VN Italije

VN Italije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
Vettel osvojio prvi pole position

1.jpg


Na kišnim kvalifikacijama za VN Italije najbolji je bio Sebastian Vettel, kojem je to prvi pole position u karijeri. Drugo vrijeme ostvario je Heikki Kovalainen, a treće Mark Webber…

Osim što mu je to prvi pole position u karijeri, Vettel je postao i najmlađi osvajač najbolje startne pozicije u povijesti Formule 1. Do danas je taj rekord držao David Coulthard. Slavlje u momčadi Toro Rosso, kojoj je to prva najbolja startna pozicija, zasigurno će potrajati do dugo u noć. Oni uistinu imaju puno razloga za zadovoljstvo. Osim što su u posljednje dvije utrke pokazali enorman napredak u formi, puno su uspješniji od Red Bulla, čija su druga momčad.

2.jpg


Drugu startu poziciju osvojio je Heikki Kovalainen, koji unatoč znatno boljem bolidu od Vettelovog, nije uspio iskoristiti probleme vodećih u prvenstvu. Mark Webber još je jednom potvrdio kako je iznimno brz u kvalifikacijama. Kiša ga nije niti najmanje smetala u pohodu do treće startne pozicije.

Slavlje momčadi Toro Rosso uveličao je Sebastien Bourdais osvojenom četvrtom startnom pozicijom, a peti će u utrku krenuti Nico Rosberg. Felipe Massa nije se najbolje snašao u kišnim uvjetima te će stoga sutra startati sa šestog mjesta. Sedmo vrijeme ostvario je Jarno Trulli, a osmo dvostruki svjetski prvak, Fernando Alonso. Krug najbržih zatvorili su Timo Glock i Nick Heidfeld.

Razočaravajuće nastupe na kvalifikacijama završila su trojica od četvorice vodećih u prvenstvu, odnosno svi osim Masse nisu ušli u završni kvalifikacijski ciklus. Robert Kubica osvojio je 11. startnu poziciju, Kimi Raikkonen 14., a vodeći čovjek prvenstva, Lewis Hamilton, tek 15. poziciju.
 
Putovanja.ba
Administrator
Rezultati kvalifikacija za VN Italije:

# Vozač Nac. Momčad Vrijeme
1. Sebastian Vettel NJE Toro Rosso 1:37.555
2. Heikki Kovalainen FIN McLaren 1:37.631
3. Mark Webber AUS Red Bull 1:38.117
4. Sebastien Bourdais FRA Toro Rosso 1:38.445
5. Nico Rosberg NJE Williams 1:38.767
6. Felipe Massa BRA Ferrari 1:38.894
7. Jarno Trulli ITA Toyota 1:39.152
8. Fernando Alonso ŠPA Renault 1:39.751
9. Timo Glock NJE Toyota 1:39.787
10. Nick Heidfeld NJE BMW 1:39.906
11. Robert Kubica POL BMW 1:36.697
12. Giancarlo Fisichella ITA Force India 1:36.698
13. David Coulthard VB Red Bull 1:37.284
14. Kimi Raikkonen FIN Ferrari 1:37.522
15. Lewis Hamilton VB McLaren 1:39.265
16. Rubens Barrichello BRA Honda 1:36.510
17. Nelson Piquet BRA Renault 1:36.630
18. Kazuki Nakajima JAP Williams 1:36.653
19. Jenson Button VB Honda 1:37.006
20. Adrian Sutil NJE Force India 1:37.417
 
Član
A gledao sam danas trening, super zanimljiv nema sta... sutra utraka jos ludja.
Joj Ferrari mi je nesto spor po kisi totalno, Massa vozi ko pickica
 
Član
Kod svih je setup bio pretezno za suho vrijeme, posto prognoze govore da ce mozda biti suha trka sutra, sa mogucnoscu kise, pa zato auta nisu izgledala brzo danas, ali ih je i kostalo u kvalifikacijama, jer je prejaka kisa bila.
Ko je imao set-up za kisu, dobro je prosao ... Vettel, Kovalainen i ostali
Kimmi i Hamilton su svako malo vrsili korekcije na putanji bolida, vidjelo se da vode borbu da otanu na stazi, par puta se i izvrtili
 
