VIDEO Banja Luka: Pogledajte kako policajci uzimaju mito pred očima građana

VIDEO Banja Luka: Pogledajte kako policajci uzimaju mito pred očima građana

Član
menso je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
neko plati 20KM i vrate mu vozacku i dva kilometra posle dijete lezi mrtvo na ulici.....imat cete djecu i vi pa cete drugcije razmisljati...
bas tako i to nije samo zbog djece nego zbog mnogo toga a neces vozit 50 zna se gdje je kakva opasnost na putu niko ne vozi bas striktno po ogranicenju...
druze mnogo ces ti auta, guma i kocnica poderati da bi mi mogao dati neprimjeren komentar tipa onaj od maloprije. svako odgovara za sebe i bez ljutnje. :icon_exclaim:
 
Član
davao i uvijek cu dati, vise volim njemu 20 nego drzavi 50, bilo kako bilo uvijek ce biti mita!
kad nam je sve tako. posao se placa destinama hiljada (radno mjesto) i ostalo ja se sad trebam praviti posten i placati kaznu, ne hvala, vise volim ustediti 30, 50,100KM
 
Član
ja na taj policajski mito, i ne gledam baš kao nešto štetno za društvo...

koliko god da je mito, on je opomena za onog tko daje... znači i kad daješ 20KM, opet bacaš pare, i razmišljaš danas sutra drugačije, da je bolje ne doći u situaciju za mito..

a količina tog mita, je samo rezultat omjera, pretjerano visokih kazni za "sitne" prekršaje i malih "nedovoljnih" plata policajskih sluzbenika...

tj logično je da će policajac uzimati mito, da bi sebi i svojoj porodici mogli obezbijediti normalan zivot, a i vi da ćete davati mito jer ste u takvoj situaciji da vam je pretjerano dati 1/3 ili 1/4 plate za neko prekoračenje brzine od 20-30km/h na otvorenom putu...


ako hoće da smanje mito, neka povećaju plate policajcima, a i narodu neka smanje iznos kazni...u toj mjeri da mito (odnosno rizik gubljenja svog posla) ne vrijedi ni pogledati.....

ali, sve se u našoj drzavi, svodi na priču da su guzonje u vlasti pohlepne i proklete istovremeno, i da malim budzetskim odvajanjem za plate policajca, a i njihovom nesposobnošću da poprave stanje u kojoj narod zivi tj. prosjecnoj plati oko 400KM, i njihovom bezobrazluku pisanju zakona o kaznjavanju u previsokom aspektu naspram standarda zivota u drzavi...

a sve zbog, njihovih fotelja, audija i passata, godišnjih i izmišljenih radnih mjesta, njihovog lagodnog zivota i slično...


a to što normalan građanin ove države sastavlja jedva kraj s krajem, i prinuđen je na svakakve poslove i načine...pa nije ni čudo...

jebo ovu drzavu, treba ovo ili mjenjat, ili bježat odavde...
 
Član
E da je ovo izolovani slučaj bilo bi dobro 99,9% njih uzima pa čak i oni velii igrači koji su na puno važnijim funkcijama od ovih saobraćajaca i za puno teža djela uzimaju pare...kako god mito nije dobar iz više razloga prvo novac ne ide u državni budžet, taj ko prima mito ne radi svoj posao i bukvalno ne samo što je krimos nego i crpi državne pare (platu) za svoj privatni biznis...ok kad neko da mito jer nije vezao pojas, uplaio svjetla i sl. sa moralne strane to i nije tako teško ali kada za 20 ili 50km puste mrtvog pijanog čovjeka koji kasnije nekog ubije to je već posebna priča...najveći problem mita je što ga niko ne uzima jednom a samim tim obavljanje posla prelazi u drugi plan tj. ne obavlja ga kako treba...mito uzima saobraćajac i ako njega nema ko sankcionistai za neće ni onog inspektora koji će zažmiriti na veću količinu droge koja će kasnije ubijati našu djecu po ulicama i sl. i tako u krug dovede do propasti društva i sistema vrijednosti kao kod nas što je slučaj...doktor ne obavlja svoj posao savjesno jer će zbog mita nekog primiti a neko će zbog čekanja umrijeti... niko me nemože ubjediti da ga 20km može opametiti isto kao i 200km kazne...ovaj fenomen koji je kod nas "normalan" nas je i doveo ovdje gdje smo...jel im nije dosta što imaju najveće plate (neko u privredi se ubi radeći a nema nikakvu) još im i mito treba a kriminal cvjeta a njih ko kiše...
 
Član
potpis nermin i darko ;)

mito nije dobra stvar u globalu i glupo mi je da navodim zasto, ali problem je sto se svijet (ekonomija, politika) danas temelji na mitu i 'vezama' ...tako da nazalost pravda izostaje zbog novca, a bez mita i veze nisi nigdje prispio :)
al sreca pa smo to svi 'prihvatili' pa i sami dajemo mito :DD
 
Član
slazem se. Mislim da iz istih razloga mito nije dobar. Jedna stvar za sobom povlaci hiljadu drugih-u ovom slucaju losih!!!
 
