Vijesti iz F1

Vijesti iz F1

da da , one je letio iznad ostalih , raketama ih gadjao , izbacivao ih sa staza , a , kralj , sah , idol moj , Massa je to sve lijepo i korektno vozio i on je ustvari sampion pravih F1 poznavaoca , to sto je u prve dvije sezone svoje karijere zamalo bio 2 puta sampion je smijesno , mislim kakav on , sv je do bolida , i Kovalainen je dokaz za to xD

drug,mislim da forumi nisu mjesta za svadje i prepucavanje,ti mozes nevolit Ferrari ja mogu nevolit Mercedes al uzajamno opet se trebamo postovat kao navijaci i mislim da je to prava draz sporta,

ti se ne moras slagat s mojim misljenjem i misljenjem drugih kao sto se ni ja nemoram slagat s tvojim al ipak trebamo se cijenit a prepucavat i svadjat ,mislim da to ne vodi nicemu

ovo si ti rekao ;)
 
Početnik
da to sam ja rekao i stojim iza tog,al to ne mora znacit da se trebam slagat sa misljenjem pojedinaca,imamo pravo izrazavanja i misljenja koja se mogu razlikovat i neslagat.
 
Član
Ljudi sve dok navijamo za razlicite timove sasvim je normalno da se prepucavamo al u granicama , pa de malo jebemu nismo djeca . Ja sam pakleni navijac Ferrarija i uvjek cu biti , McLaren je veliki suparnik i svaka im cast. Sto se tice mene vrijeme i car F1 Cirkusa je odavno prosla, ko sto kolega rece osta samo cirkus , nema i Sumija ni Hakinena , ni Sene i tako da ne nabrajam , Hamilton jest talent al je jos uvijek zelen , Masa nije nikad bio za šampiona po meni al eto vozi za moj Ferrari - nadam se da ce nam ubrzo doci Vetel koji je po meni buduci sampion , Kimi ko Kimi kralj je al on svoj fazon fura , Alonso ima veliki potencijal i ako Renault bude dobar mogao bi ono po treci put biti prvak.

Evo jedan prijedlog : lijepo bi bilo da se dogovorimo da jednu utrku u sezoni sjednemo negdje da gledamo svi zajedno i da se bolje upoznamo i onda cemo se sladze prepucavat a znamo da niko nikom nemisli zlo.
Eto toliko od mene a vi sad dajte ideju koju utrku i kad i gdje da se skupimo svi zajdno da gledamo.
 
Član
CAVALINO je napisao(la):
Ljudi sve dok navijamo za razlicite timove sasvim je normalno da se prepucavamo al u granicama , pa de malo jebemu nismo djeca . Ja sam pakleni navijac Ferrarija i uvjek cu biti , McLaren je veliki suparnik i svaka im cast. Sto se tice mene vrijeme i car F1 Cirkusa je odavno prosla, ko sto kolega rece osta samo cirkus , nema i Sumija ni Hakinena , ni Sene i tako da ne nabrajam , Hamilton jest talent al je jos uvijek zelen , Masa nije nikad bio za šampiona po meni al eto vozi za moj Ferrari - nadam se da ce nam ubrzo doci Vetel koji je po meni buduci sampion , Kimi ko Kimi kralj je al on svoj fazon fura , Alonso ima veliki potencijal i ako Renault bude dobar mogao bi ono po treci put biti prvak.

Evo jedan prijedlog : lijepo bi bilo da se dogovorimo da jednu utrku u sezoni sjednemo negdje da gledamo svi zajedno i da se bolje upoznamo i onda cemo se sladze prepucavat a znamo da niko nikom nemisli zlo.
Eto toliko od mene a vi sad dajte ideju koju utrku i kad i gdje da se skupimo svi zajdno da gledamo.

pametan covjek. oduvjek navijam za mclaren ali sumaher je tata formule. ne volim kad neko lupa kao ovaj bravof, govori da pregledam trke, pa ne mogu se dvije sezone namjestit. odavno nije niko napravio ovakav bum svojom pojavom u f1 kao hamilton. on jeste nezreo ali mislim da posjeduje nevidjen talenat i da je pravi istinski vozac koji vozi srcem pa kud puklo da puklo a ne kao vecina koji samo kalkulisu razmisljaju kao da igraju sah.
 
