Voda u ulju, BMW E39 2.5i

Voda u ulju, BMW E39 2.5i

Član
Pozdrav, vozim e39 2.5 benzin M52 motor, kod mene je vec godinu i nisam imao problema dok mi nije puklo crijevo zraka, poslije protokomjera, zbog njega je auto trokiralo na niskim obrtajima i dimilo bijelo kada je na leru, mislio sam odmah da je otisao dihtung glave, ali cim dam malo vise obrtaja ili dok je u voznji nema problema, ne gubi snagu, ne dimi, niti ista, morao sam ga voziti tako dok nisam nasao novo crijevo, sto je trajalo jedno 2-3 dana, zastitio sam ga svakako tako sto sam ga umotao da ne udje nesto sto ne treba, sada sam promijenio to crijevo i auto vozi i radi bez ikakvih problema, nije se pregrijao nikad, nema ni puno kilometara predjenih jer je benzinac, ali kada sam danas provjerio ulje, vidio sam na mjeracu nesto bijelo, ne mnogo, malo skroz, i da je malo rjedje ulje, ali nije porastao nivo niti se smanjio, kakav je bio, u antifrizu nema ulja niti pjene, crveno je kako i treba medjutim na cepu ulja ima dosta pjene zuckaste, sto me mnogo zabrinulo, odmah sam pomisio dihtung glave ili blok ili glava, ali auto radi bez ikakvih problema pa me to sada malo buni, je li moguce da je zbog trokiranja, loseg rada na leru i sto nije dobra smjesa goriva i zraka bila zbog tog crijeva, pomjesao malo i prestao ili nesto... ili da je benzina uslo u ulje, jer zna nekad potrosit malo ulja, znam da zvuci glupo ali tako se cini...
Svaka je pomoc dobro dosla
 
Top