Vibracije nakon zamjene seta kvacila sa zamajcem.

Vibracije nakon zamjene seta kvacila sa zamajcem.

Član
Jucer sam zamijenio kompletan set kvacila sa zamajcem na Golfu 5 1.9 tdi.
I nakon zamjene u prvoj brzini kad pocnem da popustam kvacilo osjeti se kako auto vibrira (trese) kako da nema snage i da mu treba gasa sve dok ne pustim skroz kvacilo onda sve bude normalno, dakle samo pri kretanju u prvoj brzini, kad sam to rekao maisotru sto mi je radio to sve on kaze da je to normalno dok se malo vremenom sve ne uklopi fino, pa da provjerim jel to istina i jel neko ima iskustva s tim ili da mu odvezem opet i kazem da rijesi to?
 
Član
Iskreno po meni nema veće bombe od strane majstora od te "treba malo da se uklopi sve fino"
Ne ugrađuje dijelove od krvi i mesa, sve su to komadi lima/metala...

A to vibriranje, mislim da zamajac nije fino postavljen, tj nije okrenut kako treba...
 
Član
Iskreno po meni nema veće bombe od strane majstora od te "treba malo da se uklopi sve fino"
Ne ugrađuje dijelove od krvi i mesa, sve su to komadi lima/metala...

A to vibriranje, mislim da zamajac nije fino postavljen, tj nije okrenut kako treba...
Malo je to vibriranje al realno ne bi smjelo da ga bude kad ga prije nije bilo, ma i ja kontam to, garant mu mrsko opet skidat mjenjac...
 
Član
Pogotovo ako je novo sve, a pretpostavljam da si zamijenio komplet set (najviše za potisnu pitam), ne bi smjelo vibrirati.
To ti je isto da kupiš novo auto a ono jedva ide, i kažu ti nemoj gasat nije još spreman za gasanja.
 
Član
Pogotovo ako je novo sve, a pretpostavljam da si zamijenio komplet set (najviše za potisnu pitam), ne bi smjelo vibrirati.
To ti je isto da kupiš novo auto a ono jedva ide, i kažu ti nemoj gasat nije još spreman za gasanja.
Ma novo sve druze kopletno nista nije polovno, ma sutra cu ja njemu opet to odvuci
 
Član
Pogotovo ako je novo sve, a pretpostavljam da si zamijenio komplet set (najviše za potisnu pitam), ne bi smjelo vibrirati.
To ti je isto da kupiš novo auto a ono jedva ide, i kažu ti nemoj gasat nije još spreman za gasanja.

Pa zapravo kada kupis novo auto, moras vozitit par stotina km ispod odredenih obrtaja kako bi se "motor" razradio, kao i dijelovi.
Isto kada se stavi lamela, preporucuje se da se par stotina km vozi normalnom voznjom kako bi dijelovi "razradili" tj. nasjeli. .A ne odma pun gas
 
Član
Pa zapravo kada kupis novo auto, moras vozitit par stotina km ispod odredenih obrtaja kako bi se "motor" razradio, kao i dijelovi.
Isto kada se stavi lamela, preporucuje se da se par stotina km vozi normalnom voznjom kako bi dijelovi "razradili" tj. nasjeli. .A ne odma pun gas
Znam za novo novcato, nisam napisao da treba odmah gas, nego da kupis a on ne ide nikako
 
Član
Mozda si stavio set sa fiksnim zamajcem ?

Moguce da je i do nosaca , ako ti je bio zamajac los mozda nisi primijetio nosac/e .
 
Član
pusti priče, nešto nevalja, preporuka ja da se vozi laganije kako bi to sve fino leglo što bi rek'o naš narod, ali dok ne legne treba da hlupa, bruji vibrira nije tačno ;)
 
Top