Video nadzor?

Video nadzor?

Član
Pozdrav,

Hocu da pravim neki video nadzor za kucnu upotrebz sa cca4 kamere gdje bi trebao imati pristup nadzoru i preko neta. Znam da mi treba 4 kanalna DVR kartica, softwer i kamere.
E sad, koju kameru uzeti, na sta paznju obratiti prilikom kupovine?
Sta preporucujete od programa sa mogucnoscu motion detekcijom
Kakve su ovo DVR USB kartice sto se nude recimo po piku, dosta su jeftinije nego obicne DVR karte?!

lp
 
ne znam te za usb, ja koristim neke kineze (kao i sve sto su danas) 4 kanalne po 50KM komad, odlican interfejs sw-a, mogucnost snimanja u vremenskim intervalima, na pokret ili non stop, mogucnost gledanja online, ma sve extra...

kamere sve iste danas, cijenu im diktira broj ledica za nocno snimanje sto vise to skuplje, gledaj ako nadjes sa sto vecim socivom kako bi ti pokrivala sto vise jedna kamera.... standard su kod nas sa 3,6mm socivom, one od 6mm manje vise, 12mm prava rijetkost

ps. ako treba poslovati imam ti i za prodati opreme, samo javni
 
Član
zen3dom je napisao(la):
ne znam te za usb, ja koristim neke kineze (kao i sve sto su danas) 4 kanalne po 50KM komad, odlican interfejs sw-a, mogucnost snimanja u vremenskim intervalima, na pokret ili non stop, mogucnost gledanja online, ma sve extra...
kamere sve iste danas, cijenu im diktira broj ledica za nocno snimanje sto vise to skuplje, gledaj ako nadjes sa sto vecim socivom kako bi ti pokrivala sto vise jedna kamera.... standard su kod nas sa 3,6mm socivom, one od 6mm manje vise, 12mm prava rijetkost
ps. ako treba poslovati imam ti i za prodati opreme, samo javni
Pa imam namjeru naruciti iz kine kao i sve do sada, u svakom slucaju hvala :icon_biggrin:
Deyo je napisao(la):
http://eurotel-bih.com/video-nadzor
Hvala Deyo
 
Evo sta sam ja nasao za tu kameru..
Funlux-8CH-NVR-720P-HD-Night-Vision-IP-Surveillance-Camera-Kit-CCTV-Security-Camera-System-with-500GB-HDD-Smartphone-Scan-QR-Code-Quick-View-0-0.jpg

 
Hvala tvrdoglavi, cijenim trud, i ja sam to nasao na yt i cini mi se ok...

Ima li neko ko se bavi ovim poslom da kaze da li je bacanje para ili stvarno ovaj sistem vrijedi.
 
Član
Nije ovo skupo, jer je sve ukljuceno. Ja sam pojeo govno i jednom momku iz zavidovica platio 2000km sistem od 2kamere, dvr sa 500GB hdd, te alarmni sistem. Poslije kad sam se uvezao sa securitas agencijom vidio sam kakvo sam smece kupio i koliko sam preplatio. Sad sam dodao nekih kamera, i vidio sam razliku. Mislim da su i moje nove kamere ovakve. Na kvalitet slike puno utice dvr. Imam i ja pristup da s neta vidim kamere i to, za bolji dvr ima cak i aplikacija za telefon
 
I mene ovo interesuje, koja cijena ovog sistema dođe sa carinom i sve u KM ?

Sto se carine tice carine stvarno ne znam, to cu tek saznati kad sletim u Sarajevo pa mi carinik kaze "de buraz otvor' torbu da vidim sta imas" :D
cijena sistema je oko 865KM gledajuci na danasnji kurs. Cijena me i privukla, jer kao sto rekoh, drug "kao meni" radi sistem sa 3 kamere 700TVL za 800 KM a ove kamere sa Amazona su ipak nesto vise.
 
Nije ovo skupo, jer je sve ukljuceno. Ja sam pojeo govno i jednom momku iz zavidovica platio 2000km sistem od 2kamere, dvr sa 500GB hdd, te alarmni sistem. Poslije kad sam se uvezao sa securitas agencijom vidio sam kakvo sam smece kupio i koliko sam preplatio. Sad sam dodao nekih kamera, i vidio sam razliku. Mislim da su i moje nove kamere ovakve. Na kvalitet slike puno utice dvr. Imam i ja pristup da s neta vidim kamere i to, za bolji dvr ima cak i aplikacija za telefon
drug imam i ja alarmni sistem vec instaliran (Paradox je u pitanju, jedan od boljih) sa senzorima pokreta, obavjest putem poziva na telefon itd, i prije dvije godine me kostao 800KM sa montazom, pa jos kad se dodaju i ove kamere mislim da je to to....da u pravu si, kao sto vidis i ovaj sistem ima sve to, nadzor na daljinu putem aplikacije na telefonu itd...

samo me interesovalo ako neko ima iskustvo vec s ovakvim sistemom, koliko traje jer u slucaju kvara ne mislim ga slati za US na servis :D
 
Top