Vezni lim - uske stopke, molim savjet :)

Vezni lim - uske stopke, molim savjet :)

Danas sam kupio zadnji vezni lim i zadnje stopke od forumasa Alenx. Zadovoljan sam s njim iako ima par malih hrdjavih mjesta. Posto ce moj golf cekati jos vremena da se na njega stavi vezni lim, hocu da popravim ova hrdjava mjesta da ne bi zahrdjao jos vise posto ih je tesko naci.
Pa bih vas zamolio da mi napisete par savjeta kako da sprijecim daljnje hrdjanje i da zakrpim jednu malu rupu. Evo i slika



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
hrdjava mjesta ocistiti-izbrusiti brusnim papirom koliko moze, onda ako imas celicnu cetku za busilicu ili rucno iscetkaj da ''ocisti'' sitna hrdjava mjesta koja brusni papir nije mogao, iscetkaj suhom cetkom prasinu, uzmi ''antirost'' -ima vise naziva u prodaji uglavnom kiselina za ciscenje hrdje, ostavi da djeluje nekoliko sati(pise na upustvu) te poslije predji temeljnom bojom i ostavi-skladisti vezni lim na nekom normalnom(prozracnom ) mjestu koji nema puno vlage(bilo gdje osim da je na zemlji direktno ), u garazu ili kotlovnicu najjbolje :icon_biggrin: a rupicu izkruzi i ubaci ''fleku''
 
Rupica nije velika cca 1.5 cm duzine. Fleka ? Da isjecem prostor oko rupice i da napravim isti oblik i da zavarim ? Koju cu granulaciju koristiti kada budem smirglao ? Napravio sam nosace i sad ce da mi bude u spavacoj sobi. Zamotat cu da u dekicu i milovat svaki dan :D Presretan sam sto sam ga kupio :D:D
 
Član
Hrdju nikad neces 100 % ocistit brusnim papirom. Ako hoces da odradis to kako treba nabolje ti je da odneses vezni lim na pjeskarenje. Svakako nije namontiran tako da nece biti neki problem to odradit. Poslije pjeskarenja iskruzis rupicu i zavaris zakrpu onda ide zastitna crvena boja pa dalje po propisu kako vec ide priprema za lakiranje.
 
jaba78 je napisao(la):
Hrdju nikad neces 100 % ocistit brusnim papirom. Ako hoces da odradis to kako treba nabolje ti je da odneses vezni lim na pjeskarenje. Svakako nije namontiran tako da nece biti neki problem to odradit. Poslije pjeskarenja iskruzis rupicu i zavaris zakrpu onda ide zastitna crvena boja pa dalje po propisu kako vec ide priprema za lakiranje.

A sta cu sa ovim desnim djelom koji je zahrdjao dobro ? I ja sam kontao na pjeskarenje ga odnijeti, pa da ovaj desni dio koji se najvise "pojeo" izrezati i napraviti novi sablonski dio. :icon_rolleyes:
 
Član
lhasa_green_beast je napisao(la):
A sta cu sa ovim desnim djelom koji je zahrdjao dobro ? I ja sam kontao na pjeskarenje ga odnijeti, pa da ovaj desni dio koji se najvise "pojeo" izrezati i napraviti novi sablonski dio. :icon_rolleyes:


Desni dio izrezes i napravis novi ;)
 
Top