Vezite pojas

Vezite pojas

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BHT Ovisnik
meni navika svjetla i pojas,malo mi fali kad preparkiravam auto da se vezem:D

kad s nekim sjednem kaze sta se vezes,vezem se zbog sebe
 
Jassmin je napisao(la):
Pojas je super stvar, ali da li je iko vidio povrede od pojasa prilikom udesa?

Ima ih, naravno, istegnuto rame,vrat, ozlijede grudnog koša... ali ništa opasno po život.
Ali, šta je sa ozlijedama s onim tko se ne veže, kad izlet kroz šoferšajbu ili tijelom slomi kompletnu armaturu, ili pri tom pogine :icon_question:

Jedno se zna u vezi pojasa, nisu ga izmislile budale, i spašava živote.
 
Član
Jassmin je napisao(la):
Pojas je super stvar, ali da li je iko vidio povrede od pojasa prilikom udesa?

sve zavisi od uslova i dali su pojasevi nastimani na dobru visinu dali imaju samozatezanje i koliko uzastopnih udara ima u toku udesa sve u svemu mislim da 2% ima povrede od airbaga i pojaseva na 100% udesa. to je zanemarivo vjerujem.
sada novi sistemu za odrzavanje udaljenosti + aktivna i pasivna sigurnosna oprema, uz sve ovo mislim da ce se maximalno smanjiti brojevi nesreca u buducnosti.
 
Član
extra uradjen video :cool: ja neznam ali kad' se ne svežem imam osjećaj da ću ispasti iz sica :icon_confused:
 
Član
nisam se vezo dok nisam poceo ici na posao tz- lukavac vec ima godina i po..nagledas se svakakvih udesa, jednostavno sad bez pojasa ne mogu, do.... jednog udesa kada je lik ispao iz dzipa jer nije vezan i na mjestu mrtav
 
mrzim kad mi neko kazi,ajj gledaj ga voza se po gradu a svezao pojas....hahaha......neka meni pojasa nikad se ne zna kad ce pijana budala da te zalijepi s guza i glavi nabije od volan hehhee
 
Član
Dobar video, svaka cast, sto vise ovih video clipova o pojasevima i brzoj voznji... A inace se redovno vezem van lokalne, u lokalu se ne vezem jer ne prelazim 30-40km/h iako i ta brzina zna nanijet ozbiljnu stetu...
 
Član
otac mi se nikad nije vezo, ja i brat fala bogu uvijek se vezemo, da nisam bio vezan prosle godine imao bi ozbiljne posljedice, imo sam sudar, nakačio se na banderu i da nisam bio vezan ispo bi iz auta, il u najboljem slučaju dobro se ugruvo,
al fala bogu bez fizičkih posljedica,
ako se ičeg sjećam od sudara, sjećam se kako me pojas držo zakovanim za sjedište.

ljudi, vežite se!
 
Cak i ja u zadnje vrijeme cesce svezem pojas,sto mi do sad nije bila navika!:icon_smile:
Dosadilo mi ono...kad vidim policiju,pa ga vuci,a on zakoci kad se povuce naglo i tako u nedogled!Svezez se i miran si!:cool:
 
Jassmin je napisao(la):
Pojas je super stvar, ali da li je iko vidio povrede od pojasa prilikom udesa?


postoji mogucnost povrede kicme i zbog pojasa i zbog jastuka,ali su zanemarive u odnosu na ne koristenje istih ;)
 
Pojas, uvijek i svugdje, više mi je to navika postala, a i klikće mi onaj signal i trepće u oči, izludi te, moraš se vezati... A spot je super!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top