viklovanje zvucnika

viklovanje zvucnika

Član
znal netko covjeka da vikluje zvucnike a da je iz bosne,:icon_rolleyes::icon_question:
i kako ga mogu kontaktirati
 
Član
Ima ih vamo kod nas na tuzlankom kanton, imas i tu na forumu jednohg jetta GT il jetta TD bi nick nesto tako

Koji ti je zvucnik, ako nije bas nesto mocno ne sipalti se ni popravljat jer popravka woofera nije ispod 50 KM a vec za 80 ima ispravnih solidnih woofera
 
Član
Zvucnik je od velikog razglasa promjera 37 cm i meni samo treba kalem namotan a da mu je promjer 1 mm i otpor 10 ohma
 
Član
Naruci onda kod audio power i z Novog Sada cijene su povolje a kvalitet zagarantovan ;)
http://audiopower.rs/
neka ti posalju samo taj kalem postom ili po nekim posalji zvucnik neka ti tamo urade , kompletno premotavanje je 20 do 25 eura maximalno
 
Član
ne znam kakva vam je jezgra, ali ja vam to mogu masinski namotati kod mene u firmi, doduse trenutno mi masine nisu sklopljenje, ali ce uskoro biti. Ako je jezgra okrugla nije nikakav problem da se to profi uradi:cool:
 
Član
de daj broj i kako se zove taj covjek igdje se nalazi mozes mi poslati uporuci


ev ti slika http://www.deviantpics.com/images/2013/01/03/010213190348.jpg
jedini je problem od cega kalem napraviti
 
Član
jel tebi ovo otpalo ili je zvucnik izgorio ??

problem je napraviti kalem da ne zapinje kad se stavi u magnet, znaci ne smije zapinjati ni sa unutrasnje, ni sa vanjske strane, ko god ti bude pravio ovo, tesko da moze napraviti napamet, znaci mora imati kod sebe komplet zvucnik i onda se izracuna koliki je razmak izmedju magneta i tako odredis koliki ce ti kalem biti....

ovo sam radio vise puta i govorim iz iskustva, sto se tice kalema, on se napravi od aluminijumske limenke ili od prespan papira...
nije nemoguce ali nije ovo lako napraviti iz prve, drugo je kad je zvucnik izgorio pa se namotaji nisu raspali, oda se samo napravi kalup, skinu se stari namotaji i namoraju novi i centrira se i to je to ....
 
Član
kalem je citav samo je se popolovio naso sam jednog covjeka poslacu mu stari kale a on ce po njemu napraviti novi neki sa pika
 
Član
tako vec moze, samo to mora biti precizno i dobro je to sto imas star kalem pa na osnovu njega moze napraviti kalup i namotati novi, uglavnom srecno!;)
 
Top