Početnik
Opet pa ja prozvan,dobro drug stvarno ne zelim da se svadjam ti ako tako mislis ja ti to stvarno ne zabranjujem,taj talenat sto hamilton ima ima ga svaki vozac F1,sve su to momci koji nisu na nagradnoj igri dobili mogucnost da voze F1,Hamilton je za dvije sezone samo na jednoj utrci ,po meni, pokazao voznju ,znanje NE,lik koliko ima srece da covjek nemoze vjerovat i to je ono sto on ima ,znanje nikako iskustvo takodje nikako,imao je srece da je dosao u mercedes uklopio se sa Ron Denisom i taj lik ga gura svim mogucim snagama,I onda se nadje neko da moze pricat da je Hamilton najbolji trenutni vozac a lik odvezo dvije sezone, mislim to je stvarno vise nego smijesno,

Iskreno receno nikad ja nisam mrzio mercedes samo ja i dalje tvrdim nikako mi se ne svidja ta njihova politika u timu,a Hamiltona ne podnosim organski ne kazem da lik nezna vozit,al brate tura nos svugdje i nezrelo se ponasa,lik koji po meni boluje za popularnoscu i uvjek bi da je u medijima da se o njemu prica, tako ga ja smatram,a po meni nekako mi to izgleda neprilicno za jednog vozaca F1,
Ipak F1 smatram ozbiljnijim sportom,nije to fudbal.
 
Član
Hamilton je dobar vozac i jeste talentiran, ali ima tu puno i do bolida i do srece jer mercedes je zadnje dvije godine raketa puno je bolji od ferrarijevog bolida mada mi je to bilo veoma tesko prihvatit :) a sto se tice srece kad god se desio neki incident na putu hamiltona nesto sacuva i uvjek se izvuce bez ogrebotine :). Znam da ce odma neko poletit i rec da i kovelajnen ima isti bolid pa ga nema nigdje, ali dal je tako ne znam bas.... na pojedinim trkama kad je kovelajnen bio brzi od hamiltona odma mu je javljano da propusti ili mu se u medjuvremenu nesto desi.. ili odjednom hamilton ga stigen i fola oni se to ganjaju ali na kraju se ishod zna ITD. kao sto neko rece sacekajmo pocetak sezone pa cemo vidit ko ce koga da dere :) mislim ja znam da ce ferari ali et aj da sacekamo da to i vidimo :lol:
LP
 
hajmo se skupiti da gledamo VN Australije :D u 5h ujutro :D

HuKa , onda pravac kladionica , 200KM na Ferrari i digni 5 puta vise love kad si siguran :D

a to je postalo normalno da drugi vozac pusti prvog , pa Barichelo je priznao da je Schuachera morao milion puta pustiti.
Ja znam da vecina ne voli MM kao ni Hamiltona ali kao sto neko rece nije odavno neko napravio bum svojom pojavom za ove 2 sezone , pa zamislite da ga nema , Massa vs. Raikonnen i ponekad Alonso , e pa hebo to , ovako njih 4 a i onaj Vettel mali ludi :D

sreca je pobjediti na 2-3 utrke ali brate govoriti da je na srecu dvije sezone bio odlican i skoro obje osvojio je smijesno.

LP :cool:
 
Član
Ej da se ne naklapate i nesvadzate vise onaj SUTLIJA ( SUTIL ) je najbolji i tacka , pardon a onaj Takuma SATO je jos bolji.
 
Član
SLON U PRODAVAONICI PORCULANA

Odluke s posljednjeg Svjetskog vijeća za moto-sportove FIA-e, donesene 12 dana prije početka nove F1 sezone zacijelo će ući u anale ovog sporta, ne toliko po svojoj revolucionarnosti ili apsurdnosti (premda jesu i revolucionarne, a bogme i apsurdne), koliko po krajnjoj bahatosti i bezobraznosti koju je Svjetska automobilistička federacija, na čelu s Maxom Mosleyem, još jednom ispoljila u odnosu na baš sve koje Formula 1 zanima, bilo profesionalno, bilo iz gušta.

