voda iz auspuha i bjeli dim

voda iz auspuha i bjeli dim

evo da kazem u cemu je problem..
pri radu motora curi mi voda iz auspuha i pri jacem gasu izbija bjeli dim,jos sam naso da mi curi voda izmedju izduvne grane i bloka,vodu mi negubi,ulje mi negubi,tem normalna sve je ok super auto radi...
jel neko zna sta bi to moglo da bude :icon_question: pomagajte
 
Član
Voda iz auspuha i bijela para (ne dim) je normalna, posebno zimi,jer izgaranjem goriva u cilindrima nastaje voda posebno kod dobrih motora koji imaju dobro sagorjevanje.Ako je bijeli dim,moze biti dihtung glave motora ali kazes da ne trosi vodu iz posude.
 
netrosi vodu iz posude uvjek je normalno sve nikad nisam nista dosipo, ako je dihtung to cu da zamjenim, a sta bi moglo da bude ovo sto mi kapa voda izmedju izduvne grane i bloka,kad se auto zagrije otprilike svakih 10 do 15 sekundi kapne po kap :icon_question:
 
Član
ne kontam kako moze da kapa voda a da ne gubi vodu?
Nesto ti nisi tu dobro vidio. Morace da se pokaze gubitak vode na bocici sigurno ako toliko kapa. A sigurno da je dihtung glave ili je u gorem slucaju pukla glava.
 

OmO

Član
I kod mene voda iz auspuha "prsce" kad dam gas, al to vise zimi, ja mislim da je to sasvim normalno.
 
Član
Bijeli dim i voda iz auspuha je normalan pojava kod benzinaca na nizoj temperaturi, e sad ako ti gubi vodu iz sistema onda moze biti vise kvarova provjeri sipku ulja kakvo je ulje.
 
Član
Bijeli dim i voda iz auspuha je normalan pojava kod benzinaca na nizoj temperaturi, e sad ako ti gubi vodu iz sistema onda moze biti vise kvarova provjeri sipku ulja kakvo je ulje.
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
ne kontam kako moze da kapa voda a da ne gubi vodu?

Motor proizvodi vodu sagorjevanjem goriva koja se kondenzira,zato cijevi auspuha tako brzo zahrdjaju.Ako netrosi vodu to je normalno.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
ne kontam kako moze da kapa voda a da ne gubi vodu?

Motor proizvodi vodu sagorjevanjem goriva koja se kondenzira,zato cijevi auspuha tako brzo zahrdjaju.Ako netrosi vodu to je normalno.

nemoj se ljutiti ali ne vozim auto od jucer pa da neznam osnovnu pojavu dima na auspuh,ali zar niko nije detaljno procitao sta je momak napisao:

"ovo sto mi kapa voda izmedju izduvne grane i bloka,kad se auto zagrije otprilike svakih 10 do 15 sekundi kapne po kap "
 
Član
dečki polako sa dijagnozama ....
samire pretpostavljam da je polo clasic znači između godina 95 i 2002 godine najvjerovatnije benzinac i ako je 1,6 znači grana je sa zadnje strane motora, to je kvar od 10 eura pušta ti crijevo vode i sljeva se, ALI
prvi pokazatelj da je otišao dihtung glave onda bi ti gubio vodu pregrijavao se i NAJZANIMLJIVIJE nabijao bi ti kompresiju u posudu, pošto smo sve eliminirali
i sad ono najgore, pukla ti glava motora i to se napravila crtica, termostat je otvorio počeo je pritisak vode usljed temperature puknuće se povečalo i počinje kapati kap po kap nešto između glave i bloka a nešto u auspuh,
sve ovo je isto i kod 1,4 motora osim da i crijevo neko crijevo puknuto,


drugo moram ispraviti GTI FANA, izgorena smjesa goriva NE PROIZVODI VODU jer se ne vozi na vodik nema HHO generator, voda curi usred kondenzacije plinova koji su vrući i prolaze kroz hladne cijevi i ispušne lonce, jedno je točno da stradavaju lonci hrđaju iznutra i to u principu počevši od zadnjeg, naravno bitna je konstrukcija cijelog sistema ispuha koja uvjetuje da li će istrunuti prvi ili srednji ili zadnji, to curenje iz auspuha se dešava i ljeti a ne samo zimi, curenje se smanjuje zagrijavanjem auspuha kao i hrđanje, znači izbjegavati male relacije ili čekati da se zagrije sistem, osim kod nekih vozila koji imaju predkatalizatore, fap filtere, višestruke katalizatore kod njih voda curi skoro non stop pa i na plus 40,

u tvom slučaju samire voda ti ulazi u ispušnu granu i zato prizvodi bijeli dim

neka se gti fan ne ljuti nije ovo prepucavanje, nadam se da sam pomogao i svi smo nešto naučili pozz
 
Član
cubraxq je napisao(la):
neka se gti fan ne ljuti nije ovo prepucavanje, nadam se da sam pomogao i svi smo nešto naučili pozz
Nema ljutnje kolega,forumi sluze za raspravu ;) samo sto nisi u pravu.Kondenzat vode moguc je samo iz vodene pare a ne nekih drugih plinova tako da voda jest jedan od spojeva koji nastaju u cilindrima nakon izgaranja goriva medu ostalim osim vode nastaju i kemijski spojevi kao ugljični monoksid, ugljični dioksid i dušikovi oksidi.
 
momci hvala svima na odg al ja vec danas idem na servis da to provjerim jer vec me previse brine,nadam se samo da glava nije pukla,valjda cu imati srece,jos jednom hvala svima
 
Član
cak i ako je pukla za taj model mozes naci glavu gdje hoces, nije toliko strasno kako se cini, prosao sam to pa ti iz iskustva govorim
jest zamorno kad se mora otvarat motor, ali onda makar sve izmijenjas:cool:
 
Top