Član
hohoho bice sutra lodilooo.....ovo nije moglo bolje da se desi....neko ce popusiti na staru ili Hamilton ili Raikonen..uglavnom ekstra je ovo za gledati sutra.....
 
opa Vettel respect , bez greske

Hamilton kralj , samo pretice hehe dobro je odvezao

Massa , da li ce mu sta reci za ono preticanje Heifelda :icon_twisted:

Raikonen smijesan cijelu utrku i onda na kaju se budi al kasno

Kovalainen extra

jedva cekam Singapur , jedna od najvaznijih trka a jos po noci , bice zanimljivo ;)
 
Član
1. Sebastian Vettel STR-Ferrari Winner
2. Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes +12.5 secs
3. Robert Kubica BMW Sauber +20.4 secs
4. Fernando Alonso Renault +23.9 secs
5. Nick Heidfeld BMW Sauber +27.7 secs
6. Felipe Massa Ferrari +28.8 secs
7. Lewis Hamilton McLaren-Mercedes +29.9 secs
8. Mark Webber Red Bull-Renault +32.0 secs
9. Kimi Räikkönen Ferrari +39.4 secs
10. Nelsinho Piquet Renault +54.4 secs
11. Timo Glock Toyota +58.8 secs
12. Kazuki Nakajima Williams-Toyota +62.0 secs
13. Jarno Trulli Toyota +65.9 secs
14. Nico Rosberg Williams-Toyota +68.6 secs
15. Jenson Button Honda +73.3 secs
16. David Coulthard Red Bull-Renault +1 Lap
17. Rubens Barrichello Honda +1 Lap
18. Sebastien Bourdais STR-Ferrari +1 Lap
19. Adrian Sutil Force India-Ferrari +2 Laps
Ret Giancarlo Fisichella Force India-Ferrari +42 Laps
 
Član
Odlicna trka, odlicna, prestizanja i dvoboja kilometar, raikonen se upalio tek pred kraj, kasno nalozio vesu haman :D:D:D:D
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
opa Vettel respect , bez greske

Hamilton kralj , samo pretice hehe dobro je odvezao

Massa , da li ce mu sta reci za ono preticanje Heifelda :icon_twisted:

Raikonen smijesan cijelu utrku i onda na kaju se budi al kasno

Kovalainen extra

jedva cekam Singapur , jedna od najvaznijih trka a jos po noci , bice zanimljivo ;)

Vettel - Svaka cast

Hamilton - Respect, odlicna voznja, dvs sumnjiva guranja na stazi (Glock i cini mi se Webber)

Massi nemaju sta reci, uredno je pustio covjeka da se vrati ispred

Raikkonen - Razocarao me, mada je imao podesen bolid za tesko kisno vrijeme (kad se staza osusila, bio je ubjedljivo najbrzi na stazi, ali prekasno), ali ipak mislim da je mogao bolje
 
Član
Pih iznerviro sam se :D

Nigdje kise, tj pljuska, iako su ga najavljivali sto puta, raikonen me iznerviro dramaticno, massa se cuva, koda po jajima vozi :D c c cc. Vetel svaka cast. I Kubica respect, lezerno sa 11 mjesta na 3e.
 
@mtopic : pa i Hamilton je pustio Raikonena :lol: :D

joj ovo ce biti do zadnje trke zanimljivo Massa vs. Hamilton

sigurno ce u ove 4 trke Massa biti prvi vozac Ferrarija jer onaj Kimi Pushionen :lol: vise nema skoro nikakave sanse

ali ih je Hamilton zaobilazio ko da ostali voze dizele :lol: da je dobio intermediu kad je prvi putu sao u box bilo bi dosta drugacije

bas me zanima kako ce se ponasati po noci u Singapuru
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top