Za Mosleya i društvo posve je, pokazalo se to još jednom, nebitno što o Formuli 1 misle oni koji ju čine, ekipe, vozači i sponzori, i oni koji plaćaju da je vide, publika. Udruženje ekipa Formule 1 (FOTA) nedavno je, u istupu kojeg je krasila neuobičajena složnost, uputila na adresu FIA-e paket prijedloga o promjenama pravila. Do tih se prijedloga nije došlo tek tako. On je bio rezultat opsežnih ispitivanja tržišta (tj. publike) i razgovora s onima koji u Formulu 1 ulažu, a sve u cilju poboljšavanja cjelokupne predstave i, u svjetlu opće globalne situacije, rezanja troškova.

Prijedlozi su, po općoj ocjeni, bili poprilično radikalni, ali bili su relativno razumno vremenski razasuti kroz idućih nekoliko sezona, najviše zbog činjenice da mnogobrojna iskustva pokazuju da interes za neki sport pada u obrnutom razmjeru s učestalošću promjena pravila u tom sportu. Banalno rečeno: koliko se promjena pravila dogodilo posljednjih godina u nogometu ili tenisu? Ne treba biti genije da bi se shvatilo da dio ogromne globalne popularnosti oba ova sporta leži, bez imalo dvojbe, i u tome što ih se može pratiti instinktivno, bez potrebe da se neprekidno konzultira komplet (najnovijih) pravila.

Svjesni da 2009. donosi i bez ikakve nove intervencije dovoljno (zbunjujućih) novih pravila, ljudi iz FOTA-e pokušali su biti relativno diskretni i sugerirati dodatne promjene – prvenstveno u pogledu troškova i modificiranja sistema bodovanja. Onda je na scenu stupio Mosley, koji u FIA-inom Svjetskom vijeću uglavnom nema sugovornika, i u najboljoj maniri slona u prodavaonici porculana, polomio onu malu trunčicu kredibiliteta u FIA-u koja je kod naivnijih još postojala.

Nisu sad tu toliko bitne promjene koje su uvedene, već način. Svjedoče o tome reakcije sa svih strana, ne bilo kakve reakcije već, recimo, reakcije tri od posljednja četiri svjetska F1 prvaka. Michael Schumacher, Fernando Alonso i Lewis Hamilton su se promptno oglasili, i sva trojica izrazito negativno. Isto važi i za Ferrarijevog predsjednika (i predsjednika FOTA-e) Lucu di Montezemola, Flavija Briatorea, bossa Renaulta (i intimusa Mosleyevog intimusa, Bernieja Ecclestonea) i drugi bitni ljudi Formule 1 i, još važnije, proizvođača automobila koji u njoj sudjeluju. Svi su se pobunili protiv konkretnih novih pravila, ali još i više zbog činjenice da se pravila mijenjaju tik pred početak nove sezone i da nimalo pažnje, na toj sjednici Svjetskog vijeća, nije poklonjeno FOTA-inoj brizi za mišljenje ekipa, auto-proizvođača, sponzora i, sigurno najvažnije, publike.

Mosleyeva taština, oholost i nevoljkost saslušavanja bilo čijeg mišljenja i ovog su puta, međutim, odnijeli prevagu, pa ćemo, tako, u novoj sezoni uglavnom brojati pobjede. Šezdesetogodišnja tradicija prema kojoj svjetski prvak u Formuli 1 postaje vozač koji u jednoj sezoni osvoji najviše bodova napušta se. Što to, konkretno, znači? To znači da lani, recimo, Robert Kubica uopće ne bi bio u igri oko naslova prvaka, niti bilo tko drugi tko možda nema superioran auto, ali ipak, zbog fantastičnih vožnji i pouzdanosti, može ostati faktor u prvenstvu sve do posljednjih utrka. Kako sada stvari stoje, relativno brzo u sezoni borba oko osvajanja naslova mogla bi se svesti na dva imena, dok bi ostali vozači igrali tek nevažne, sekundarne uloge. U gorem slučaju moglo bi se dogoditi ono što se, recimo, dogodilo 2004., kad je Michael Schumacher u Ferrariju bio toliko superioran da je nakrcao dovoljno pobjeda da, po Mosleyevom sistemu, osvoji prvenstvo 4. srpnja te godine! Budući da su tada bodovi ipak bili ključna stvar, službenu smo potvrdu ipak morali čekati još dva mjeseca.

