaprijed na odgovrima!
 

MTR

Član
sta je bitni , prevod ili servis ?? a i prije 20 dana je bilo minusa , otkud sad da se sjebe ??

ako ti je skupo rastavljaj sam pa ako znas sta i kako skontat ces

rado bi ti pomogli al Nem're preko kabla
 
Ja koliko znam da nije toliki minus da bi blok pukao . Vodena da zariba DA al da osteti blok moje misljenje da nije tako. Danas su maistori lopovi samo da uzmu lopatom . U to sam se uvijerio kad je prijatelj prosuo vodu oko bloka i bilo malo ulja tuda i igrom slucaja dodje bihamk i kaze mu lik ouuu otisla glava motora sve poplavilo evo ti broj ja to radim bit ce oko 100-150km to da ti napravim
 
ja bi otisao kod jos maistora ako si u mogucnosti jer kako sam rekao sumnjam da je sta bloku bilo , vodena moze da je zaribala . Sad sacekaj da neko iskusniji ti sta napise jos , to je samo moje misljenje
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
ja bi otisao kod jos maistora ako si u mogucnosti jer kako sam rekao sumnjam da je sta bloku bilo , vodena moze da je zaribala . Sad sacekaj da neko iskusniji ti sta napise jos , to je samo moje misljenje

posalji mi svoj broj da se cujemo sutra, ako ti mozes napraviti za 150km bio bi najsretniji!
 
Član
prvo treeba da ocijenis svog majstora, u kakvim ste odnosima, jel ga prvi put vidis u zivotu, ukratko receno mozes li ti njemu vjerovat ?

ko sto kolege gore rekoše, može ti svasta nalagat a samo vodenu pumpu zamijenit, zakon je bit pored auta kad majstor radi :icon_smile:

skoro sam imao scenu,na autu bilo lufta u volanu,odem do prvog majstora, licno se ne poznajemo,tam vam,kaze otisla ti je letva volana, to ti je 300 KM sa zamjenom, ja izvalio oci u njega i kontam ma odo provjerit mozda ima gdje jeftinije,odem kod svog majstora malo je dalje od mene, udje covjek u auto sage glavu ispod volana,stegnu krst neki i vozi kaže :icon_biggrin:
 
Član
da najbolje je neko sa foruma da to ti sredi neko povjerljiv siguran sam da je dragon takva osoba bolje njemu dati i vise nego nekom koji ce te zajebat nadam se da nije nista ozbiljno
 
Član
sticajem okolnosti sam doso kod ovog majstora (blizu garaze u kojoj sam ostavio auto) i prvi put ga vidim, ne vjerujem mu, zato i trazim ovde savjete kontaktiracu dragona u svakom slucaju, ako budu ti prihvatljivi iznosi od 150KM+ radicu to odma a sad ako budu veca ulaganja mora ce se cekat proljece, samo je i meni bilo cudo da u tako kratkom vremenu moze tolika havarija nastati
 
Član
Nadji nekog majstora kome verujes za pocetak. Skupi pare i odvezi auto. I neka ti premeri kompresiju na svim cilindrima pa vidi sta dalje, ako nema kompresije na ta 2 mora se skidati glava, verovatno je nesto do ventila, ne verujem da je blok pukao tek tako. Kad se bude skidala glava kupi novu garnitutu dihtunga (glave, dekla, izduva). Kad vec mora da se razupci kupi i novi kais bar.
 
Član
Covjece,auto na slepu i kod Amela Vukasa u servis,servis mu je tu u mojoj mahali tj na Sedreniku ja ti garantiram covjek te nece zajebat vec ce pogledat auto i ustanovit kvar sta je i kako je ;) i onda ce se dalje s tobom dogovorit sta kako ;)
 
Član
normalno da nema kompresije kad si zalđen motor zaverglao da ga otkravis,sjebao pumpu, preskocio zupcasti i polupao ventile na dva cilindra.
 
Top