Vlada li jos misljenje Ameri mnogo trose i skupi im delovi :)

Vlada li jos misljenje Ameri mnogo trose i skupi im delovi :)

Član
'ajmo raja, sta mislite vlada li jos na prostorima bivse Juge misljenje da Americki automobili trose kao sumanuti i da su im skupi delovi? :)

Znam da svaki komsija misli ovako iz "sopstvenog iskustva", a video je tri Americka auta u zivotu i to kroz sofersajbnu svog Golfa 2, onako u prolazu, al' "zna covek" :)
 
Član
Naš mentalitet je čudo. Svi misle da sam poludio jer vozim auto od 50 KS, a dosad ganjao sve preko 90
 
Član
Svaki noviji auto je skup za odrzavanje, pa cak i cuveni golf. A stariji auti su sada jako povoljni, bili kinezi ameri rumuni ili iz neke druge zemlje.
 
Član
S' tim sto su delovi za starije automobile, konkretno Audi, skupi kao otrov. Primera radi, za Audi motor 2.2T 20V jedna bobina je oko 200EUR, a ima ih 5 :) Komutator isto tako, a ima ih 2 :)

Jedno usrano crevce na usisu od Audi motora 4.2l iz A8, 10cm duzine sam platio novo pre neki dan 50 EUR.

Evo recimo cena delova za Dodge Charger iz 1973g i ne, nije sala :)

Termostat - $1.14
Senzor temperature motora - $3.06
Vodena pumpa - $20.79
Prednje kocione plocice, par - $5.96
Zadnji paknovi, par - $5.17
Filter za ulje - $1.16
Lanac i lancanici (u prevodu veliki servis ) - $19.40
Benzinska pumpa - $21.79
Kompletan razvodnik sa kapom i rukom - $50.99
Bobina - $10.69
Komplet kablova, V8 motor je u pitanju - $6.82
Kompletan set za reparaciju automatskog menjaca - $50.79
Prednji amortizer MONROE gasni - $5.99
Zadnji amortizer MONROE gasni - $11.33

Svi delovi novi i nisu Turski
icon_smile.gif
 
Član
hahaha smiješno, ali vjerujem u to... Jesu li dijelovi import ili si ovdje nagdje našo?
samo nemoj reć da big blok v8 troši 7 litara :p
 
Član
Delovi su u USA i cene su naravno tamo, skuplje je to doko dodje ovde, ali se su svemu ispadne smesna cena :)
Big Block iz 1970-e ne moze da trosi malo posto nije ni pravljen u te svrhe sa tadasnjim cenama goriva, ali evo ti recimo Corvette C6, 6.2l motor, 430KS pa vidi :)

 
Član
hahahaha kakav je to mjenjač, može ići 450 dok ga nagura do 6500 :D pa dobro, ona malo troši na autocesti, jer lahko gura tu šasiju, ali ovako kad se gazi mogu mislit.... na autocesti na ovoj brzini će više trošit 2.0 motor :)
 
Top