Naravno, Mosleyevo je pravilo tek modifikacija Ecclestoneove ideje o medaljama. Premda su tu ideju, kao djetinjastu, nedorečenu i nedosljednu Formuli 1, popljuvali gotovo svi kad se pojavila, Mosleyevo je mirenje s bossom svih bossova dobilo novu potvrdu (i) ovim novim pravilom o pobjedama.

Što se ograničenja godišnjeg budžeta na 30 milijuna eura po ekipi tiče, pretpostavljam da će tu do glavne galame tek doći u relativno bliskoj budućnosti, budući da bi se to pravilo počelo primjenjivati od 2010. Za početak samo mali teaser: McLaren i Ferrari zapošljavaju trenutno oko tisuću ljudi, ostale ekipe nešto manje (ali ni Brawn GP niti Force India nemaju ih manje od 650 do 700). I sad tek malo aritmetike: ako bi plaća svakog od zaposlenih bila u projeku oko 30 tisuća eura godišnje – a u Formuli 1 to je skromna plaća – već smo udarili u plafon. To znači, naravno, da McLaren i Ferrari mogu u Formuli 1 opstati u sklopu tog novog pravila ako otpuste drastično (i samoubilački) veliki broj zaposlenih. Mosley je već sada dovoljno omražen u krugu svih izravno uključenih u Formulu 1, a kad se navedena aritmetika počne primjenjivati, bit će svega.

Naravno, svima je jasno da su dani budžeta od pola milijarde eura po sezoni prošli i vjerojatno nepotrebni. Ali, novo pravilo jednostavno će, ukoliko uistinu opstane, radikalno promijeniti Formulu 1 i od nje učiniti nešto drugo, nešto što više neće svakog vikenda željeti gledati 300 milijuna ljudi širom svijeta. Možda je ovako drakonsko stezanje remena bilo jedino rješenje. Ali, možda, sugerirala je i FOTA, i nije. Kako izgleda, nećemo saznati. Mosley nam, naime, nije dozvolio nikakav izbor, ni prvi, a vjerojatno niti posljednji put u svojoj despotskoj vladavini sportom kojeg volimo.

teretanas je napisao(la):
CAVALINO je napisao(la):
Ej da se ne naklapate i nesvadzate vise onaj SUTLIJA ( SUTIL ) je najbolji i tacka , pardon a onaj Takuma SATO je jos bolji.
Da voze merca ili ferarija mozda bi bili najbolji!:D

e tu se talenti i traže ko nauči na teškom bolidu upravljati kao Rosberg ( koji je dero Hamiltona u GP2 kada su imali ISTE BOLIDE ) i Vettel koji je sa nako lošijim bolidom uspio da bude najmladi pobjednik jedne GP utrke
 
Član
Krovna automobilistička organizacija objavila je da je spremna odgoditi kontroverznu odluku o novom sustavu određivanja Svjetskog prvaka u Formuli 1. 10-ak dana prije početka nove F1 sezone FIA je iznenada donijela odluku o promjeni postojećeg sustava bodovanja, tj. pravilu po kojemu prvak postaje onaj vozač koji ostvari najviše pobjeda bez obzira na bodovni učinak. Jednakom brzinom FIA-ini pametnjakovići poništili su ovo kontroverzno pravilo, odnosno spremni su odgoditi primjenu do 2010. godine ukoliko se sve momčadi slože.



Nakon donošenja novog (očito propalog) sustava bodovanja, na noge su se digli brojni vozači, ali i udruženje momčadi Formule 1 (FOTA) koje je poteglo pitanje legalnosti same odluke, tako da čini se FIA-i nije preostalo ništa drugo nego stvari vratiti na staro.
 
Top