Početnik
valjda bi im trebalo dati vece plate, pa da ne traze od naroda, a i razlog vise da cuvaju posao...
oni navale da naplate kaznu za ugasena svjetla, ili zmigavac, ili neku drugu glupost, samo zato da bi im dao na kafu...u suprotnom, da nema toga, ne bi oni toliko "strogi" bili, nego zadovoljni bi te upozorili i sretan put...a za vece prekrsaje bi pisali kako i spada, i mjera, jer opet sto bi te pustao da belaj pravis, radio bi kako treba svoj "dobro placen" posao...
 
eno ona tri konja koja nas vuku u propast,nasi dragi predsjedavajuci...imaju minimalno 5000KM platu i to im nemoze pokriti troskove struje koliko oni potrose,ali i nakradu....sto se vise guzica razvali vise trazi i tacka...
ovo se nemoze debatirati iz razloga sto je ovo individualno misljenje ,zna se sta je pravilno ali nije sistem takav niti je mentalitet naroda za to...znaci individualno raspoznavanje pravo-krivo i individualno djelovanje ...
Mislim da je izor teme bio snimak stoga se vratimo na temu
:icon_exclaim:



:D :lol:
 
Član
Oggy je napisao(la):
valjda bi im trebalo dati vece plate, pa da ne traze od naroda, a i razlog vise da cuvaju posao...
oni navale da naplate kaznu za ugasena svjetla, ili zmigavac, ili neku drugu glupost, samo zato da bi im dao na kafu...u suprotnom, da nema toga, ne bi oni toliko "strogi" bili, nego zadovoljni bi te upozorili i sretan put...a za vece prekrsaje bi pisali kako i spada, i mjera, jer opet sto bi te pustao da belaj pravis, radio bi kako treba svoj "dobro placen" posao...

Kud će im veća i ovako imaju dosta iznad prosjeka...a to se jedino može iskorjeniti tako što će ih kažnjavati, otpuštati i to javno objavljivati i na taj način ostale zastrašiti...problem je jedino što mnogima odgovara ova haos situacija jer su kriminal i policija usko povezani pa se niko i ne trudi da nešto promjeni a sa pokvarenom policijom sve i počinje oni treba da iskorjenjuju korupciju u drugim segmentima društva...
 
Član
ovo su policajci kokošari koji uzimaju siću , a to svima nama odgovara dok je saobraćaj u pitanju. Oni su male bebe kakvi su im šefovi , ljudi se abnormalno bogate a da ne počinjem o funkcionerima u politici. Većina vas je čula kako se u Bihaću razotkrilo leglo kriminalaca u MUP-u

http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/101211009

tako da su Bogdom saobraćajci koji uzimaju siću naj veće zlo , ali na žalost u puno smo većim govnima...
 
Član
SItuacija od malopre, ja u jednoj velikoj raskrsnici i skrecem levo stigao do pesackog prelaza ali je guzva i stojim, dok sam krenuo ono prebacilo na crveno, video sam ali reko ajde sad da ne cekam, iza mene prvi auto policijski. Oni zamnom rotaciju opalili i jure me, ja jos to nisam ni video i preticao (obilazio ) auta i levo i desno u tom bulevaru. Ugledam ih i stanem, i oni resili da mi napisu za crveno svetlo (150e-300e + 4 meseca dozvola), ja u dzepu 10e, i molim ih da ne pisu, student ovo ono, casticu vas i oni nece, ja bio uporon popeo im se na klinac i uzese oni meni 10e i razidjosmo se :):) Hteli su vise,non stop kao kazna ti je 200-300e kako da te pustim za 10... ali nisam imao i posle videli da je bolje ista nego nista , i kao e decko ajde ubacuj te pare u kola i bezi...Dobro sam prosao.
 
Član
edo_benz je napisao(la):
hahaahah joj dellas brate sto to radis,sram te bilo ;)

Ma i meni da podje za rukom to mito i korupcija :) Obicno me napuse i napisu neku kvalitetnu kaznu, kad prodje ja skacem od srece.
 
Član
dellas je king haha
ali ljudi ovo mito nas je i dovelo do ovakvog katastrofalnog stanja u drzavi i sve dok se ne drmnemo u glavu kako treba i dok svi gradjani ne budu ravnopravni i dok i onaj presjednik tj tri presjednika hehe ne budu placali kaznu kao i mi obicni smrtnici i ne mognu srediti i biti ce nam ovako jer smo glupi jebeni bosanci...
 
Član
menso je napisao(la):
dellas je king haha
ali ljudi ovo mito nas je i dovelo do ovakvog katastrofalnog stanja u drzavi i sve dok se ne drmnemo u glavu kako treba i dok svi gradjani ne budu ravnopravni i dok i onaj presjednik tj tri presjednika hehe ne budu placali kaznu kao i mi obicni smrtnici i ne mognu srediti i biti ce nam ovako jer smo glupi jebeni bosanci...

To se nikad neće desiti, ni u razvijenim zemljama(mada je malo bolje po tom pitanju), a kamoli na balkanu...
 
Top