Video: Carlsson CK63 S

Video: Carlsson CK63 S

Član
20101230033900_photo_0.jpg


Mercedes-Benz C63 AMG "obrađen" u tjunerskoj kompaniji Carlsson ima respektabilnu snagu od 565 konjskih snaga, i "tramvajski" obrtni moment od 685 Nm. Iz mesta do 100 km/h potrebno mu je samo 3,8 sekundi!


VIDEO:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0B-PhGdaepA&feature=player_embedded[/video]
 
Član
leoncupra je napisao(la):
685nm i nije nesto jer sam amg zna ic do 1100nm...brabus je master za mb

Jest al oni dignu moment a ne znaju ga prenijeti na podlogu.... Ko je gledao Clarskonov italian job, cak i Ferrari na 599ki nije mogao isto uraditi... Tako da je i Brabus odustao od prevelikog momenta i lagano se posvetio prenosu snage i iskoristavanju iste na podlozi ;)
 
Ne zaboravite da Merca stalno hebe sto ne zna prenijeti snagu na podlogu. Ja sam se ismijao Clarcksonu kada je vozio SLS-a, i kad vozi normalno ne moze a da ne zadrifta u krivini... To auto je lijepo i brzo, za race-a nije ;)
 
technoGeek je napisao(la):
Ne zaboravite da Merca stalno hebe sto ne zna prenijeti snagu na podlogu. Ja sam se ismijao Clarcksonu kada je vozio SLS-a, i kad vozi normalno ne moze a da ne zadrifta u krivini... To auto je lijepo i brzo, za race-a nije ;)

Ali ga je ipak izabrao za najbolje auto u 2010. godini :cool:
 
Koliko vidim nije navedeno da je ugrađen neki turbo ili kompresor, tako da je ovaj okretni moment za jednog atmosferca i više nego respektabilan.
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Ne zaboravite da Merca stalno hebe sto ne zna prenijeti snagu na podlogu. Ja sam se ismijao Clarcksonu kada je vozio SLS-a, i kad vozi normalno ne moze a da ne zadrifta u krivini... To auto je lijepo i brzo, za race-a nije ;)

Tako je gotovo sa svim autima od 400+ KS, koji imaju pogon na samo jednu osovinu i gdje motor nije centralno smjesten...

A sto je losija podloga upitanju, to veci problemi...
 
VR6Boki je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
Ne zaboravite da Merca stalno hebe sto ne zna prenijeti snagu na podlogu. Ja sam se ismijao Clarcksonu kada je vozio SLS-a, i kad vozi normalno ne moze a da ne zadrifta u krivini... To auto je lijepo i brzo, za race-a nije ;)

Tako je gotovo sa svim autima od 400+ KS, koji imaju pogon na samo jednu osovinu i gdje motor nije centralno smjesten...

A sto je losija podloga upitanju, to veci problemi...

E na to sam zaboravio pomisliti kada sam gledao tu bozicnu epizodu TG-a. Dobro, i to je logicno, a kako su nastavili, ne znam kako ce se boriti protiv fizike ;)
 
Top