Vibracije na AUDI A6 1.9TDI

Vibracije na AUDI A6 1.9TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam problem sa vibracijom. Kada se dodaje gas na leru cuje se kao da nema filtera vazduha samo u tisem obliku i osjeti se sitno vibriranje u sicevima i upravljackim pedalama. Kada se auto krece npr. 100 km/h osjeti se kao da auspuh dodiruje pod. Kada se auto pri kretanju izbaci iz brzine ili pritisne kvacilo sve vibracije nestanu. Mijenjano je gibljivo crijevo i sve je ostalo isto. Vozio sam ga u ovlasteni servis i ostale manje servise i niko nije nista nasao.
Je li neko imao slican problem i da li zna rjesenje?
Unaprijed hvala.:icon_question:
 
Član
nosaci motora?mozda se vibracije sa motora prenose na sasiju kad ga vise zavrtis
ne znam tacno,samo nagadjam
 
Član
isto mislim da je nosac motora ..meni je tako bilo isto..pa se trese sasija ko luda ..jer je kod mene malo stariji model pa zato..a i kod tebe je to ..
 
Član
Gtiboy je napisao(la):
Manualni ili automatik mjenjac ?

:lol:

Najjaci...

Pa jel vidis da je napisao "ili pritisne kvacilo sve vibracije nestanu"




Prijatelju provjeri negdje mjenjac, druk lezaj, potisna, lamela...
 
Član
ako je nosac motora nema vibracija u voznji ima pri polasku klecne motor,ili ako je prednji nosac motora trese samo kad kreces bas trese,isto tako kad mjenjas brzinu klecne motor,Ali provjeri opet,ja sam imao problema sa auspuhom kod vectre i udarao mi je u pod,otisao kod dodex-a i vidio da su mi nosaci auspuha oslabili i zamjenjeno nikad vise se nije sulo lupkanje..Ali opet provjeri nosace,auto ubacis u 4 i polahko pustas kvacilo i neka gleda neko koji se nosac ljulja i mjenjaj...pozzz
 
Super Moderator
nosac motora il onaj vrag sto mjenjac drzi kako se to vec zove sta ja znam :lol:
a jel se i masina trese kad npr radi normalno i otvoris haubu pa masina leta tamo vamo ?
tako je u mene u pola 1.2 treslo ko ludo mislim da su mu bili nosaci ne znam :icon_rolleyes:
 
Član
Plivajuci zamajac najvjerovatnije, ako ga ima na tom modelu to je otislo 98% i isto tako 98% ce te kostati jedno 7-8 stoja marki da te obradujem odma jebiga. Koliko je presao audi?
 
Imao isti problem, odigni auto na dizalicu upali usaltaj u trecu cetvrtu i pusti i vidi jel trese. Meni je isto tako bilo identicno i ispostavilo se da je kriva poluosovina, zamjenio i sad nemam nikakvih problema, al za svaki slucaj odvezi nekome ko se razumije u to da ne bacas pare dzaba i nagadjas do cega je, moze biti jos milion drugih stvari....
 
Član
Moze i osovina, stim sto moras onda znati kako se i kad iskrivila nemoze sama jebiga.
A zamajac ode sam od bilokakve voznje ce da se pohaba i da trese.i to se zna desiti recimo da samo na 80-90 nasat u trecoj ili cetvrtoj trese i onda kad predjes tu brzinu nista. Ali jeste najbolji je savjet nekom ko se razumije dobro pa nek on vidi tacno.
 
Meni se iskrivila jer mi je bio zakucan spusten a otresao u rupu :D a sad ako si imao takvih iskustava mozes pretpostavit al neznas jeli onaj prije tebe naljetao nastagod :D

Off Topic: Ev i kako je bio spusten prije naleta na rupu ovo su 17' ke :icon_smile:

61443204.jpg
 
Član
Pa ok ako je tek kupio auto, ali kao sto rekoh ako prije nije bilo i ako sada trese a ti lupio u rupu onda znas sta je :)

Osovina ne moze sama da se ne ponavljam, vidis da ti znas odma sta je bilo, ali kazem ako na tom audiju ima zamajac i tek tako je poceo da se trese ja bi rekao da je zamajac jer je to jako cest kvar na autima koja ga imaju.

A ako je prosirio neku rupu tockom onda je osovina ili tocak ili ko zna sta sve iskrivio :)
 
Super Moderator
erve34axim je napisao(la):
Meni se iskrivila jer mi je bio zakucan spusten a otresao u rupu :D a sad ako si imao takvih iskustava mozes pretpostavit al neznas jeli onaj prije tebe naljetao nastagod :D

Off Topic: Ev i kako je bio spusten prije naleta na rupu ovo su 17' ke :icon_smile:

61443204.jpg

uuuuuuuuuuuuuuuu jes mocan :icon_eek: :D ;)
 
Član
GOLFVR6 je napisao(la):
Gtiboy je napisao(la):
Manualni ili automatik mjenjac ?

:lol:

Najjaci...

Pa jel vidis da je napisao "ili pritisne kvacilo sve vibracije nestanu"




Prijatelju provjeri negdje mjenjac, druk lezaj, potisna, lamela...

Ha ha... to sam previdio, i htio sam pomoc, al posto vidim da ti sve znas, izvoli....
over&out
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top