vezano za prethodni post o elektro turbo punjacu - video

vezano za prethodni post o elektro turbo punjacu - video

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo nasao na ebayu lik ispitiva 4 razlicita sistema izmedju ostalog i onaj sa ebaya za koje sam ja postavio pitanje i izgleda da je ovaj sa ebay obicno sranje

http://www.youtube.com/watch?v=NncTM9DEf8Y&feature=PlayList&p=BECFF56B16A456F0&playnext=1&playnext_from=PL&index=57
 
Član
jao jao pa ovo se kosi sa osnivnim principima rada motora,neda mi se sad objasnjavati zasto ce ovo dati manje ks nego auto standardno ima ali evo u kratkim crtama kako i zasto.

Onaj video iz prosle teme sa hondom koja je imala 10 ks vise nije relevantan jer na dynu mjerenju diretnim duvanjem zraka na filter moze se dobiti koji ks vise zbog manje temparature zraka ali kad auto ide u realnim uzlovima on i tako i tako ima svjez zrak na raspolaganju a na dynu nema i zato je razlika.

Druga stvar je da taj mali ventilator nemoze da naduva niti koliko motoru treba zraka a kamoli da malo zaboosta

Maf senzor bi bio u soku da ovako nesto bude prije njega sto bi stalno duvalo.

Da li mislite da su sve firme lude kad stavljau kompresore mehanicke na usis i time uzimaju snagu sa radilce a mogu jednostavo da ubace ventilator od 0.0000001 ampera i tako zadovolje flow za motor,pa smjesno je uopste pomisliti da to moze da podigne snagu.

Sa njim ja garantujem da ce znacajno snaga biti manja na motoru nego sto je standardno.
 
Deyo je napisao(la):
Prop'o biznis sa tabletama za manju potrošnju pa su morali nešto novo lupiti, ja bih ovo sve u zatvor :lol:

pa bas ko sto lik sa ovog klipa veli ebay rip off... samo da ljudima pare uzmu a takvima i treba zatvora a time nek se i ova tema zatvori da je finalno okoncamo...sry sto sam ponovo otvaro al tamo se samo par min ranije zatvorila pa reko da ljudi vide da slucajno iz nekih razloga nebi imali na umu da kupe haha...ne kupujte ljudi bacanje para....


LOCK!!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top