Visina xenona

Visina xenona

Član
zdravo kao sto sam naveo o drugoj temi da imam ovaj HID xenon(kineski) kada pane noc kada vidim ostala auta koja imaju xenon nekako svijetlo bacaju okolo ali ispred auta nema onih linija od svjetala a kod mene tacno kao dvije jake sjene na sredini i to ispred auta na nekih 2-3 metra.e sada sali je u pitanju visina svijetla ili to je u svakoga ko ima ovaj xenon
 

IGY

Član
odes u stanicu tehnickog i kazes da ti podesi snop svjetla i to je to
inace se ne naplacuje nista, ali eto pocasti ih na kafu za cca petominutni posao ;)
 
Član
ok hvala vam a ima li kod vas ta linija tj tacno onaj snop sredine svijetla ili mozda je do leca ko zna sta je ?
 
kod tebe je vjerovatno ovo

33383-aiming-headlights-how-high-too-high-29_1378361_13200510331am.jpg



ali tebi to nije "kao kod drugih" pa ti onaj koji naidje u susret ne krsi sve po spisku, tj ne obasjavas zvijezde kao golf 2 sa xenonima pa mislis da ti je slabije.....

nesto ovakvo....

mqdefault.jpg





posto ti hoces ovo sa druge slike vjerovatno, skini ta leca i imaces, samo pazi da te ko ne prebije na cesti ;)
 
Član
e da kao ovo prvo je kod mene ali pokazacu vam kasnije dok slikam kako izgleda te linije tj ona sredina svijetla
 
Član
potpis za LIGU i IGY-ja

Svaki far pogotovo kod sociva imas opciju da socivo pomjeras lijevo desno i gore dole... tako da kad padne noc jedan far prekrij necim a drugi uzmi i vrti pa ces vidjeti gdje se snop pomjera. ppozz

evo ti na slici princip funkcije sociva

2czxzwn.png


a kad to sve ustimas,podesis trebalo bi ti da ispdane ovako kao na slici...

2pyb1tu.jpg


sve ostalo je ZLO za onog ko vozi ispred tebe,ili jos gora nocna mora je nocna voznja pa kad ti neko naidje sa tako razrookim farovimau susret ubi u glavu...
 
Top